Skocz do zawartości

viveda

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O viveda

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Fakt że F501 sa cieplejsze czy bardziej dociażone wcale mi się nie podoba - przyajmniej teoretyzując Pozwolę sobię zapytać jeszcze raz. Fyne są cieplejsze niż Tannoye, już wiem. Jak pomiędzy te dwa modele wpasowuje się Wharfedale Evo 4.4 ?
 2. Niestety nie udało mi się posluchać Fyne F501, za to XT6F, które okazały się najciekawsze z egzemplarzy które przesłuchiwałem i generalnie przypadly mi do gustu. Jednak góra była czasami zbyt ostra... Ostatnio w oko wpadły mi Wharfedale Evo 4.4 badź 4.3. Czy ktoś miał okazję słuchać tych kolumn z Audiolabem 6000A ? @Q21 Słuchaliście tego połączenia ? Jeśli tak to mógłbym prosić o kilka zdań z wrażeń w porównaniu do XT6F ? Jaka jest różnica poza rozmiarem między 4.3 a 4.4 o które były by sugerowane do pomieszczenia opisanego w wątku ? Pozdrawiam!
 3. Dziękuje bardzo za dotychczasowe typy. Wpisuje je na listę do przesłuchania. Z racji ciekawego rozwiązania bassrefleksu, i opinii mówiących, że dzięki temu kolumny maja mniejsze wymagania co do ustawienia moją uwagę zwróciły Fyne Audio F501 i Tannoy Revolution XT6 F. Czy miał ktoś okazję sprawdzić je z Audiolabem ? Czy 50W wystarczy do ich optymalnego napędzenia?
 4. Testuje różne ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Najlepsze rezultaty osiągam kiedy kolumny stoją zaraz przed dywanem. Niestety znacznie ogranicza to funkcjonalność pokoju. Mam również wrażenie, ze po wygrzaniu się Audiolaba odrobinę polepszyła się sytuacja wysokich jak i niskich tonów. Czy inne kolumny mogą zagrać lepiej - bez dudnienia - będąc w pozycji jak na schemacie z pierwszego postu ? Kolejna kwestia są kolumny podstawkowe. Czy w tym metrażu należy je odrzucić ?
 5. Hej, Pisałem jakiś czas temu z prośbą o poradę w dobraniu wzmacniacza do kolumn które już posiadałem Indiana Line Tesi 561. Wcześniej słyszałem je Z Yamaha N602 i to połączenie zapamiętałem jako poprawne. Chciałem jednak pójść o krok dalej i kupić taki wzmacniacz który będzie rozwojowy tzn. w przyszłości będę mógł upgradować system poprzez lepsze kolumny. Po przeczytaniu forum i wielu recenzji stanęło na Audiolabie 6000. Po podłączeniu go do Tesi 561 przeżyłem no cóż… rozczarowanie. Nie potrafię jeszcze tak rzeczowo i barwnie opisać wrażeń dźwiękowych jak np. Panowie recenzujący sprzęt ale po prostu mi to nie gra lepiej. Rzeczą najbardziej irytującą jest czasem pojawiający się dudniący bas. W utworze Bukowina Jopek, bas buczy i rozlewa się nieprzyjemnie. Zastrzeżenia mam również do średnicy i wysokich tonów. Niby jest ok, ale czasem mam wrażenie, że coś zakłuje w uszy, czasem wokal jest zbyt wycofany. Również nie widzę szczegółowości w tym graniu. Zakładam następujące opcje: 1. Niedopasowanie wzmacniacza do kolumn 2. Niedopasowanie zestawu do akustyki pomieszczenia (załączam schemat pomieszczenia) 3. Moje zbyt wygórowane oczekiwania. Zestaw Tesi+Yamaha usłyszałem po kilkuletnim słuchaniu muzyki z niezłego ale jednak głośnika bluetooth. Skok jakości był ogromny. Nie mogłem się nadziwić jak to gra. Podświadomie oczekiwałem kolejnego podobnego zaskoczenia po wprowadzeniu Audiolaba. Klasowo kolumny odbiegają od wzmacniacza. Dlatego chciałbym znaleźć głośniki które doprowadzą do spełnienia oczekiwań. Tym razem w grę wchodzi zakup jedynie po przetestowaniu połączenia u siebie w domu. Rada dla potomnych. Tak zawsze warto przesłuchać sprzęt przed zakupem, rady doświadczonych użytkowników tego forum są słuszne i nie