Skocz do zawartości

Gonzor

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdzieś:P

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mam pytanie. Z racji , że moje kolumny mają taką możliwość to chciałbym podłączyć je na bi-wire . I chciałbym się dowiedzieć jak to prawidłowo zrobić. Na tzw "chłopski rozum" bym podłączył je następująco : od górnych styków od tonów wysokich wyprowadził przewód + - i drugi przewód od dolnych od niskich częstotliwości i przy podłączeniu do amplitunera skręcił odpowiednio ich plusy i minusy. Ale spotkałem się na niektórych grafikach z podłączeniem takim , że jeden przewód łączy ze sobą plusy i idzie do plusa w amp. i analogicznie drugi minusy i do minusa. Co o tym sądzicie? Czy to w ogóle warte zachodu?
 2. Podczas podłączania przewodów głośnikowych przeczytałem w instrukcji do amplitunera , że zanim jakiekolwiek podłącze powinienem przestawić impedancję z domyślnej 8 omów na 6 i już chciałem to robić ale doczytałem, że zaznaczyli tam w nawiasie drobnym drukiem , że tyczy się to modeli na rynek kanadyjski i USA więc odpuściłem. Po podłączeniu wszystkiego i uruchomieniu jednak w informacjach zobaczyłem , że ustawienie jest w systemie na 8 . Czy to znaczy , że jednak powinienem był spróbować przestawić to wcześniej ?
 3. Nie zakupiłem tylko dostałem w gratisie a takie podłączenie z izolacją pozostałego przewodu jak napisał @JaZz styknie?
 4. Witajcie Zakupiłem już sprzęt ale mam takie dwa pytania odnośnie podłączenia subwoofera (Magnat Supreme 302a). Jestem ogólnie debiutantem w takim hi-fi ale wyczytałem w instrukcji do amplitunera (Yamaha RX-V685) , że gdy używane są gniazda Pre-Out to nie mogą być używane gniazda SPEAKERS jak mam to rozumieć? Przecież tam podpina się resztę kolumn tak ? A drugie moje pytanie jest odnośnie samego przewodu typu Y . W subie podłączam go do Line-In a dwa pozostałe? We wszystkich instrukcjach wspomniany jest tylko pojedynczy przewód z podłączeniem Line-In - Sub-pre-out co zrobić z tym trzecim przewodem? W amplitunerze mogę podłączyć dwa suby więc może podłączyć ten przewód zarówno w gniazda sub-pre-out 1 i 2 ?
 5. A czym się różnią TAGA HARMONY TAV-606 V.3 SE 5.0 od tych bez "SE" oprócz ceny ?
 6. Witajcie ponownie ;) Pisałem , że się zdecydowałem na ten zestaw ale wirus pokrzyżował mi plany kupna na parę miesięcy ;P . Natomiast podniosłem swój max budżet do 5000 tys. z nadzieją, że wszystko uda się wziąć w jednym sklepie na dobre raty 0% ;) Jakie mielibyście propozycje do tej kwoty ?
 7. Witam:) Zdecydowałem się jednak na zestaw Yamaha 485+ taga 606v3 z magnat 302a i teraz moje pytanie jest o okablowanie. Jakie najlepsze do kolumn i jakie do suba , żeby dobrze współgrały z całym zestawem.
 8. A np takie TAGA HARMONY TAV-606V3 / TSW-90V3 M. WENGE 5.1 + Yamaha 485 ?
 9. Nie jestem na razie do końca przekonany do tego zestawu. A jakieś inne propozycje oprócz tego ?
 10. Znalazłem ten zestaw co proponujesz ale widzę , że to zestaw 5.0 a ja jednak skłaniałbym się ku zestawowi z subwooferem Ok jakbym miał budżet do 4000 + okablowanie to jakie zestawy by wchodziły w grę ? Chciałbym najbardziej by to były jakieś potężne kolumny konkretne 5.1 , świetnie z tego co widziałem prezentują się własnie różne zestawy Taga.
 11. 4000 to byłby mój absolutny max ale ze wszystkim , tzn całym okablowaniem itp
 12. Witam :) Planuję zakup zestawu głośników kina domowego 5.1 z amplitunerem do salonu ale kompletnie nie wiem jaki byłby odpowiedni i jakie okablowanie byłoby właściwe. Salon ma powierzchnię 20 m2 . Kino będzie mi służyć głównie do oglądania tv i filmów ale do słuchania muzyki również. Chciałbym też podkreślić, że bardzo by mi zależało , żeby amplituner posiadał Dolby Pro Logic lub coś na kształt by móc np muzykę stereo rozszerzyć na 5.1. Chciałbym odtwarzać proporcjonalnie 60% filmy, tv , 40% muzyka. Dobrze by było jakby miało DLNA , Bluetooth , żeby bez problemów można było zdalnie uruchamiać multimedia. Wideo i audio zamierzam odtwarzać w formie cyfrowej więc żaden odtwarzacz Blu-ray mi nie jest potrzebny. Zależy mi na jak najczystszym dźwięku i multimedialności samego amplitunera by był kombajnem multimedialnym z np DTS 96/24, Mp3 , Flac itp itd. np posiadał w oprogramowaniu możliwość zapisania odległości rozmieszczonych w przestrzeni kolumn i regulację poziomów ręczną (na podstawie sygnałów testowych) i/lub automatyczną (na podstawie odległości rozmieszczenia kolumn). Chciałbym by dominowała czerń lub czerń i ciemne drewno. Mój budżet to 3500 zł. W oko wpadły mi takie oto zestawy: Yamaha RX-V385 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3 Onkyo TX-SR393 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3
×
×
 • Utwórz nowe...