Skocz do zawartości

Axure

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Axure

 1. Kryteria cenowe są dosyć luźne. Chyba zgodzisz się ze mną, że nie ma sensu kupować kolumn za 15 tys do wzmacniacza za 2? A tak poza tym, nie zamykam się na żadne pomysły. Podałem też jakieś kryteria muzyczne, znamy wzmacniacz, znamy pomieszczenie. Z kolei nie wiem czy jest sens iść do salonu, jeśli nie mam kompletnie pomysłu, co wypożyczyć do domu, bo się na tym nie znam. Musiałbym się zdać zupełnie na sprzedawcę. Gdyby wystarczyła opinia sprzedawcy, to po co w ogóle forum.
 2. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły kolumn albo monitorów?
 3. Kolumny można wypożyczać ze sklepów audio? Myślałem, że to raczej ja muszę poprosić salon o przygotowanie WXA-50 i ze trzech par kolumn, po czym przyjść z paroma nagraniami, które chciałbym przetestować? Może niejasno się wyraziłem. Nie zalezy mi na eksponowaniu skrajnych pasm, raczej na liniowym dźwięku, ale pełnej sprawności (w sensie potocznym) w skrajnych pasmach. Nie znam się na sprzęcie audio, ale ogólną cechą wszystkich urządzeń jest, że słabiej działają w skrajnych obszarach znamionowych wartości. Przykładowo, waga o zakresie 1kg - 200kg będzie mało dokładnie ważyła przedmiot dwukilogramowy. Ponieważ lubię rocka i metal, to nie chciałbym, żeby nisko zagrana gitara basowa była odtworzona byle jak. A na czym polegała zmiana w WXA-50 i kiedy nastąpiła?
 4. Wzmacniacz kupiłem pod koniec 2017. A co, miał jakąś wadę w tamtym okresie? Szczerze mówiąc, używałem go przez jakis czas z pożyczonymi głośnikami, ale brzmiały słabo i je oddałem, po czym dopiero teraz zebrałem się żeby kupić własne kolumny.
 5. Mam wzmacniacz Yamaha WXA-50. Potrzebuję dobrać do niego urządzenie wyjściowe. Sam jeszcze nie wiem, czy lepsze będą podłogówki, czy monitory na biurko/szafkę. Staną w pomieszczeniu o powierzchni ~30 m kw. Odtwarzana będzie różnorodna muzyka - od poważnej, przez zwykłą rozrywkową, po metal. Niemniej muszą sobie dobrze poradzić z niskim tonami - nie kopać po uszach, tylko być w stanie zejść nisko i ładnie zaprezentować to, co tam się dzieje. Co nie znaczy, że chcę wyeksponowane basy, jak w wielu dzisiejszych słuchawkach konsumenckich. (Np. testowane przeze mnie w kilku sklepach Sony WH1000XM3 brzmią dla mnie tak, jakby były wypchane watą.) Nie mam ścisłych widełek cenowych, ale wyobrażam sobie, że kolumny nie powinny być dużo droższe od wzmacniacza, a ten kosztował 2,5k.
×
×
 • Utwórz nowe...