nie jesteśmy wyjątkiem od reguły 😉 Jaka muzyka? Słucham różnej muzyki. O rocka, jazzu, po elektronikę i czasem hip hop. Wymienię kilku wykonawców którzy często goszczą w moich głośnikach: Roger Waters solo z PF, Queen, Roxy Music, Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, KNŻ, Jopek, Aga Zaryan, Sławek Jaskułke, Król, Miles Davis, Duke Ellington, Brodka, Trentemoller, Gus Gus, James Blake, Bjork czy Burial. Korzystam ze słuchawek Sony 1000XM2 i w "żywej" muzyce bardzo lubię doszukiwać się smaczków, pogłosów. Co mam? - Audiolab 6000a - Chromecast + Tidal - Gramofon WEGA JPS 350P - Słuchawki Sony WH-1000XM2 - Indiana Line Tesi 561 Pomieszczenie. Wysokość: 3.30m Powierzchnia z aneksem kuchennym: 24m2 Patrz załączona grafika. Co chciałbym kupić i jaki budżet? Akceptuje kolumny jak i głośniki podstawkowe. Górna granica to 7 000 zł za parę. Nie oznacza to, że w grę nie wchodzi sprzęt za 3 000 zł. Nie umiem ocenić jaka kwota przeznaczona na głośniki jest adekwatna do posiadanego przeze mnie Audiolaba. Jeśli znajdzie się sprzęt za 3 000 czy nawet mniej który zagra satysfakcjonująco to doskonale 😊 Dzięki, Vesper
 6. Audiolab 6000A przetestuje na pewno. Spotkałem się jednak z opiniami, że gra on poprawnie, ale bez emocji. Dlatego, rozglądam się dalej. Mógłbym zamówić dwa wzmacniacze i je porównać. Moją uwagę przykuł CXA61. Jest droższy i dodatkowo musiałbym dokupić przedwzmacniacz gramofonowy. Czy miał ktoś okazję porównać Audiolab 6000A z CXA61 ? Czy warto dopłacić do Cambridge?
 7. Racja, pomyliłem C368 z innym modelem. Q21, dzięki za odpowiedź, zainteresowałeś mnie tym Audiolabem Czyli do grania w tle, mógłbym używać wbudowany moduł bluetooth, a do słuchania źródło w postaci gramofonu lub w przyszłości streamer WXAD10. Czy może słyszałeś jak Audiolab gra z posiadanymi przeze mnie kolumnami ?
 8. Cześć, W związku z magicznym okresem świątecznym stałem się posiadaczem kolumn Indiana Tesi 561. Miałem okazję słyszeć jak grają z Yamaha N602. Do tej pory, nigdy nie słuchałem sprzętu z podobnej półki cenowej. Muszę uczciwie przyznać, że jakość dźwięku sprawiała mnóstwo radości z odsłuchów, np. w „In the air tonight” Phila Collinsa po raz pierwszy usłyszałem perkusję w taki sposób. Lubiłem „magic break” od zawsze ale czułem niedosyt i pewne rozczarowanie ze tak to brzmi, a przy 561 i N602 pojawił się uśmiech i satysfakcja. Wspomniana Yamaha, rozpieszcza ilością opcji. Integracja z Tidalem, Airplay na co dzień wydaje się przydatna. Ale z drugiej strony już wiem, że ulubione albumy chciałbym słuchać z czarnych płyt. Mój dylemat wygląda następująco. Posiadam kolumny Tesi 561 i potrzebuje do nich amplituner bądź wzmacniacz i streamer. Do wydania mam 4000 zł. Mógłbym nie kombinować i kupić N602, ale oczywiście rodzi się pragnienie żeby wycisnąć z Tesi coś więcej. Dlatego chodzi mi po głowie starszy brat Yamaha N803. Mógłbym pójść krok dalej i wybrać NAD 368. Jak rozumiem w opcji bez dodatków posiada on obsługę Chromecast. Tylko czy to ma sens przy moich kolumnach. Ostatnia z opcji jakie widzę, to wzmacniacz plus streamer WXAD10. Podoba mi się koncepcja, że w momencie gdy np. Airplay czy Tidal zostanie zastąpiony czymś innym bądź w ogóle zniknie, wymienić będę musiał tylko streamer. W tym wariancie, rodzi się pytanie jaki wzmacniacz. Nie znalazłem wielu informacji z czym warto parować Tesi 561. Tak o to wyglądają moje rozterki. Z racji braku doświadczenia nie jestem w stanie określić dalszych kroków, dlatego zwracam się z prośba do Was o pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...