Skocz do zawartości

AudiVideoFan

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O AudiVideoFan

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie mam czegoś takiego w Ampli jak main + lfe. W 80-90% nie brakuje mi suba w muzyce, niestety mam monitor audio silver 6 (wynikło to z rozmiaru pokoju), a nie 8 lub 10 więc pewne utwory lepiej brzmią z lekkim wspomaganiem suba. Sub głównie się przyda przy odpalaniu youtuba np. trailery do filmów czy jakieś seriale w stereo. Może zrobiłem mały błąd biorąc SB-2000 zamiast PB-2000, ale bez porównania się nie przekonam. Chociaż niskie zejście wersji zamkniętej naprawdę mnie zadziwiło jeśli chodzi o filmy. Mam wrażenie, że do muzyki najlepszy byłby zamknięty szybki 8" sub taki jak Rel T5i. Znalazłem rozwiązanie, wystarczyło zmienić ustawienia kolumn frontowych z large na small i ustawić przykładowo odcięcie na 60 Hz żeby odpalić suba. PS: Brumienie wzmacniacza niestety nie zostało, nie wiem dlaczego ale co jakiś czas pojawia się na jakiś czas i znika, chociaż cały czas jest podłączone to samo źródło.
 2. Źródłem muzyki jest Yamaha, a muzyki połączonyj z video czyli np. Youtube jest android box lub decoder ncplus oba podłączone przez HDMI pod Yamahę i z niej kablem RCA-RCA DO wzmacniacza do którego są podłączone kolumny.
 3. Subwoofer jest podłączony pod amplituner pod pre-out oznaczony subwoofer 1 (pojedynczy kabel) a do suba idzie rozgałęzienie Y jak na zdjęciu. Wzmacniacz nie ma pojedynczego gniazda oznaczonego subwoofer. Na zdjęciu są jedyne gniazda wejścia/wyjścia które posiada sub.
 4. Dzięki @mkk, pomogło odseparowanie kabli głośnikowych od połączenia kablem rca amplitunera z wzmacniaczem. Został mi do rozgryzienia ostatni problem. Przy próbie odtwarzania muzyki stereo nie załącza się w ogóle subwoofer (przełączyłem go z auto na on - nie pomogło). Nie ma znaczenia wybór źródła, czy to jest bluetooth, aplikacja yamahy na telefonie, podłączenie cyfrowe spdif, czy przystawka z androidem podłączona przez HDMI do amplitunera. Jedyną rzeczą uruchamiającą subwoofer jest przełączenie trybu stereo w tryb wielokanałowy ale wtedy to nie jest stereo. Nie po to kupiłem subwoofer zamknięty, żeby oglądać za jego pomocą tylko filmy. PS: w filmach jest wielkie WOW, nie wyobrażam sobie pójście do kina na jakikolwiek film akcji (bo głównie na takie chodziłem ze względu na efekty dźwiękowe).
 5. Dzięki, nie wiem dlaczego za pierwszym razem podłączenie pod bypasa nie zadziałało. Po odpaleniu i przesłaniu dźwięku do atola wynikł kolejny problem. Jeśli do wzmacniacza nie jest wysyłany żaden sygnał strasznie głośno buczy, tak że nie da się spać jak z 4 metrow to dobrze słychać. Nie ma znaczenia czy jest włączony czy w standby mode, ani na jakie źródło jest przełączony. Jedynie pomaga wyjęcie kabla z gniazdka. Załączam plik audio. atoll buczenie.m4a
