Skocz do zawartości

Linux5

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Linux5

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rzeszów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Linux5

  Unison Unico 90

  Z tym stwierdzeniem niestety się nie zgodzę. Znajomi, którzy wpadli do mnie i przy okazji zrobili odsłuch bo ich poprosiłem, stwierdzili o Unico cytuje: "ten gra, tak bardziej cyfrowo". Oczywiście nie wiedzieli co gra Unico 90 mnie zaskoczyło bo półkowo kosztuje 15 tyś więc zakładałem że zmiażdży Primalune, a tu zaskoczenie. PL zagrała lepiej. Unico 150 po za budżetem, w tym momencie tylko to zdecydowało że nie odsłuchiwałem.
 2. Linux5

  Unison Unico 90

  Niestety Unico 150 zupełnie mnie nie interesuje, także nie biorę go pod uwagę. Natomiast miałem okazję potestować w tzw. między czasie.. Unison daje szczegółowość i jest to dynamiczny, ciekawy sprzęt. Rożni się od lampy i to bardzo charakterem brzmienia. Primaluna w zestawieniu z moimi głośnikami daje dużo leprzy "oddech" przez co wydaje się, że jest mocniejszym wzmacniaczem. Dźwięk jest głębszy, a wokal urzeka, czuje się wręcz emocje. Niestety tego brakło w Unisonie. Unison natomiast wydaje szybsze dźwięki i daje więcej detali, co nie oznacza że Primaluna ich nie ma. Różnica polega na tym, że są one mocniej wyeksponowane przede wszystkim w trakcie wokalu. Tak jak bym zrównać te dwa elementy do "jednej intensywności". Zupełnie nie można powiedzieć, że nie poznał bym różnicy vs lampa.. Jest faktycznie lekko ocieplony, ale bardziej w kierunku tranzystora dźwięk. Po wielogodzinnych odsłuchach, wielkiej wątpliwości co zrobić, co wybrać, zdecydowałem się na Primalune. W mojej ocenie jest to sprzęt z podobnej półki, a decyduje bliższe brzmienie mojemu oczekiwaniu.
 3. Poszukuję opinii o wzmacniaczu Unison Unico 90. Czy macie doświadczenia z tym wzmacniaczem? Obecnie u mnie grają Audiovectory QR3, a pomieszczenie jest ok 25m2. Niestety niewiele jest informacji o nim w internecie... Posiadam "doświadczenie" z {Primaluną Proloque Premium, która według mnie daje piękny klimat. Wokal jest pięknie wyeksponowany, czuję jakby kolumny miały spory "oddech". Jak to z lampą, gra miło, ciepło.. kto miał okazję słyszeć wie o czym mówię. Niemniej interesuje mnie ten Unison, jest to hybryda, a co za tym idzie posiada też sporą moc. Czy jest sens porównywać te wzmacniacze czy może jest to totalne inne brzmienie.? Czy da mi "coś więcej"?
 4. Cześć, Jestem w trakcie wyboru zestawu stereo do domu i po którkim odsłuchu mam pierwszy typ, niemniej umówiłem się na dłuższą "weryfikacje" Pokój w którym będzie grał sprzęt ma ok 25 m2, a muzyka którą preferuje to raczej spokojna jak Malia - convergance, Kortez, Cooper z Lady Gagą ale też Kings of Leon, Red Hotci, Kravitz itp. Głośniki: Zaproponowano mi Pylon Diamond 28 i Audiovector QR3. Na ten moment chyba jestem bardziej za QR3. QR 3 wydają się bardziej dynamiczne oraz mam też odczucie, że lepiej kontrolują dół. Pylony natomiast w moim odczuciu mają cieplejszy dźwięk i mniej szczegółową góre, mniej analityczną. Dodatkowym argumentem przemawiającym za QR3 jest ich rozmiar, zdecydowanie mniejsze od Pylonów. Niestety na dziś jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem, bo wybór jak dla mnie nie jest łatwy.. Wzmacniacz: Propozycja wzmacniacza: NAD c375bee. Jako alternatywę pod katem ceny zaproponowano mi NAD 356 (jednak z informacją że pod tą klasę głośnika nie jest to najlepszym rozwiązaniem). Innych wzmacniaczy póki co nie słuchałem.. Odtwarzacz strumieniowy: Jako źródło dźwięku na tym etapie chyba wybiorę odtwarzacz strumieniowy. TIDAL i pliki FLAC. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie to jakość odpowiadająca CD, niemniej jednak komfort obsługi, łatwość dostępu do kolekcji jest ważnym argumentem. Propozycja jaka padła to: Pioneer N-50AE Co myślicie o tym zestawie (wzmak + głośniki)? Co sądzicie o odtwarzaczu? Z góry bardzo dziękuję za uwagi, pomoc
×
×
 • Utwórz nowe...