Skocz do zawartości

Syczorek

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Noszę się z zamiarem zakupu jednego z wymienionych amplitunerów które mają grać z przodami KEF R7 w stereo a w kinie w układzie 5.1.2 ewentualnie za jakiś czas 5.1.4 Słuchałem 550 i 10 dźwięk z tego pierwszego jest spokojniejszy w porównaniu z nim 10 sprawia wrażenie ostrzejszej ci nie wiem czy na dłuższą metę nie będzie męczył. Za 20 przemawia między innymi nowsze funkcje jak możliwość słuchania Tidala i innych bez potrzeby kupowania odtwarzacza sieciowego. Nie jestem audiofilem, zależy mi tylko aby czerpać przyjemność że słuchania muzyki. Bardzo proszę o opinie osoby które miały kontakt z tym sprzętem.
 2. Myślę o systemie 5.1.2 co do głośników to przody - są kwestią otwartą, tylnie najprawdopodobniej będą pochodziły z tego samego zestawu co przody ale raczej na pewno na podstawkach ( zresztą takie rozwiązanie chyba gwarantuje najlepszy efekt) sufitowe 2 albo 4 Dali h-50 Phantom. 1 sub też Dali f-12. Amplituner miał być Denon 6500 ale później zmieniłem na 8500, zależy mi aby kupić sprzęt którego nie będę musiał zmieniać za kilka lat. Ale na tą chwilę to też kwestia otwarta. Wyczytałem że większość amplitunerów daje możliwość podłączenia przodów w bi-amplingu co powoduje że moc jest przekierowana z dwóch końcówek. I tu pytanie czy takie rozwiązanie nie będzie prostsze niż stosowanie dodatkowych końcówek mocy?
 3. Jeśli chodzi o kwestie techniczne dotyczące sprzętu to zatrzymałem się na latach 90 Dlatego prosiłbym o konkretny przykład, np. jaką końcówkę mocy ewentualnie zestaw amplituner-końcówka mocy proponujesz. Jestem z Wrocławia, jeśli nie znajdę w krótkim czasie nikogo kompetentnego w swojej okolicy to jak najbardziej mogę przyjechać do Pabianic
 4. Dali dlatego iż będąc w salonie Denona po Phantomy słuchaliśmy Denona AVC 6500 w połączeniu z Optikonami. Zakup już prawie sfinalizowany (wynegocjowana cena) ale coś mnie tknęło żeby zajrzeć na forum. Możesz polecić konkretne modele ? Chciałbym kupić coś co pozwoli na wieeeele lat zapomnieć o zmianie sprzętu.
 5. Witam Wszystkich. To mój pierwszy post na forum. W związku z zakupem nowego mieszkania chciałbym zmienić również posiadany sprzęt. Obecnie jest to Denon AVR-x2200w i zestaw 5.1 Dali Zenzor 7. Gdy kupiłem go 4 lata temu pierwsze wrażenie było wow, ale teraz czuję jednak niedosyt. Myślę o zestawie Denon AVC-8500h i Dali Opticon 8 z tym że zamierzam zmienić tylko przednie kolumny i centralną oraz dodatkowo zamontować w suficie efektowe Dali Phantom H-50 aby stworzyć zestaw 7.1. Pomieszczenie ma ok 30 m2. Zestaw ma być uniwersalny zarówno do filmów jak i muzyki stereo. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugastie
×
×
 • Utwórz nowe...