 6. Dzięki q21 za pomoc w zakupie i dobre ceny. W końcu znalazłem czas żeby to wszystko połączyć. Robię to pierwszy raz więc może coś źle zrobiłem bo nie mogę uzyskać dźwięku na przednich kolumnach. Więc tak przednie kolumny są podłączone do Atolla In100se, który jak na zdjęciach jest spięty pre outem w atolu a pre outem oznaczonym Fronty w Yamaha RX-v685. Do HDMI Out arc W Amplitunerzd jest podłączony Sony KD-xf9005 też złącze HDMI arc. Dodatkowo podłączyłem dekoder ncplus do HDMI IN w amplitunerze. Próby odtwarzania filmów za pomocą telewizora czy tv za pomocą dekodera kończą się brakiem dźwięku, chyba że wybiorę z menu tv głośniki w tv wtedy mam dźwięk ale tylko z telewizora. Pomimo bluetooth jest to samo. Jeśli fronty podłączę bezpośrednio do Yamahy wtedy mam dźwięk. Obraz mam cały czas kabel HDMI Techlink iWires Pro.
 7. Także polecam ze swojej strony svs SB-2000. Oprocz tego że jest świetny jeśli chodzi o kino domowe to jest dobry również przy muzyce (zamknięta obudowa). Mam podobny metraż jak ty. W black friday udało mi się wyrwać wersję black oak kilkaset zł poniżej 3000 zł, praktycznie w cenie SB-1000. Myślę, że jak naposzesz zapytanie do tych kilkunastu sklepów które sprzedają ten model zmieścisz się w swoim budżecie. Chyba, że chcesz coś tylko do kina domowego bez muzyki to bierz Klipscha.
 8. Dzięki Q21. Odsłuchiwałem Audiolaba i Atola ze swoimi kolumnami, zwycięzcą był atoll. Poproszę o dobrą cenę na PW jak możesz decyzja o zakupie jest już praktycznie podjęta jeśli to wszystko będzie dobrze współgrało.(nie gryzło się ze sobą). Jakim kablem najlepiej połączyć subwoofer SVS z amplitunerem. W sklepie powiedzieli że przewód subwooferowy RCA- 2x RCA (Y-SUB). Czy może jest więcej możliwości?
 9. Muzyki i tak zamiar mam słuchać poprzez podłączenie bezpośrednio do wzmacniacza Yamahy Musiccast WXAD-10. chyba, że w przypadku podłączenia wzmacniacza z amplitunerem tak się nie da (jestem laikiem). Dla mnie różnica miedzy RX-A 1080 a wzmacniaczem za 3-4 tys, zł jeśli chodzi o muzykę jest dużą. zawsze wzmacniacz odciąży fronty przy amplitunerze o małej mocy w kinie (chyba dobrze myślę).
 10. Witam Czytam forum już od jakiegoś czasu, jestem na etapie dobierania klocków do kina domowego połączonego ze stereo. Całkowity budżet to 15 tys. zł na wszystko Po wizycie w kilku salonach udało mi się nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie używany zestaw Monitor audio silver 6, FX, Center. W przypadku subwoofera brałem pod uwagę Rel'a T7i, Velodyna EQ-MAX 10 i SVS SB-2000. Wygrał ten ostatni z ceną grubo poniżej 3 tys zł, wczoraj zamówiony. Ze względu na ograniczony budżet brałem pod uwagę tylko jakiś amplituner w cenie do ok 4 tys. zł, ale udało mi się wyrwać resztę komponentów poniżej zakładanych kwot. Wg tego co czytałem żeby być zarówno zadowolonym z kina jak i ze stereo trzeba kupić dzielony system. Także co polecacie mi do kwoty 6 tys zł jeśli chodzi o amplituner i wzmacniacz. Moje typy typy po odsłuchach to Amplituner Yamaha RX-V685 (czy aby na pewno posiada pre out do podłączenia wzmacniacza), a z wzmacniaczy to Atoll in 100 SE i Cambridge Audio CXA-80, który jest moim faworytem ze względu na obecnie panujące cny (mogę liczyć na jakieś ciekawe oferty ze strony sklepów na tym forum). Z tego co wiem Atoll ma main-in który współgra najlepiej w przypadku połączenia przez pre-out a jak sprawa wygląda w przypadku Cambridga, wynikają jakieś niedogodności w porównaniu do Atola. Co do pokoju to jest to 20m2, 4x5 m o wysokości 2.5 m. Kolumny ustawiony po bożemu na środku 5 metrowej ściany w odległości 2.5 metra od siebie oraz 3 metry do kanapy.
×
×
 • Utwórz nowe...