Skocz do zawartości

Speedoss

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Speedoss

 • Ranga
  Debiutant
 1. Speedoss

  [Yamaha RX-V357] Wyłączył się.

  Witam po raz kolejny. Dzisiaj chciałem zrobić pomiar czy transformator główny dostaje napięcie ,a okazało się ,że go wcale nie dostaje ,czy może być to wina Przekaźnika na płytce [LINK DO FOTO NIŻEJ] ,bo jak znam przekaźniki ,to powinny one dosyć głośno cyknąć ,a tutaj słychać od niego ledwo cichutkie cyknięcie ,jakby tylko docisnął blaszkę... P.S. Ten przekaźnik na płytce trochę się buja ,a pozostałe nawet się nie ruszą. Przepraszam ,że tak truję ,ale zależy mi na tym sprzęcie ,w zasadzie to jest sprzęt brata ,a on zamiast do naprawy prędzej go sprzeda MINIATURKA
 2. Speedoss

  [Yamaha RX-V357] Wyłączył się.

  Yamacha już chodziła bardzo ładnie ,dzisiaj postanowiłem wypiąć starego radmorka i podłączyć ją ,pochodziła ok 10 minut i znowu zadziałało zabezpieczenie termiczne... Było słychać tylko klikniecie przekaźnika ,postanowiłem poczekać ,ale ok 4-5 godzin potem nie mogę jej nadal włączyć - a wyłączyła się gdy radiator był ledwo ciepły... Co może z nią być? - uszkodzony czujnik , jeżeli tak ,to gdzie go znajdę? P.S. Przy podłączeniu do sieci słychać ciche cyknięcie przekaźnika (chyba tego koło wejścia kabla zasilania)
 3. Speedoss

  [Yamaha RX-V357] Wyłączył się.

  Tak ,też pomyślałem o zabezpieczeniach i się okazało ,że termiczne się załączyło... Do wzmacniacza podłączyłem 2 głośniki 6-8Ohm / 130W [Firmy: Universe] ,teraz także dołączyłem 6 ohm 80W jako centralny [Firmy: Taga]. Teraz o mimo ,że radiator jest bardziej ciepły niż wtedy wzmacniacz gra nadal. Dzięki za odpowiedź. P.S. Mój brat odkupił ten wzmacniacz a głośniki były podłączone dobrze - patrzyłem na polaryzacje.
 4. Witam ,mam problem ze wzmacniaczem Yamaha RX-V357 , a problem polega na tym ,że podłączyłem do niego 2 głośniki które nie grały głośno ,wzmacniacz po ok. 20 minutach się wyłączył i nie mogę go włączyć. Gdy sprawdziłem radiator był ciepły ,a potem sprawdziłem bezpiecznik ,ale jest cały. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.
×