Skocz do zawartości

Haki

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Haki

 1. Witam. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc, doradztwo i sugestie. Zdecydowałem się na Onkyo 696 z Heco Aurora 1000 ale jadę na odsłuch i sprawdzę. Z opcją oczywiście na wzmacniacz na stereo. Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Wszystkich.
 2. Witam. Raz jeszcze dziękuję za pomocne informacje. Dużo się dowiedziałem i zacząłem dużo myśleć i zastanawiam się co sądzicie abym zrobił coś pośrodku aby nie wygórować ceny a być w miarę usatysfakcjonowany i dlatego pomyślałem o dobrym froncie a dokładnie Klipsch Reference Premiere RP-280F (lub Dali Zensor 7 niei wiem które lepsze ale Dali tańsze o 500 zł na sztuce) plus do tego Onkyo TX-8270 by móc podłączyć TV. Nie wiem czy to był by dobry kompromis pomiędzy stereo a multimediami i dobrymi frontami do kina.
 3. Witam. Raz jeszcze dziękuję za pomocne informacje, spostrzeżenia oraz doradztwo, ale mam jeszcze jedno pytanie jaki w takim razei wzmacniacz do tego amplitunera był by dobry dla muzyki który miał by być podłączony pod wyjście preout? Rozumiem że mowa o wzmacniaczu stereo tylko co by było dobre dla głośników heco Aurora 700 które tutak zostały polecone?
 4. Maverik2005 chodzi o tego typu wyjście preout i podłącza się do niego wzmacniacz?(W wejście front L-R?). Jeśli pisałeś o tych trzech ampli to cenowo najlepiej chyba Yamaha MusicCast RX-V685 -2,5 tys., Denon powyżej 3 tys., Onkyo około 2,8 chyba że lepiej dołożyć do któregoś?. Przy tych Heco aurora 700 każdy z tych amplitunerów będzie z nimi dobrze współpracował? I jeszcze jedno jaki wzmacniacz do tego wyjścia preout?
 5. Dobry wieczór. Kolega Maverik2005 podał ciekawą alternatywę. Fakt u mnie częściej jednak filmy muzyka jak piszecie w tle, chodź powiem szczerze że czasem (rzadko bo rzadko) lubię sobie włączyć U2 czy Depeche Mode celem wyciszenia się i odpoczęcia od tego życiowego pędu - praca-dom-praca itd. Mam w taki razie pytanie czy te rozwiązanie z amplitunerem z wyjściem pre-out umożliwi mi np przełączanie się między muzyką a filmami w zależności od potrzeb? Drugie dodatkowe pytanie kolega Q21 podał przykładowe zestawy "Onkyo TX-NR686 + Magnat Shadow 209 + 203 + Center 213 i druga propozycja Denon AVR-S750H + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30". Czy koledzy Maverik2005 i S4Home mają jakieś propozycje w zadanym przedziale cenowym tj. 4-6 tys.? Jeśli tak to jakie i jakie różnice między proponowanymi przez kolegę Q21 występują? Oraz jeszcze jedna rzecz aby ewentualnie amplituner miał to wyjście pre-out jeśli jest możliwość przełączania się między ampli a wzmacniaczem. Pytam o propozycje gdyż sam się nie znam a marketingowy opis producenta który mogę przeczytać na stronie internetowej może być piękny zestawu za 1500 zł.Dlatego chciałbym przedział cenowy był podobny bo wówczas więcej można powiedzieć o plusach konkretnego zestawu w tym samym przedziale cenowym.
