Skocz do zawartości

Krystian Forszpaniak

Uczestnik
 • Zawartość

  84
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Krystian Forszpaniak

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Tarnowo Podgórne

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak, odsłuchałem Lyngdorfa. Pod każdym względem gra lepiej niż NAD 368. Znacznie bardziej muzykalny, znacznie więcej treści w każdym paśmie. Po kalibracji Room Perfect nie zauważyłem dużej różnicy, włączając i wyłączając funkcję. Stereofonia nie wyczynowa ale i tak lepsza niż w NAD. Słuchałem tylko z Tidal przez Chromecast i trochę FLAC z dysku. Myślę że z lepszym źródłem pokaże jeszcze więcej. Ponieważ był to pierwszy klocek tej klasy u mnie na odsłuchu, nie zdecydowałem się na zakup, ale możliwe że do niego wrócę.
 2. Proszę o więcej szczegółów na temat wypożyczenia na k.forszpaniak@gmail.com
 3. Funkcjonalnie Lyngdorf TDAI-1120 wydaje się być idealny. Niestety żadnych informacji w internecie na temat brzmienia. Czy mogę prosić o kilka słów na ten temat? Co masz na myśli że dźwiękowo bardziej pasuje do Carina? W porównaniu do jakiego wzmacniacza? Jak z muzykalnością tego sprzętu? Czy dobrze się sprawdzi w klasycznych rockowych klimatach? Jak wypadną gorsze realizacje CD z Tidal?
 4. Przede wszystkim zależy mi na systemie który będzie odpowiedni do Elac Carina 243.4. Nie chcę za pół roku dowiedzieć się że ten czy tamten wzmacniacz nie napędzi mi dobrze tych kolumn. Kolumny wydają się odpowiadać mojej wrażliwości muzycznej więc tylko dobry wzmacniacz i źródło. Trochę czytałem o Roksanie i piszą że to dobry wzmacniacz do rocka więc już jest ok. Mając na uwadze wszystkie pojawiające się sprzęty w tym wątku co radzisz na pierwszy odsłuch/wypożyczenie (również źródło)? Nie wiem jak wypadłby np. Moon z Tidalem przez PC (USB)?
 5. Masz na myśli Moon Neo 240i? Czy mocy tu wystarczy do napędzenia? A może Roksan K3?
 6. A do Atolla jaki odtwarzacz sieciowy możesz polecić?
 7. A jak może się sprawdzić zestaw MAGNATa tzn. Magnat MA 1000+ Magnat MMS 730? Czy Atoll IN200 Signature to lepszy kierunek?
 8. Witam forumowiczów. Temat był już trochę omówiony w innym wątku, ale postanowiłem poprosić Was o szersze wypowiedzi. Z dotychczasowych opisów zorientowałem się że mój NAD 368 z Bluos 2i to za kiepski sprzęt do tych kolumn. Pojawiło się kilka propozycji zwłaszcza od pana Piotra z S4Home za co bardzo dziękuję. W obecnym zestawieniu mój sprzęt gra naprawdę fajnie ale tylko z dobrze nagranymi płytami (Tidal). Większość jednak gra bez powietrza, bez mocy, ciche odsłuchy nie angażują brak muzykalności itd. Budżet jaki mogę przeznaczyć to ok. 10 tys. ale na wzmacniacz + źródło. Na pewno będę chciał wypożyczyć sprzęt na odsłuch. Trochę poczytałem o Atoll IN 200 Signature i wydaję mi się dobrym rozwiązaniem dla mnie. Głównie chodzi mi o muzykalność i sprawdzalność w rockowych klimatach, ale czy to tych kolumn? Do tego myślałem o odtwarzaczu sieciowym Onkyo NS-6170. Czy takie zestawienie może mieć sens w moim przypadku? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 9. A wzmacniacz Cambridge Audio CXA81 z tymi Elacami? Progres w stosunku do NAD 368?
 10. Ok, pomyślę nad lepszym wzmacniaczem ale jakie źródło, czy możesz doradzić kompletny system? Nie CD i nie Winyl. Nadal chcę oprzeć się o Tidal.
 11. A Musical Fidelity M3si + SOtM sMS-200? Jak widzisz takie połączenie z Elacami?
 12. Dziękuję za odpowiedź. Jednak przedstawione propozycje przekraczają mój budżet. Porównując do aktualnej funkcjonalności, czyli streamer + wzmacniacz z tymi sprzętami to już jest koło 10 tys. zł. Celuję raczej na ewentualną wymianę z niewielką dopłatą. Może Audiolab 6000n Play? Problem w tym że funkcjonalnie NAD mi pasuje tym bardziej z kartą Bluos 2i. A może iść w kierunku innych głośników. Czy jest szansa na znalezienie alternatywy dla Elaca, która z NADem zagra bardziej muzykalnie? Małe podłogówki lub podstawkowe.
 13. Jaką widzisz alternatywę? Czy z NAD C268 nie byłoby lepiej? Nie upieram się przy CD, raczej zależy mi na wyciągnięciu z tych kolumn czegoś więcej. Wiele płyt (Tidal) gra bardzo dobrze ale zdecydowana większość brzmi jakby brakowało mocy. Po prostu muzyki jest mało. Nie zależy mi na detaliczności raczej na większej muzykalności. Tak, nie zależy mi na CD, raczej na poprawie jakości i dodaniu skrzydeł głośnikom. Aktualnie wiele płyt (Tidal) gra mało angażująco.
 14. Może lepiej zainwestować w NAD C268. Czy połączenie w trybie Bridge może dać jeszcze lepszy efekt? Mam wrażenie jakby Elac Carina nie rozwinęły skrzydeł w aktualnej konfiguracji. W jakim kierunku powinienem iść? Kolumny stoją na półce wysokość 55 cm i ok 30 cm od ściany (brak innych możliwości - pomieszczenie 16m2).
×
×
 • Utwórz nowe...