Skocz do zawartości

Colinovsky

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gliwice
 1. Z jakiegoś powodu nie widzę opcji edycji ani łączenia postów, więc muszę niestety pisać kolejny. Znalazłem informację, że będę potrzebował interfejs, który pozwoli na połączenie takich monitorów aktywnych do komputera. Pytanie do was, czy znacie jakieś monitory z wbudowanym interfejsem bądź jakiś budżetowy interfejs który warto zakupić?
 2. W takim wypadku jak to wygląda? Łączy się jeden z drugim oraz jeden z nich podłącza do komputera? Jak ustawić który jest lewy a który prawy kanał?
 3. Rozmawiałem z kolegą, który trochę siedzi w miksowaniu i sam posiada trochę sprzętu, w tym mikser i monitory aktywne, no i chciałbym się upewnić tutaj jak będzie wyglądało finalnie podłączenie sprzętu. https://www.studiostore.pl/m-audio-bx5-d3.html Dajmy na przykład te monitory. Posiadam komputer stacjonarny, do którego miałyby być podłączone. Jak sprawić żeby wszystko dobrze zagrało? Jak to połączyć ze sobą? W płycie głównej mam kilka różnych wejść, ale sam nie do końca wiem jak to wszystko zrobić, bo dotychczas miałem głośniczki 2.1 podłączone po prostu jackiem do kompa i tyle. Lewy i prawy kanał ogarnia wzmacniacz w subie. A jak w przypadku monitorów? Płyta główna to Gigabyte B360M D3H, jeśli to pomoże. Proszę bardzo o pomoc, będę wdzięczny za wyjaśnienie.
 4. Rozmawiałem z kolegą, który trochę siedzi w miksowaniu i sam posiada trochę sprzętu, w tym mikser i monitory aktywne, no i chciałbym się upewnić tutaj jak będzie wyglądało finalnie podłączenie sprzętu. https://www.studiostore.pl/m-audio-bx5-d3.html Dajmy na przykład te monitory. Posiadam komputer stacjonarny, do którego miałyby być podłączone. Jak sprawić żeby wszystko dobrze zagrało? Jak to połączyć ze sobą? W płycie głównej mam kilka różnych wejść, ale sam nie do końca wiem jak to wszystko zrobić, bo dotychczas miałem głośniczki 2.1 podłączone po prostu jackiem do kompa i tyle. Lewy i prawy kanał ogarnia wzmacniacz w subie. A jak w przypadku monitorów? Płyta główna to Gigabyte B360M D3H, jeśli to pomoże.
 5. Rozumiem, jak będę miał wolną chwilę przy komputerze to przeczytam jak wygląda to wypożyczanie. Jeśli masz jakiegoś linka do swojej strony, to poproszę. Znalazłem jeszcze ciekawe opcje 2.1 https://allegro.pl/oferta/m-audio-av-32-1-system-aktywnych-monitorow-studio-7534125987 co sądzicie o tym? Lub takie 2.0 https://www.studiostore.pl/m-audio-bx5-d3.html które z tych dwóch będzie lepszym rozwiązaniem? Obstawiam, że lepszy bass będzie w 2.1, a 2.0 pod jakim względem byłby lepszym wyborem?
 6. https://www.studiostore.pl/m-audio-bx5-d3.html - co sądzicie o tych?
 7. Na jakich zasadach "pożyczą"? Bo właściwie z allegro smart zawsze jest opcja oddania do 14 dni, więc to też jakby wypożyczenie.
 8. Jedynie w okolicy mają do odsłuchu KLIPSCH R-51PM, co sądzicie? Są spoooro ponad mój budżet, więc nie wiem czy w ogóle jest sens iść na odsłuch. Czy są jakkolwiek porównywalne do Cantonów lub Tannoy Reveal?
 9. Niestety nie, nie zamawiałem ich, bo nie byłem pewien jaki wzmacniacz dobrać, a jak już weszła kwestia monitorów aktywnych, to zacząłem bardziej szukać takich. Niestety dopiero w przyszłym albo jeszcze kolejnym tygodniu będę mógł się przejść do jakiegoś salonu na odsłuch, ale nie widziałem, żeby np. Tannoye Reveal mieli na stanie, albo cokolwiek w moim budżecie. Swoją drogą, do niewielkiego pomieszczenia, przy komputerze, lepiej żeby bass reflex był z przodu, prawda?
 10. Niestety w necie nic nie znalazłem, poza tym, że Tannoye Reveal sprzedają na sztuki, więc pewnie każda ma osobne zasilanie. Chyba będę musiał podzwonić po okolicznych salonach audio, być może gdzieś mają jakieś monitory aktywne do ~1000 zł za parę z możliwością odsłuchu. Chętnie bym zobaczył to wszystko na żywo. Mówisz to odnośnie którego zestawu? Trochę się pogubiłem.
 11. Jak wygląda sprawa z podłączeniem tego typu monitorów? Każdy z nich osobno jest podpięty do zasilania? Czy w jakiś sposób jeden steruje drugim pod względem głośności, czy pokrętła na obu działają i trzeba ustawić identycznie?
 12. Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele? Znalazłem np. Tannoy Reveal 502, cenowo wypadają dobrze, z innych monitorów aktywnych znalazłem też JBL 305P MKII (są w x-komie w pobliżu, lubię ten sklep bo mogę bezproblemowo wziąć coś do testów na dwa tygodnie i zwrócić gdyby coś nie pasowało). Obstawiam, że ceny podane w sklepach to cena za jedną kolumnę, zgadza się? Swoją drogą jestem też ciekaw co robią ustawienia z tyłu kolumny, takie jak input sensitivity, boundary eq, hf trim?
 13. Co polecisz w takim wypadku z monitorów aktywnych? Sam nie jestem pewny, czy potrzebuje wejścia optyczne. Niby mam jakieś SPDIF w płycie głównej, ale nie wiem jak tego użyć, bo to jakieś 4 pinowe wyjście na płycie głównej. Zapewne dopiero przy jakichś zmianach komputera lub zakupie karty dźwiękowej bym myślał o optyku. Bluetooth mógłby być użyteczny w moim wypadku. SA300 jest ciekawy, ale niestety jeszcze drożej... Kwestia tego, czy po USB dźwięk będzie lepszy niż po RCA i czy jest porównywalny z optykiem?
 14. No właśnie, 599. A Q5 Pro w granicach 400-450. Kwestia tego czy w ogóle warto dopłacać.
 15. Już sam Topping MX3 jest droższy o dobre 20-30 dolarów. Warto dokładać?
×
×
 • Utwórz nowe...