 6. Witam. Jestem laikiem w kwestii audio i kina domowego (muzyki słucham od 40 lat ale nigdy nie robiłem to profesjonalnie stąd ten laik). Nie chciałbym tworzyć nowych tematów bo ten w zasadzie jak mój tzn. chciałbym zakupić kino domowe (myślałem nad stereo ale nie wiem czy nie lepiej zestaw 5.1) oglądam przede wszystkim filmy ale i czasami słucham muzyki pop, rock rzadziej muzyki elektronicznej. Pokój 6x7m, Budżet na zestaw wraz z amplitunerem lub wzmacniaczem plus głośniki od 4 do 6 tys. Troszkę już zacząłem się rozglądać po forach za opiniami czytając innych opinie czy recenzje zestawów głośników, amplitunerów cz samych kolumn podłogowych, ale mnogość i rozbieżność w opiniach sprawia że trudno wybrać. Myślałem o odsłuchu ale najbliżej to 50 km do jednego sklepu i nie ma tam wszystkich tych co chciałem porównać więc mam problem i stwierdziłem że najlepiej będzie zapytać tutaj. Nie pytajcie fachowymi nazwami mnie np. o naturalności brzmienia czy dynamice oraz przejrzystości bo się na tym nie znam. Wiem jedną zasadę biedy nie może kupić dziadostwa dlatego też bardzo się bije z myślami pomiędzy 5.1 a 2.0 ale wówczas dobre głośniki podłogowe. Jeżeli mówimy o kinie dobre opinie słyszałem o Pylon Audio Pearl 27 plus reszta głośników z serii Pearl. Do tego wzmacniacz Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V485, ale nie wiem czy to dobry tok rozumowania. Czy na przednie np. Sapphire'y 31 bo wiem że ma większe głośniki niskotonowe więc lepszy bas według recenzji posiada. Albo zestaw 2.0 myślałem o JBL Studio 290 plus jakiś dobry wzmacniacz ale nie wiem jaki lub głośniki HECO MUSIC STYLE 1000 lub Heco Aurora 1000. Jak macie jakieś inne pomysły podpowiedzcie bo mam mętlik w głowie.
 7. ok. Dziękuję i w takim razie tworzę nowy temat.
 8. Witam. Jestem laikiem w kwestii audio i kina domowego (muzyki słucham od 40 lat ale nigdy nie robiłem to profesjonalnie stąd ten laik). Nie chciałbym tworzyć nowych tematów bo ten w zasadzie jak mój tzn. chciałbym zakupić kino domowe (myślałem nad stereo ale nie wiem czy nie lepiej zestaw 5.1) oglądam przede wszystkim filmy ale i czasami słucham muzyki pop, rock rzadziej muzyki elektronicznej. Pokój 6x7m, Budżet na zestaw wraz z amplitunerem lub wzmacniaczem plus głośniki od 4 do 6 tys. Troszkę już zacząłem się rozglądać po forach za opiniami czytając innych opinie czy recenzje zestawów głośników, amplitunerów cz samych kolumn podłogowych, ale mnogość i rozbieżność w opiniach sprawia że trudno wybrać. Myślałem o odsłuchu ale najbliżej to 50 km do jednego sklepu i nie ma tam wszystkich tych co chciałem porównać więc mam problem i stwierdziłem że najlepiej będzie zapytać tutaj. Nie pytajcie fachowymi nazwami mnie np. o naturalności brzmienia czy dynamice oraz przejrzystości bo się na tym nie znam. Wiem jedną zasadę biedy nie może kupić dziadostwa dlatego też bardzo się bije z myślami pomiędzy 5.1 a 2.0 ale wówczas dobre głośniki podłogowe. Jeżeli mówimy o kinie dobre opinie słyszałem o Pylon Audio Pearl 27 plus reszta głośników z serii Pearl. Do tego wzmacniacz Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V485, ale nie wiem czy to dobry tok rozumowania. Czy na przednie np. Sapphire'y 31 bo wiem że ma większe głośniki niskotonowe więc lepszy bas według recenzji posiada. Albo zestaw 2.0 myślałem o JBL Studio 290 plus jakiś dobry wzmacniacz ale nie wiem jaki lub głośniki HECO MUSIC STYLE 1000 lub Heco Aurora 1000. Jak macie jakieś inne pomysły podpowiedzcie bo mam mętlik w głowie.
×
×
 • Utwórz nowe...