Skocz do zawartości

PIO24

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry wszystkim. U zaprzyjaźnionego kolegi forum Pumpurek mamy oto takie kolumny Tannoy M3 , Tannoy Eclipse Two .Cena tych kolumn jest identyczna 850 zł. Tannoy M3 Year:1998 - 2001 , Tannoy Eclipse Two pierwsze opisy to 2016r, można uznać produkcja rozpoczęta 2015r.(mogę się mylić)Dużo dobrego o kolumnach Tannoy M można przeczytać , raczej same dobre rzeczy.Moje pytanie brzmi , czy naprawdę jesteśmy skazani na dwudziestoletnie konstrukcję ? Czy obecnie produkowane kolumny w cenie <1000 zł to szmelc i chińszczyzna.Pozwolę sobie przypomnieć Tannoy Eclipse One , Tannoy Eclipse Two , .Jamo S 805 , Jamo S 801/803 Heco Victa Prime 502 , Magnat Quantum 723. Ja jestem laik i nie wiem czy będę słyszał , wysoką górę , niski dół , scenę ,to wszystko o czym tak ładnie piszecie , pełen szacunek dla Was.W innym wątku pytałem o kolumny za 1000zł i jestem pełen obaw związanych z kupnem kolumn 20 letnich.Magnat Quantum 6xx/7xx jedyna polecana pozycja ale to monitory, a podłogowe ? POZDRAWIAM.
 2. A pisałem Marku, dobrze że jesteś za siatką Nie zawsze ale pierwsze wrażenie się Liczy czy kogoś lubimy czy nie koniecznie. Może dlatego że Piotrki tak mają.Imię poznałem dużo później już po wizycie w komisie.
 3. Przepraszam za słowo chłam , Pan ma dużo sprzętu .Czy ktoś może wie o jakich czeskich kolumnach mówił ,on sam nazwy w tym momencie nie pamiętał?
 4. Ja jestem laik w tych sprawach, mógł powiedzieć panie te kolumny są super de best itd , ale nie robił tego .Dlaczego ? tego nie wiem . Moim zdaniem to pasjonat i miłośnik "starego" sprzętu, a może są jeszcze uczciwi ludzie.
 5. Same pozytywy.Właściciel sympatyczny pan , pogadaliśmy z kwadrans nie wciskał mi chłamu który ma na stanie , wręcz odwrotnie.Mam czekać ,do 20m tannoy m4 odradzał ,za mocne zaproponował to co wyżej pisałem.Na stanie były kef podłogowe i mission średniej wielkości ale powiedział że to słabizna i kef w 80 latach się skończył , a yamacha sami wiecie. Pionnera wywalić zostawić Sony i dokupić wzmacniacz. Jajcarz z Ciebie dobrze że za siatką jesteś
 6. 1Ender ,Tomek dał namiar jestem po wizycie.Na dzień dzisiejszy z kolumnami słabo,mam zaglądać .Może będą bardzo dobre kolumny czeskie robione na zachód,ewentualnie tannoy m1.
 7. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Ze sprzętem używanym jest taki problem, że nie wszyscy chcą wysyłać. Nie będę po całej Polsce jeździł .Znalazłem blisko łodzi coś takiego https://www.olx.pl/oferta/kolumny-tannoy-fusion-3-CID99-IDzEGlj.html#ee1e933458 a w Kielcach https://www.olx.pl/oferta/tannoy-mercury-v4-para-CID99-IDx0Ah6.html#ee1e933458;promoted i taka jeszcze propozycja https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-mr4-kolumny-podlogowe-walnut-gw-8111342247 Używanego sprzętu jest cała masa , proszę Was tylko w którym kierunku mam iść . Na dzień dzisiejszy mamy Tannoy i Magnaty. Magnaty 673 są dla mnie lepsze od modelu wyżej 723 ? A pro po amplitunerów,oba mają zakres pracy 8-16 Ω ,pionnera można ustawić na 6 Ω sony nie pamiętam.Dużo kolumn jest 4 Ω czy to nie będzie problem?
 8. Żadne naprawy nie wchodzą w grę.Kolumny mają być dobre i już .Dobrze że zwróciłeś mi uwagę na ten niuans.
 9. "Jeśli mają tylko stać i prezentować się i fakt ich uszkodzenia nie przeszkadza, to pewnie będą dobre" Kolumny mają Pięknie grać i dobrze też wyglądać w końcu to salon.
 10. MobyDick sądzisz że Magnaty są lepsze od Tannoy MERCURY V1? Jestem na etapie oglądania kolumn u kolegi Pumpurek Te do salonu by pasowały https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-kef-q3-komis-audio-myslenice-7338455075
 11. Dzień dobry wszystkim. Wysokość pomieszczenia 2,70 salon z aneksem ~23m ,sam salon ~17m. Słucham muzy z radia ,czasem cd:Perfect,Mannam,Queen,Czerwony Tulipan,Joe Cocker i takie podobne. Nie słucham jezzu,ciężkiego rocka,metalliki na dudniącym basie specjalnie mi też nie zależy. Sprzęt Pionner VSX-415 lub Sony STR-475 DE-485E trochę archaiczny ale taki mam,w planach a-30( dokupię ).Czy za tysiaka damy radę? 1.Tannoy Eclipse Two 2.Heco Victa Prime 502 lub (używane 70x) 3.Jamo S 805 4.Bowers Wilkins DM 320 ( używane) Monitory niechętnie zajmą tyle samo miejsca co podłogowe. 1.Tannoy MERCURY V1 2.Tannoy Eclipse One 3.Magnat Quantum 723 4.Jamo S 801/803 Wszystkie kolumny są nowe z ceną do 1000 zł ,używki taniej nawet.
×
×
 • Utwórz nowe...