Skocz do zawartości

Krystian Forszpaniak

Uczestnik
 • Zawartość

  68
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Krystian Forszpaniak

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Tarnowo Podgórne

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Poszukuję alternatywy okablowania do Elac Carina 243.4. Aktualnie mam Audioquest Go-4. Grają u mnie około 2 miesięcy i mam wrażenie wycofanej średnicy, małej muzykalności. Czy wygrzewać dłużej i czekać na efekty, czy może próbować z innym kablem. Zależy mi na ciepłym brzmieniu z wyraźną średnicą. Dziękuje za każdą podpowiedź.
 2. Witam, Zakupiłem w końcu po 8 miesięcznych poszukiwaniach, odsłuchach i poradach zestaw stereo: NAD 368+BluOs 2i + Elac Carina 243.4. Zastanawia mnie fakt czy Audioquest Go-4 jest dobrym przewodem głośnikowym do tego zestawu. Mam wrażenie trochę innego (gorszego) efektu niż na odsłuchach domowych z wypożyczonym sprzętem (wtedy Audioquest Type 5). Czy może to być efekt niewygrzanego sprzętu, czy innych przewodów?
 3. Witam, Czy sensowna jest wymiana przewodu zasilającego we wzmacniaczu NAD 368 np. na EVO3 Premier. Co może się zmienić w systemie audio?
 4. Po odsłuchu Hegel 90 z Elac Carina nie widzę różnicy względem NAD 368 (salka odsłuchowa w Topach). Zdecydowałem się na domowy odsłuch NAD 368 z Bowers & Wilkins 707 S2. Pierwsze wrażenie bardzo dobre ale po przetestowaniu w różnych gatunkach muzycznych niestety mam wrażenie wycofanej średnicy i tutaj Elac Carina wydają się znacznie lepsze. W Bowersach lepsza stereofonia, przestrzeń. Czy można coś poprawić w tej kwestii np. przewodami w Elac Carina? Zdecyduję się pewnie na Cariny bo zachwyciły mnie na odsłuchu domowym czego nie mogę powiedzieć o Bowersach 707 S2.
 5. Moim głównym źródłem jest TIDAL. Czy pisząc że będzie znacznie lepiej niż z NADem możesz potwierdzić to odnośnie transportu tego w NADzie jak i w Heglu? Chodzi mi o efekt końcowy, nie o samą funkcjonalność czy obsługę streamerów.
 6. Jak na tle Elac Carina wypadną Pylon Audio Diamond 25 z NAD 368, najbardziej interesuje mnie dół pasma i stereofonia.
 7. Witam, w utworach rokowych Od 2 dni mam na odsłuchu zestaw NAD 368 + Elac Carina 243.4. Jako transport Bluos 2i i źródło TIDAL. Przewody głośnikowe Audioquest 5. Generalnie zestaw gra bardzo dobrze. Jedyne czego brakuje mi to przestrzeni, stereofonii. Czy to da się jakoś wytłumaczyć? NAD z B&W 603 na salonowym odsłuchu posiadał znacznie lepszą stereofonie, niestety brakowało mi w tych kolumnach dołu i w utworach rockowych nie spełniały moich oczekiwań. Generalnie proszę o poradę co ewentualnie należałoby przesłuchać o charakterze Elac Cariną ale z lepszą przestrzenią.
 8. Myślę jednak że zdecyduję się na te Elac Carina 243.4 również ze względu na dolne usytuowanie otworu bass-reflex. Pytanie mam jednak o wzmacniacz Magnat MR 780 bo z tymi kolumnami nie miałem okazji słuchać? Czy może to lepiej zagrać niż z NAD 368?
 9. To poproszę o jakieś przykłady w charakterze ELAC Carina, bo faktycznie słabo z tym postawieniem
 10. Dzień dobry, Co sądzicie o połączeniu NAD 368 + ELAC Carina BS 243.4? Głównie odsłuchy polski rock, klasyka rocka światowego. I jeszcze pytanie o same kolumny. Czy do 16m2 celowalibyście w monitory czy małe podłogówki?
 11. Czy możesz podać przykłady wzmacniaczy w podobnej cenie? Ostatnio myślałem o Magnat MR 780. Tylko nie wiem jak wypada DAC w tym urządzeniu w porównaniu do Audiolab 6000A, czy NAD 368. Czy masz na myśli konkretne urządzenie z podobną funkcjonalnością jak NODE 2i?
×
×
 • Utwórz nowe...