Skocz do zawartości

Karol K

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Karol K

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Głogów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Miałem okazję posłuchać u znajomego kolumn magnat shadow 203 w połączeniu z amplitunerem onkyo. Połączenie przypadło mi do gustu Czy ktoś z branży ma może jeszcze dostęp do tych kolumn? Bo wydaje mi się że model ten już nie jest produkowany. I jeszcze jedno pytanie. Jak na ich tle wypada seria tempus?
 2. Dziękuję za zróżnicowane propozycje. Do kolumn podłogowych przekonują mnie głównie ceny i dostępność stojaków. Wolałbym taką kwotę dołożyć do lepszych kolumn. Poza tym wydaje mi się, że kolumna podłogowa oferuje pełniejszy dźwięk. Finalnie będę musiał porównać obie konstrukcje, żeby się upewnić co do wyboru. Z zaproponowanych przez Panów zestawów odpada niestety Tannoy, gdyż kolumny efektowe będą zbytnio odstawać od ściany. Zestaw polk 1600 wydaje mi się za mały, do sensownego nagłośnienia. W kinie może się sprawdzi, ale mam obawy co do odsłuchu muzyki. Resztę zestawów z chęcią bym odsłuchał. Ponadto zaintrygowały mnie kolumny monitor audio bronze FX. Po budowie wnioskuję, że dźwięk jest inaczej rozpraszany. Czy takie rozwiązanie wypada lepiej od "zwykłych" kolumn tylnych? Ich rozmieszczenie powinno się różnić od "zwykłego" zestawu 5.1? Wyszukałem także podobną konstrukcję, mianowicie melodika bls20. Czy to ten sam rodzaj kolumny? Bronze FX jest opisany jako bipolowy i dipolowy, a melodika tylko jako bipolowy. Obawiam się także, czy subwoofer magnat 302a nie będzie za duży. Jakby nie patrzeć ma membranę 30cm, a pokój tylko 14m2. Ostatnie pytanie dotyczy amplitunera. Wszyscy z Państwa zaproponowali ten sam model. Czy jest to najlepszy wybór w tej półce cenowej, czy może warto zapoznać się także z produktami konkurencji? Pioneer, Yamaha, Marantz, może Harman Kardon?
 3. Dzień dobry. Nie jestem zorientowany w tematyce audio, dlatego zwracam się do Was z prośbą o poradę. Chciałbym zakupić zestaw do filmów i konsoli - ok.60% oraz muzyki - 40%. W jednym z marketów Pan z obsługi zachwalał rozwiązanie jakim jest soundbar. Niestety po usłyszeniu tego "cudu technologii" zrezygnowałem. Poza niskimi tonami nie poczułem żadnej poprawy brzmienia, a wręcz przeciwnie. Po raz kolejny zdałem sobie sprawę z wartości marketowych porad, dlatego postanowiłem zapytać tutaj. 1.Kwota jaką chciałbym na ten cel przeznaczyć to 5 tysięcy złotych. Jeśli jednak za nieco wyższą cenę, można dostać wyraźnie lepszy sprzęt to mogę nieco zwiększyć budżet. 2.Preferuję sprzęt nowy. Jak już wspomniałem nie jestem zbyt obeznany w temacie i nie chciałbym kupić dogorywającego sprzętu, który za pół roku przestanie spełniać swoją rolę. 3.Zestaw chciałbym połączyć z telewizorem lg, konsolą ps4, okazjonalnie z laptopem. 4.Sprzęt chciałbym kupić raz i przez dłuższy czas nic z nim nie zmieniać. Ewentualna rozbudowa dopiero po przeprowadzce, lub remoncie - także bliżej nieokreślona przyszłość. 5.Pomieszczenie ma ok. 14m2 w kształcie prostokąta. Telewizor na dłuższej ścianie. 6.Kolumny efektowe powinny być niewielkich rozmiarów z możliwością powieszenia na ścianie. 7.Słucham głównie dynamicznej muzyki, najróżniejszych gatunków. Rock, metal, muzyka elektroniczna, czasem stary rap. Źródłem muzyki będzie spotify oraz usb z plikami flac. Czy mając na uwadze powyższe wymagania/ograniczenia moglibyście doradzić jakiś złoty środek?
×
×
 • Utwórz nowe...