Skocz do zawartości

pawel353353

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zakupiłem DAC FiiO Taishan D03K. Zamówiłem również odtwarzacz sony s6700. Mam teraz pewne wątpliwości. Do Taishana załączona jest czerwona karteczka z istotną uwagą: plese set digital output of the audio source to PCM otherwise there will be noise or no sound. D03K cannot decode Dolby or DTS audio streams. Czy ten odwarzacz ma takie możliwości? Jakie ma to inne konsekwencje?
 2. Ok. Z wifi i netflixa mogę zrezygnować. Ale czemu tak uparcie proponujecie zewnetrzy dac. Czy naprawdę nie ma przyzwoitego odtwarzacza z wyjściem analogowym?
 3. Nie chcę w to dużo inwestować - do 500zł. Ale nie chcę też dodatkowego urządzenia, kabli i zasilacza. Netflix byłby miłym dodatkiem.
 4. Mówimy o innej półce cenowej. To ma być tylko rozwiązanie tymczasowe. PIONEER BDP-170-K - czy na tym odpalę netflixa?
 5. A czy są dostępne nowe/używane odtwarzacze blu ray z wyjściem analogowym, wifi i dostępem do netflix? Wolałbym uniknąć konwertera jak różwnież połączenia ethernet. Pozdr.
 6. Chyba tak zrobię. Dostęp do płyt br mam bardzo duży. A później zakupię cały kompletny zestaw. Pozdraiwam
 7. Jeszcze raz dziękuę za opinie. (Nie)stety są one zbieżne. Komfortową sytuacją byłby zakup całego systemu od nowa bądź na poczatek amplituner + kolumny przednie. Niestety moja koncepcja polega na budowie systemu od dupy strony. Z uwagi na ograniczenia lokalowe plan opierał się na wymianie amplitunera (na zdecydowanie mocniejszy i funkcjonalny), użyciu dotychczasowych kolumn, dodaniu bezprzewodowych głośników tylnych oraz odtwarzacza bluray. Osteatecznie system byłby rozbudowany do przynajmniej 5.1 - zakup nowych kolumn przednich, centralnych, subwoofera. Stare frontówki powróciłyby do pianocrafta (do sypialni). Dlatego zadam pyatnie inaczej: czy realizować swój plan czy też wstrzymać się z zakupem amplitunera na 2 lata kiedy będą mógł ustawić komplet głośników a zadowolić się ewentualnie tylko odtwarzaczem bluray. Czy system 4.0 ma jakikolwiek sens? Teraz żałuję, że nie kupilem 10 lat temu zestawu pianocrafta z odtwarzaczem bluray (mcr-940). Teraz jest on niedostępny bądź pewno w absurdalnych cenach.
 8. Od biedy dałbym radę powiesić taki telewizor, ale już satysfakcjonującym mnie dzisiaj rozwiązaniem jest rozdzielczość HD na obecnym telewizorze. Bardziej zależy mi na uzyskaniu dzwięku przestrzennego, puszczeniu dźwięku z telewizora na amplituner i możliwości odtwarzania bluray. Pytanie czy przy systemie 4.0 z obecnymi głośnikami przednimi i dodaniem 2 tylnych uzyskam słyszalną poprawę. Telewizor planuję zakupić po przeprowadzce - a nuż będę chciał większy 75-85'', dlatego na razie się wstrzymuję.
 9. Tak bym zrobił, ale od ograniczeń finansowych ważniejsze są ograniczenia lokalowe. Kaskę bym wydłubał. W tej chwili nie za bardzo mam możliwości wstawić duży telewizor i duże kolumy podłogowe do mieszkania. Za ok. 2 lata mam przeprowadzkę i wtedy planuje skonfigurować system docelowo. Jest to jednak dość długa perspektywa, dlatego wymyśliłem taką ewolucję aby nie czekać 2 lata na obraz HD. Liczyłem też, że mimo wszystko tylne głośniki bezprzewodowe zapewnią dodatkowe doznia podczas oglądania filmów. Zdaję sobie sprawę, że jest to duży kompromis, ale nie za bardzo mam wybór. Z drugiej strony nie chcę kupić sprzętu który za dwa lata będzie przestarzły, zwłaszcza funkcjonalnie. Myślę jednak na tym ampie da się zbudować system przyszłościowy, a i dzisiaj odczuję znaczą poprawę jakości obrazu i dzwięku.
 10. Dzięjuję za uwagi. Na pewno docelowo planuję tak skonfigurować system. Ale temat jeszcze nie wyczerpany. Co uważacie o takim etapowaniu. Pozdr.
 11. Witam Obecnie jestem posiadaczem yamaha pianocraft mcr-840 (DVD) z głośnikami NS-BP300 (stereo), telewizor samsung KDL 37 cali. Jakość obrazu zaczyna mnie już męczyć i roważam przesiadkę na kino domowe z odtwarzaczem blu-ray i zestawem głośników 5.1. Z powdów finansowych i lokalowych chciałem ten proces podzielić na etapy. Upatrzyłem sobie amplituner Yamaha RX-V685 musiccast z uwagi przywiązanie do tej marki oraz funkcjonalność (głośniki bezprzewodowe). W pierszej kolejności planuję zakup tego właśnie amplitunera, dwóch głośników musiccast 20 oraz odtwarzacza blu-ray (jakiś tani model). Na tym etapie zestaw będzie pracował w następującej konfiguracji - głośniki NS-BP300 nadal będą głośnikami fronatlnymi a muscicast 20 będą głośnikami tylnymi, efektowymi. Kolejny etap, z uwagi na przeprowadzkę do większego mieszkania (salon 35m2), będzie polegał na wymianie głośników frontalnych, zakupie subwoofera, głosnika centralnego oraz na końcu telewizora 65 cali. Bardzo proszę o opinię czy głośniki NS-BP300 będą dobrze współpracować z tym amplitunerem (jakość dzwięku, bezpieczeństwo sprzętu) oraz czy w ogóle konfiguracja 4.0 ma sens. Dodatkowo proszę doradzenie jakiegoś odtwarzacza blu-ray i zestawu głośników (przednie, centralne i subwoofer). Z góry dziękuję za pomoc! PS. Być może zrezygwałbym tymczasowo z całej wymiany sprzętu gdyby była możliwość zakupu samego odtwarzacza blu ray i połączenia z pianocrafetem. Niestety pianoctraft nie posiada wejscia hdmi lub optycznego audio. Ten sam problem jest z połączeniem dekodera telewizyjnego z pianocraftem. Może widzicie inne rozwiązania. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...