Skocz do zawartości

Robsan

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Robsan

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Włoszczowa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o kolumny MA Silver 300. Ale sprawa jest już zamknięta. Jestem posiadaczem Audiolaba. Brzmienie to oczywiście pierwszy plan, a celem pytania było to czy w przypadku podobnego brzmienia NAD-ów, w którą klasę lepiej zainwestować. Ale życie zweryfikowało te plany. NAD się nie NADa do tych kolumn 😊.
 2. Chciałem podsumować temat i podzielić się moimi wrażeniami po odsłuchach. A co odsłuchiwałem na tych kolumnach: - Audiolab 6000, Audiolab 8300, NAD C356 BEE, Vincent SV-227MK, Advance Acoustic X-i105. Moje wrażenia są następujące: bezapelacyjnym zwycięzcą odsłuchu został Vincent SV-227 MK. Z tymi kolumnami dźwięk był piękny, spójny, miły dla ucha, słuchanie dostarczało niesamowitą dawkę relaksu. Kolejne wzmacniacze klasyfikuję następująco: Audiolab 8300, Audiolab 6000, Advance Acoustic X-i105, NAD C356 BEE. Dźwięk z Audiolabów jest porównywalny, ze wskazaniem na 8300 i najbliżej im do brzmienia Vincenta. Największym zaskoczeniem dla mnie był NAD C 356. Na tych kolumnach dźwięk był niesamowicie drażniący wręcz irytujący, ostry. Wrażenie takie, jakby w słuchacza wbijano szpilki. Być może z innymi kolumnami byłoby lepiej. Z kolei Advance Acoustic X-i105 to coś pośredniego pomiędzy Audiolabem 6000, a NAD-em ze wskazaniem na brzmienie NAD-a, czyli dźwięk też dość ostry. Powyższe wrażenia są oparte wyłącznie na moich subiektywnych odczuciach, każdy lubi coś innego. Wniosek jest jeden (może mało odkrywczy), ale świadomy zakup sprzętu wymaga odsłuchu, bo zaskoczenie jest czasami duże. Tak jest w moim przypadku. Na odsłuchy jechałem z faworytem do zakupu tj. NAD-em i tu niespodzianka. Ostatecznie zdecydowałem się na Audiolaba 8300, z którego jest bardzo zadowolony i chyba o to chodzi. Vincent jest poza moim zasięgiem budżetowym, ale i gabaryty (tj. głębokość) też nie są bez znaczenia. Pozdrawiam
 3. Chciałbym poprosić o wskazówki czy w przypadku wyboru wzmacniacza Nad, który z modeli warto zakupić z punktu widzenia technicznego, C 356 Bee czy C 368. Walory odsłuchowe choć najistotniejsze pozostawiam na razie na boku. Chodzi mi wyłącznie o aspekty techniczne tzn. w którą klasę wzmacniacza warto inwestować.
 4. Jeszcze chciałbym wznowić temat. Czy ktoś z forumowiczów na doświadczenia z użytkowania sprzętu marki Rotel. Jak ten sprzęt gra i czy ktoś go łączył z MA Silver. Moje zainteresowanie wzbudził wzmacniacz A14 + CD 14. Sprzęt ma dobrą prasę i nie nie trzeba wydawać majątku.
 5. Dziękuję wszystkim za wskazówki. Myślę, że z przedstawionych propozycji na pewno można już sobie wybrać coś na odsłuchy, na które jestem umówiony. Po analizie wpisów wychodzi na to, że Cambridge Audio nie za bardzo pasują do MA. Ale sprawdzę to. Osobiście najbardziej intryguje mnie NAD, z którym jak dotąd nie miałem żadnego kontaktu. Zobaczymy co z tego będzie. Pomimo wszystko nie wykluczam, że moja przygoda skończy się na Denonie. Ale jak to w życiu bywa plany planami, a żywy odsłuch to wszystko weryfikuje. Sam jechałem do salonu po Oberony 7, a kupiłem Silver 300. Wszystkich gorąco pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.
 6. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. A może obecni użytkownicy MA Silver pochwalą się z jakim wzmacniaczem połączyli swoje kolumny. Zgadzam się, że należy odsłuchać sprzęt przed zakupem. Ale do tego trzeba wytypować kilka propozycji. Tak więc poprosiłbym o mały ranking - jaki wzmacniacz najlepiej łączy się z tymi kolumnami, a których marek nie należy brać pod uwagę.
 7. Czy Cambridge Audio serii CX np. CX80 będzie dobrym brzmieniowo wyborem do tych kolumn? Czego mogę oczekiwać brzmieniowo od sprzętu Cambridge Audio w porównaniu do Denona?
 8. Witam! Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie właściwego doboru wzmacniacza do kolumn Monitor Audio Silver 300. Obecnie kolumny pracują ze wzmacniaczem Denon PMA-720. Ogólnie jestem zadowolony z uzyskanego brzmienia, ale wiem, że potencjał kolumn nie jest w pełni wykorzystany. Stąd pomysł na wymianę wzmacniacza. Mój pierwszy wybór padł na Denona PMA-1600. Ale czy to jedyny możliwy wybór w cenie do 6 tys. zł.? Wiem, że te kolumny są wymagające i nie zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem. Nie chcę eksperymentować sam. Stąd prośba o pomoc i opinie. Sprzęt pracuje w salonie o pow. 33m.
×
×
 • Utwórz nowe...