Skocz do zawartości

martin

Uczestnik
  • Zawartość

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez martin

  1. 3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

    A może położyć kolumny? Próbowałeś?

    To tez biorę pod uwagę. Generalnie jakbym położył to byłoby ok, no może kwestie wizualne by tu były nieco zaburzone. Pytanie tylko czy kolumny mogą być na stałe w pozycji poziomej?

  2. Cześć,

    2 lata temu kupiłem taki oto zestaw: wzmacniacz Marantz PM 6007 + kolumny podstawkowe Dali Oberon 3 + standy. Wszystko fajnie gra, na moje potrzeby jest wystarczające. W miedzy czasie jednak zmieniłem mieszkanie i poniższy zestaw nie bardzo mi pasuje pod zastane warunki i muszę dokonać zmian.

    Kolumny będą teraz stać wokół TV ale już nie na standach tylko na regale. Moje Oberony są delikatnie za wysokie i muszę znaleźć jakieś niższe kolumny (max 30cm wysokości) ale żeby grały nie gorzej niż Dali. Czy możecie coś doradzić?

    Rozważałem nawet przez chwilę sprzedanie całego zestawu i kupno aktywnych KEF LS50 wireless, jednak cenowo jest dla mnie za drogo, a obawiam się że mniejsze KEF LSX II będą za małe.

    Co do warunków: Salon ma ok 30 m2, muzyka to większość Tidal i radio internetowe. Słuchanie raczej wieczorową porą więc raczej nie ma mowy o odkręcaniu na caly regulator, oczywiście z małymi wyjątkami przy jakiejś imprezce.

  3. A co do kwestii brzmieniowo-użytkowych mieliście możliwość porównania Marantza NR1200 oraz Audiolaba 6000A Play ?

    Jak wypadają w tych sprzętach kwestie użytkowania muzyki z siecy. W pierwszym jest Heos w drugim DTS Play-Fi. Tego drugiego nie miałem możliwości przetestować.

  4. 16 minut temu, lysyrafal napisał:

    Niestety te wymiary nie wróżą nic dobrego bo wzmacniacz potrzebuje mieć wentylację. Czy masz możliwość postawienia go na szafce tak będzie zdecydowanie lepiej?

    Ostatecznie mogę go postawić na szafce, ale wtedy max wysokość to 12 cm.

  5. A co sądzicie o poniższych propozycjach? Mieliście okazje je odsłuchać i wypróbować funkcjonalność?

    • Marantz NR1200
    • NAD C356 BEE + Yamaha WXAD-10

    • Rotel A12 + Yamaha WXAD-10

    5 minut temu, lysyrafal napisał:

    @martin Można wiedzieć jakie są wymiary tej szafki do której chcesz pchać ten sprzęt?

    Szerokość max 44 cm, głębokość tak max 37 cm

  6. Witam,

    Już miałem wszystko w koszyku, już miałem kliknąć kupuj... jednak tchnęło mnie by zmierzyć szafkę RTV. I tu mały zonk gdyż wybrana Yamaha R-N803D będzie wystawać z szafki na co moja piękniejsza połowa się nie zgadza :)

    I tu mam prośbę do Was, na co mogę wymienić wspominaną Yamahę R-N803D by zachować mniej więcej zbliżony poziom a zmniejszyć nieco rozmiary sprzętu (głównym problemem jest głębokość).

    Zestawiłem sobie taki oto zestaw: Yamahę R-N803D + Dali Oberon 3. Odsłuchiwałem taką konfigurację i bardzo mi pasowała. Muzyka będzie bardzo różna, od rocka i bluesa po różne chillouty. Zależy mi przede wszystkim na funkcjach sieciowych (Tidal, radio internetowe).

    Jak skonfigurować teraz ten zestaw by w całości zamknąć się w kwiecie 6-6.5 tys.

    Czy podmiana Yamahy na  NAD C338 ma sens? (NAD C368 jest jeszcze głębszy niż Yamaha) Nie korzystałem nigdy z chromcasta czy przez niego można odpalać jakieś radia internetowe czy tylko Tidal/spotify?

    Może zaproponujecie na co jeszcze można zamienić wspomnianą Yamahę? Zakładam że może będzie trzeba zmienić też kolumny.

  7. Dzięki wszystkim za uwagi i propozycje.

    Odpuszczam zatem Pianocrafty i będę kierował się w stronę ampli + kolumny. Żona zwróciła mi uwagę, że zależy jej na radiu więc wzmacniacz (zacząłem już rozważać opcję z nad NADC338)  raczej odpada.

    Spróbuję odsłuchać jak najwięcej, choć niestety nie ma specjalnie  salonów gdzie byłyby dostępne wszystkie na raz. Wrócę do Was z przemyśleniami i ewentualnym sugestiami jakie dostanę w poszczególnych salonach :)

  8. 1 godzinę temu, Dynas napisał:

    Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Sprawdź mój temat, jest świeży i jeżeli zależy Ci na jakości, to nie rób sobie krzywdy i idź we wzmacniacz, a nie amplituner.

    Dzięki za wskazówki. Zauważyłem tylko że mocno zwiększyłeś budżet.

    Chcąc wziąć wzmacniacz zamiast amplitunera musiałbym dorzucić jeszcze jakiś odtwarzacz sieciowy, a to chyba podniesie koszt o jakieś 1.5 tys.

    Czy nie lepiej te potencjalne 1.5 tys. wrzucić w lepsze kolumny?

  9. Witam wszystkich serdecznie,

    Zwracam się o pomoc w doborze sprzętu, gdyż im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Postanowiłem zatem zebrać opinię mądrzejszych od siebie, względem co będzie dla mnie najlepsze.

    • Chcę kupić nowy sprzęt stereo wyłącznie do słuchania muzyki.
    • Pokój ok 20m2 ale otwarty na korytarz  wiec tych metrów może być więcej.
    • Kolumny podstawkowe.
    • Sprzęt kupowany na lata, raczej nie zamierzam go wymieniać stąd trudność w wyborze, aby potem nie żałować.
    • Słuchana muzyka to głównie rock i blues, a żona spokojne rytmy w stylu puszczanych w Chili Zet :)
    • Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i  funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne.
    • Budżet ok 3-3.5 tys. zł.

     

    Początkowo nastawiony byłem na Yamahę Pianocraft N670D z kolumnami z zestawu, potem myślałem nad N670D ale z innymi dużo droższymi głośnikami np. B&W 606. A ostatnio zacząłem się zastanawiać czy może iść w stronę czegoś innego niż PianoCraft, może w zakładanym budżecie jest coś bardziej odpowiedniego pod słuchaną muzykę? Może Yamaha N303 + Heco Aurora 300 ? Może Pylon ?

    A może jeszcze coś innego? Ale co?

    Doradzicie?

×
×
  • Utwórz nowe...