Skocz do zawartości

wook.man

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wook.man

 1. Dzięki za odpowiedzi. Już wszystko rozumiem. Niestety ze względu na to, że priorytetem jest dla mnie kino domowe jestem zmuszony sprzedać swój aktualny zestaw stereo, do którego wpięty był gramofon (Hitachi HA-330 i kolumny Bang & Olufsen S45-2) by zasilić budżet na zestaw 5.1. Na razie podepnę gramofon do amplitunera, mając świadomość spadku jakości dźwięku, ale jak nadejdą lepsze czasy dokupię zestaw stereo wyłącznie pod gramofon i muzykę. Zestaw będę kompletował stopniowo, prawdopodobnie co miesiąc. Na początku chciałbym kupić amplituner z frontami i standami, potem głośniki na tyły i centralę a na końcu subwoofer. Muszę niestety tak zrobić, ponieważ rozważany przeze mnie zestaw przekracza zakładany na początku budżet. Wygląda na to, że KD będę składał z: Amplituner - Denon AVR-X1500H Fronty - Pylon Audio Pearl Monitor Tyły - Polk audio T15 Centrala - Polk audio T30 albo Pylon Audio Pearl Central - Co Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? Myślicie, że taki zestaw dobrze zagra w kinie domowym na takiej powierzchni? Nie mam natomiast pomysłu co do subwoofera. Przestrzeń projekcyjna ma 11m^2 (tzn. prostokąt, który wyznacza sofa, ekran, ściana boczna), natomiast cały pokój jest połączony z aneksem kuchennym i przedpokojem, więc całościowo ma ok. 21m^2. Czy tak niewielki pokój nadaje się na subwoofer? Myślałem nad jakimś budżetowym rozwiązaniem w postaci Magnat 302a. Co sądzicie?
 2. Aktualnie korzystam z gramofonu bez wbudowanego wzmacniacza i chciałbym przy nim zostać. Myślałem jednak, żeby sprzedać wzmacniacz i kolumny z których aktualnie korzystam, by zasilić budżet na zestaw kina domowego i do właśnie niego podłączyć gramofon. Dlaczego niewskazany jest wzmacniacz kinowy do gramofonu? Przejrzałem ten temat, ale kolega poszukuje zestawu głównie do muzyki. Dla mnie priorytetem jest przede wszystkim kino domowe. Muzyka będzie odtwarzana na tym zestawie będzie zdecydowanie rzadziej. Quantum 673 będą lepszym wyborem od Pylon Audio Pearl Monitor / STX ELECTRINO 150 E / Polk audio T15?
 3. Bardzo mi się podobają. Zwłaszcza cena. A jak Waszym zdaniem wypadają w porównaniu z STX ELECTRINO 150 E i Polk audio T15? Piotrze, już tłumaczę. Sytuacja na dzień dzisiejszy (jestem jeszcze w trakcie remontu mieszkania) wygląda następująco: Ekran projekcyjny zaczyna się na wysokości 80 cm od podłogi (8 cm od grzejnika) i jest oddalony od ściany bocznej o 30cm. Mogę zagospodarować przestrzeń przed grzejnikiem, bliżej szafki ale jeszcze pod ekranem. Zrobić to w taki sposób, żeby kolumna wraz z standem nie były wyższe niż 80 cm. Niestety nie mogę wcisnąć kolumny w tę 30 cm przestrzeń między ekranem a ścianą, ponieważ grzejnik wymusza przesunięcie kolumny do przodu o co najmniej 11 cm (tyle odstaje grzejnik od ściany). Tym samym drzwi balkonowe mógłbym tylko uchylić. Na razie nie mam pomysłu na inne rozmieszczenie frontowych kolumn. Mógłbym oczywiście zastosować kolumnę podłogową, jednakże nie mogłaby być ona wyższa niż 80 cm. Jeśli są jakieś sensowne kolumny w zakładanym przeze mnie budżecie (ok. 3000 zł na cały zestaw 5.1 z amplitunerem) to jestem otwarty na wszelkie propozycje. Mam jeszcze pytanie. Widzę, że Yamaha RX-V485 nie ma wejścia Phono, natomiast Denon AVR-X1500H ma. To znaczy, że do Denona mógłbym bezpośrednio podłączyć gramofon bez przedwzmacniacza, a do Yamahy musiałbym zakupić jeszcze zewnętrzny przedwzmacniacz?
 4. Patrzyłem właśnie na ten zestaw i wygląda on bardzo fajnie. Jednak nie mogę sobie pozwolić na takie duże kolumny podłogowe, ponieważ nie będę mógł otworzyć drzwi balkonowych. Polecalibyście coś z kolumnami podstawkowymi na frontach? Czy praktykuje się w ogóle takie rozwiązania w kinie domowym? Faktycznie. Drogie te małe głośniki. Tańszej (ale w ciąż sensownej) alternatywy pewnie nie ma?
 5. Nie upieram się mocno przy soundbarze. Tym bardziej, że miejsce na duże kolumny na froncie i centralną jest miejsce. Jedynie kolumny na tył są dość problematyczne. Ewentualnie zastanawiam się nad zestawem składającym się z amplitunera w rodzaju Yamaha RX-V485, który mógłby być przewodami podłączony do dwóch kolumn podłogowych i centralnego, a bezprzewodowo łączyłby się z małymi tylnymi głośnikami. Może takie rozwiązanie byłoby Waszym zdaniem lepsze? Jest to możliwe za ok. 3tys. zł? edit.: Po rozmowie z narzeczoną - zamiast podłogowych kolumn raczej skłaniałbym się ku podstawkowym na frontach.
 6. Pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie. Szukam zestawu kina domowego do małego salonu o wymiarach 3,48 m x 3,16 m. Ekran projekcyjny ma 100" i jest odsunięty od ściany bocznej o 30 cm, z drugiej strony ekranu powinno być ok. 50 cm miejsca. Po przeciwnej stronie ekranu jest sofa, która jest maksymalnie dosunięta do ściany bocznej a z drugiej strony będzie obudowana regałami (jeszcze ich nie ma, dopiero będą pod koniec lutego). Miejsca, jak widzicie nie ma za wiele, zwłaszcza na tylne głośniki. Zależy mi jednak na przestrzennym dźwięku 5.1. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłby dobrej jakości soundbar w systemie 5.1. Myślałem nad JBL Bar 5.1 (dużo plusów: pozytywne recenzje, kompaktowy zestaw, małe tylne głośniki, bezprzewodowy). Czy Waszym zdaniem byłby to najlepszy wybór, na który mogę sobie pozwolić biorąc pod uwagę ograniczenia przestrzenne? Czy są jeszcze jakieś inne opcje do rozważenia? Jeśli tak, to co proponujecie? Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na cały zestaw jest niewielka, bo ok. 3 tys. zł (ale jestem skory zwiększyć nieznacznie budżet, albo kupić używany sprzęt). Zestaw służyłby w 90% do oglądania filmów i grania na konsoli. Z słuchania muzyki na tym zestawie korzystałbym raczej sporadycznie. W razie czego wrzucam poniżej rzut mieszkania.
×
×
 • Utwórz nowe...