Skocz do zawartości

Marek Wyszyński

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marek Wyszyński

 1. Dzięki za odpowiedzi. A co sądzicie o DACu? Warto iść w tego Pro-Jecta, czy to już przesada, albo wręcz przeciwnie - wąskie gardło systemu?
 2. Cześć wszystkim! Mam do Was prośbę o polecenie wzmacniacza. Trafiłem w sieci już kilka tematów poświęconych tym głośnikom, ale większość dotyczyła jednak nowych systemów. Zastanawiam się, czy istnieje szansa na znalezienie czegoś używanego, co napędziłoby je sensownie. W tej chwili są podłączone pod amplituner Yamaha RX-V685 i jednak brakuje trochę mocy. Robiłem rozeznanie w nowych sprzętach i zastanawiałem się nad zestawem Audiolab 6000A + Pro-Ject Pre Box S2 Digital (źródłem muzyki będzie u mnie nVidia Shield TV), ale to zestaw za ok 5000 i nieprędko będę mógł się w coś takiego zaopatrzyć. Okazuje się, że w moim mieście jest całkiem sensownie zaopatrzony punkt z używanym sprzętem audio (Best Audio 77), ale patrząc na oferowane tam sprzęty nie do końca wiem, co najlepiej zagrałoby z tymi głośnikami. Czy w ogóle jest sens interesować się którymkolwiek z tych sprzętów? Jeśli idzie o DAC, to polecano mi Toppingi do Shielda i myślałem o D10. Czy moje kombinowanie ma w ogóle sens, czy zdławię w ten sposób sprzęt jeszcze bardziej i lepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do Audiolaba i Projecta?
 3. Cześć, Zdecydowanie chciałbym uniknąć jakiegokolwiek przełączania. Całośc ma być dostępna za naciśnięciem jednego przycisku na pilocie :). Wydawało mi się, że będzie znaczna różnica w jakości dźwięku między konfiguracjami odtwarzacz + wzmak vs ampli + wzmak, ale to pewnie najlepiej byłoby sprawdzić na odsłuchach. Z racji tego, żę budżet całego przedsięwzięcia będzie dość spory, to w pierwszej kolejności będzie raczej ampli + kolumny, a potem wzmak + zestaw do 5.1. Inaczej w życiu zony nie przekonam, że taki wydatek jest absolutnie niezbędny :D. Dzięki za za pomoc i porady!
 4. Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie. Jak widać - znawca ze mnie żaden i opieram się tylko na wrażeniach odsłuchowych. Na pewno będę chciał posłuchać sprzętów - rozumiem, że taka konfiguracja u Was byłaby możliwa (np Audiolab i Dynaudio)? Hyperiony bardzo kuszą, ale zniechęcają mocno ceną. Chociaż z tego, co słyszałem to u producenta można się akurat nieźle potargować. Rozumiem, że z późniejszym dobraniem głośników, które zagrają spójnie z tymi frontowymi w układzie 5.1 nie będzie problemu? Pozdrawiam, Marek
 5. Witam wszystkich! Forum czytam już od jakiegoś czasu, ale to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :). Z racji niedawnej przeprowadzki mogę w końcu „poszaleć” i zastąpić swój dotychczasowy budżetowy zestaw (Onkyo TX-NR609 + JBL TLX710) czym zdecydowanie porządniejszym. Z racji tego, że muzyka i film mają u mnie w zasadzie równe miejsca (może 60/40 na korzyść filmu) poszukuję zestawu, który zadowoliłby mnie na obu frontach. Po lekturze kilku tematów na tym forum i różnych materiałów w sieci doszedłem do wniosku, że chciałbym postawić na zestaw składający się z amplitunera z pre-out i podłączonego pod to wzmacniacza, do którego wpięte byłby frontowe kolumny, a reszta systemu (max 5.1 ze względu na ustawienie pokoju) po prostu pod ampli. Do tej pory wymyśliłem: AMPLITUNER Onkyo TX-RZ830 (początkowo będzie mi zależało również na jego funkcjach sieciowych jak Tidal, odtwarzanie FLACów z NASa itp.) WZMACNIACZ NAD C356BEE - ten po prostu znam trochę z odsłuchów i podoba mi się jego brzmienie (zestawiony akurat z Audio Academy Hyperion), ale nie jest to wybór, przy którym się mocno upieram ODTWARZACZ Onkyo NS-6170 - z racji tego, że potrzebuję w miarę uniwersalnego rozwiązania, a z racji chęci posiadania kolekcji na NASie i dzielenia jej na kilka urządzeń (w drugim pokoju prawdopodobnie będzie RPi + HiFiBerry DAC + PRO połączony z Azurem 540 :)) Elektronikę mam, jak widać, wymyśloną (co nie znaczy, że się przy niej upieram), ale nie za bardzo mam pomysł z jakimi to pożenić kolumnami. Jak pisałem wcześniej, docelowo będę chciał zbudować system 5.1, ale ze względu na budżet (sama elektornika to już okolice 10k) zaczynałbym pewnie od stereo (jest nawet szansa, że początkowo z samym Onkyo). Jeśli idzie o muzykę, to słucham głównie rocka, jazzu i muzyki symfonicznej - z reguły w formie różnej maści soundtracków. Mój pokój ma ok 30 metrów, ale część RTV zajmuje jego połowę (po długości), a odległość kanapy od sprzętu to ok 4m. Czy moglibyście doradzić w jakie tutaj warto iść kolumny? Budżet, który chciałbym przeznaczyć na fronty to max 5000, ale nie ukrywam, że gdybyśmy zmieścili się i w 4000 to byłbym bardzo szczęśliwy
×
×
 • Utwórz nowe...