Skocz do zawartości

czapajarek

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Inferno - trzask jest bez względu na poziom głośności , kolumny to celestion f28. Wiem że zestaw du... nie urywa , ale dla mnie w zupełności wystarczy . Miałem okazję posłuchać innego amplitunera niż mój obecny i tam usłyszałem różnicę mimo że audiofil ze mnie żaden (choć mam kolegę który zrobił klony MBL 101 ) ,a wspomniana trąbka to tak jakby dwa inne instrumenty grały. Dlatego padła decyzja o kupnie wzmacniacza .
 2. Impedancja kolumn to 6omy. Źródło raczej kiepskie (dvd panasonic s100) ale ja nie ma dużych wymagań . Cyrus kupiony przez alleg... . Temperatura na radiatorach jest niższa niż na obudowie między nimi. Zauważyłem jeszcze że poziom głośności robi się bardzo szybko , nie przekraczam połowy zakresu a już jest bardzo głośno zwłaszcza z dvd .
 3. Wzmacniacz jest odkryty , przy normalnym poziomie głośności jakieś 40-45 stopni , głośno to już 55- 60 stopni c . Dość mocno się nagrzewa , Dźwięk mogę porównać tylko do poprzedniego amplitunera , gdzie barwa i powiedzmy harmonia były na jednym poziomie lecz na "płycie testowej " trąbka była zniekształcona ,w cyrusie trąbka gra czysto ale tak dominuje że wręcz irytuje tak samo jest z wokalem jak już artysta (Tina Turner ,Sting ) zaczyna śpiewać to jest o krok przed instrumentami po prostu za dużo średnich tonów , basy są i to więcej niż było ale tą głośna średnica mnie męczy. Opinia subiektywna .
 4. Zakupiłem III i mam pytania , jak mocno nagrzewa się wzmacniacz ? czy podczas przełączania źródeł słychać delikatny trzask ? Co do dźwięku to dużo średnicy aż przy dłuższym słuchaniu trochę głośniej robi się uciążliwa średnica .
 5. Jakie różnice między nimi ? może dla mnie nie będą znaczące .
 6. W ogłoszeniach na dzień dzisiejszy widzę tylko model III i mówicie że będzie ok ?
 7. Kolumny Celestion F28 , a taki CYRUS STRAIGHT LINE jak wypada w porównaniu do 7 ? Jak dobrze rozumiem to czym nowszy model to tym wyższy numer to czy taka "3" nie będzie zbyt stara ?
 8. Cena używanych 5 - 800zł 7 -1450zł . Takim prawdziwym audiofilem tonie jestem i pewnie różnicy między jednym ,a drugim nie usłyszę , rozbudowa też odpada. Chciałem tylko poprawić dźwięk względem amplitunera. A że Cyrusa widziałem na żywo 20 lat temu to tak mi utkwił w pamięci że chciałbym go mieć .
 9. Jakie są różnice między wzmacniaczem wersji 7 a 5 , czy warto zapłacić prawie dwa razy więcej na Cyrus 7 czy lepszą opcją będzie tańsza wersja Cyrus 5 ? Może ktoś podpowie .
 10. witam. chciałbym zapytać co będzie lepiej kupić cyrus cd 6 czy cyrus DAD 1,5 - i jakie są różnice ? wzmacniacz cyrus 5 czy 7 ?
×
×
 • Utwórz nowe...