Skocz do zawartości

Krystian Forszpaniak

Uczestnik
 • Zawartość

  94
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Tarnowo Podgórne

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ale czego mogę się spodziewać po podłogówkach względem tych monitorów. Czy ustawienie podłogowych Carin wymaga dużego odsunięcia od ściany? Charakter brzmieniowy mi bardzo odpowiada więc widzę tutaj jakiś pomysł na progres.
 2. Aktualnie postawiłem kolumny na statywach widocznych na zdjęciu. Rzeczywiście jest ogólna poprawa. Przy większej odległości od ściany poprawiła się również stereofonia. Mam wrażenie że pogarsza się jakość przy większym rozstawieniu kolumn, stąd widoczne przybliżenie prawej do lewej kolumny. Odnoszę również wrażenie że z większej odległości jest lepiej poukładana scena. Na kanapie (miejsce odsłuchu ok. 2,5 m od kolumn) nieco gorzej. Czy można jeszcze coś zrobić odnośnie akustyki pomieszczenia? Czy Elac Carina podłogowe mogły by przynieść korzystny efekt w tym 17m pokoju czy raczej nie jest wskazana taka inwestycja?
 3. Postawiłem kolumny na książkach i podniosły się o ok 12 cm. Jest rzeczywiście poprawa. Bas też jest mocniejszy w moim odczuciu. Zdecydowany jestem kupić statywy pod monitory, ale mam wątpliwość z powodu pustej przestrzeni pod otworem bass reflex (budowa Elac Carina). Jest to inna sytuacja niż z książkami. Czy powinienem spodziewać się innego efektu z tymi statywami? https://allegro.pl/oferta/statywy-pod-monitory-studyjne-fluid-audio-ds-8-10720481946
 4. Po zasłonięciu jest porównywalnie. Co do wysokości planowałem właśnie zakup statywów pod monitory, np, tych z poniższego linku. Jaki to może mieć wpływ na dźwięk mając na uwadze budowę tych ELACi? Co masz na myśli że MQA nic nie da? Miałem wcześniej BluOS i w utworach master na TIDAL było lepiej. https://allegro.pl/oferta/statywy-pod-monitory-studyjne-fluid-audio-ds-5-10538602088
 5. Zewnętrzne urządzenie (np. z możliwością dekodowania MQA), aplikacja.
 6. Na etapie wyboru sprzętu Cariny wydały mi się optymalne. Nadal w wielu utworach jest bardzo dobrze. W Lyngdorf przy ustawieniu Neutral brakuje basu. Dlatego dół pasma mam mocno podniesiony. Nie wiem jednak co mogę zrobić z akustyką, ustawieniem kolumn. Początkowo stały na drewnianej, lakierowanej komodzie ok 30 cm od ściany. Aktualnie stoją tak samo ale podłożyłem pod nie wycięte podłoże akustyczne (takie jak się kładzie pod panele). W moim odczuciu bas się poprawił. Niektóre pozycje Focus (RoomPerfect) też dają lepszy bas. Nie wiem natomiast co mogę zrobić z akustyką pomieszczenia. Dużo szkła w pokoju, okna, duże szklane drzwi, dywan na części podłogi. Widzę również wpływ źródła. Pliki hi res z dysku wyczuwa się ogromną różnicę w porównaniu z Deezer, który wybrałem rezygnując z Tidal. Czy do tego Lyngdorfa można podejść w inny sposób jeśli chodzi o streamowanie muzyki?
 7. Witam, Zastanawiam się nad przetestowaniem Pylon Audio Diamond 25 z wzmacniaczem Lyngdorf TDAI 1120. Czego mogę się spodziewać względem Elac Carina? Pomieszczenie 17 m2. Za wszelkie wskazówki i uwagi bardzo dziękuję.
 8. Witajcie, Poszukuję użytkowników wzmacniacza Lyngdorf TDAI-1120 w celu wymiany doświadczeń.
 9. Tak, odsłuchałem Lyngdorfa. Pod każdym względem gra lepiej niż NAD 368. Znacznie bardziej muzykalny, znacznie więcej treści w każdym paśmie. Po kalibracji Room Perfect nie zauważyłem dużej różnicy, włączając i wyłączając funkcję. Stereofonia nie wyczynowa ale i tak lepsza niż w NAD. Słuchałem tylko z Tidal przez Chromecast i trochę FLAC z dysku. Myślę że z lepszym źródłem pokaże jeszcze więcej. Ponieważ był to pierwszy klocek tej klasy u mnie na odsłuchu, nie zdecydowałem się na zakup, ale możliwe że do niego wrócę.
 10. Proszę o więcej szczegółów na temat wypożyczenia na k.forszpaniak@gmail.com
 11. Funkcjonalnie Lyngdorf TDAI-1120 wydaje się być idealny. Niestety żadnych informacji w internecie na temat brzmienia. Czy mogę prosić o kilka słów na ten temat? Co masz na myśli że dźwiękowo bardziej pasuje do Carina? W porównaniu do jakiego wzmacniacza? Jak z muzykalnością tego sprzętu? Czy dobrze się sprawdzi w klasycznych rockowych klimatach? Jak wypadną gorsze realizacje CD z Tidal?
 12. Przede wszystkim zależy mi na systemie który będzie odpowiedni do Elac Carina 243.4. Nie chcę za pół roku dowiedzieć się że ten czy tamten wzmacniacz nie napędzi mi dobrze tych kolumn. Kolumny wydają się odpowiadać mojej wrażliwości muzycznej więc tylko dobry wzmacniacz i źródło. Trochę czytałem o Roksanie i piszą że to dobry wzmacniacz do rocka więc już jest ok. Mając na uwadze wszystkie pojawiające się sprzęty w tym wątku co radzisz na pierwszy odsłuch/wypożyczenie (również źródło)? Nie wiem jak wypadłby np. Moon z Tidalem przez PC (USB)?
×
×
 • Utwórz nowe...