Skocz do zawartości

Grubeusz

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Grubeusz

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Posłuchałem dzisiaj Marantza. Najpierw z kolumnami pod, które był podpięty Wilson Exclusive Line EL-4, a potem z Dali Oberon 3. Z Oberonem Marantz grał bardzo dobrze. O tych Wilsonach nawet nie będę pisał, bo to lipa totalna. Mcr 612 działa płynnie, nie zawiesza się, ale faktycznie może brakować trochę dynamiki. Szybko porównałem z moim Denonem 1500ae i stwierdzam, że to na pewno nie ta klasa, ale radzi sobie. Muszę posłuchać tego Onkyo 8250 i Yamahy 602.
 2. Muszę sprawdzić jak to faktycznie jest z tą płynnością. Gabaryt tego urządzenia przemawia bardzo na plus. Niestety rynek audio nie oferuje jak narazie zbyt wielu urządzeń tej klasy, o takich wymiarach, a do tego jeszcze cd i wzmacniacz w jednej obudowie. Nie wspomnę już o designie, który zdecydowanie wygrywa z resztą, ale to już kwestia gustu. Łatwiej schować subwoofer, niż dwa wielkie kloce
 3. Dziecko... ale odpowiedź prezent dla żony podoba mi się bardziej
 4. Dzięki za podpowiedzi. CD to jeden z priorytetów. Onkyo 8250 i Yamaha 602 to kuszące propozycje, ale w połączeniu z dodatkowym CD robią się z tego dużo większe gabaryty od wspomnianego Marantza. Żona nie będzie zbyt zadowolona, szczególnie, że w drugim pokoju jest dosyć spory gabarytowo Denon 1500ae z dużymi kolumnami, cd i gramofon Chyba pozostanę przy tym mcr612, choć na pewno przemyśle inne rozwiązania. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego subwoofera. Wiem, że to sprawa dyskusyjna w stereo, ale bardziej myślałem aby było to wzmocnienie basu przy oglądaniu filmów czy graniu na konsoli. Takie 2.1, że tak powiem. Czy przy tym zakładanym przeze mnie rozwiązaniu faktycznie powinien być to aktywny sub, żeby ten bas dobrze brzmiał? Tańsze rozwiązania nie mają sensu? Naprawdę będą brzmiały jak flaki z olejem? Chętnie podjechałbym do was na odsłuchy, ale Pabianice i Oświęcim nie są mi po drodze obecnie. Pozdrawiam.
 5. Witam. Poszukuję małego zestawu stereo (pokój ok. 15m2). Muzyka z CD i ze Spotify. W domu dziecko, niecałe 2 lata Moją uwagę zwrócił zintegrowany wzmacniacz Marantz MCR 612. Wydaje się być dla mnie chyba jednym z lepszych rozwiązań. Myślałem też o Pianocraft MCR N670D, ale to już bryła dwu częściowa i wyczytałem na forum, że ok, ale trzeba by w przyszłości zastanowić się nad zmianą na lepsze kolumny. Wiem, jak gra Pianocraft R-840, mam okazję z nim obcować. Brakuje trochę basu. Wracając do Marantza. Wyczytałem na forum, że dobrze by zagrał z Dali Oberon 3, Kef q350. Czy w tych kategoriach cenowych ktoś polecił by może jeszcze jakieś inne kolumny? Myślę też o subwooferze, żeby trochę wzmocnić bas w małych kolumnach i żeby było trochę ciekawiej oglądając filmy czy grając na konsoli. Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...