Skocz do zawartości

szymq

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez szymq

  1. Chodzi o kolumny podstawkowe. Muzyka którą słucham to pop, rock, filmowa, czasami klasyczna, folk, jazz, blues i radiowo: rmf classic, trójka itp. Zależy mi na ciepłych, pełnych walorach dźwiękowych. Chciałbym aby dźwięk był lekki, przyjemny dla ucha przy różnej rytmice, różnych brzmieniach i różnych charakterach muzyki oraz dobrze oddawał instrumentalną część utworów. Z drugiej strony w przypadku mocniejszych rockowych kawałków lub utworów z basem który tworzy cały klimat, fajnie byłoby gdyby dźwięk słyszany ze sprzętu nie był porównywalny z ciepłymi kluchami.
  2. Witam, Chciałbym prosić o pomoc przy doborze kolumn podstawkowych do amplitunera Onkyo TX-8270. Zakładany budżet to 1000/1500 zł za parę. Oczywiście wchodzą w grę kolumny używane. Byłbym wdzięczny na propozycje kolumn do współpracy z tym amplitunerem. Wszystkie uwagi na temat odczuć słuchowych dla poszczególnych zestawów również będą dla mnie cenną informacją. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  3. Witam, Rozpocząłem właśnie poszukiwania swojego pierwszego sprzętu audio. Chciałbym zapytać o radę na temat odpowiedniego kompletu spełniającego oczekiwania co do brzmienia oraz budżetu. Pomieszczenie: 3,5 x 6 m - salon z aneksem. TV oraz kanapa ustawione są przy ścianach więc nie ma oddzielenia kanapą obu części. Muzyka: pop, rock, filmowa, czasami klasyczna, folk, jazz, blues i radiowo: rmf classic, trójka itp. Źródła muzyki: radio, TV jedynie z wyjściem HDMI i optycznym (nowszy SMART Samsung bez wyjścia audio) Brzmienie: ciepłe, pełne walory dźwiękowe zarówno w niskich jak i wysokich tonach. Chciałbym aby dźwięk był lekki, przyjemny dla ucha przy różnej rytmice, różnych brzmieniach i różnych charakterach muzyki itd. Kolumny: nie wiem czy dla takiego metrażu bardziej odpowiednie będą kolumny podstawkowe ustawione na jednej z szafek, czy lepszym rozwiązaniem będą kolumny podłogowe? Budżet: 1500/2000zł za amplituner i kolumny. Oczywiście poszukiwać będę sprzętu używanego. Myślałem o Harman Kardon 3390 lub Harman Kardon 3700 jednak w modelach tych podłączenie do TV będzie wymagało chyba dodatkowego przetwornika? Czy przetwornik taki ma wpływ na jakość dźwięku? Oczywiście mowa o przetwornikach adekwatnych do zakładanego za cały zestaw budżetu. Z góry dziękuję za opinię i pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...