Skocz do zawartości

kapelli

Uczestnik
  • Zawartość

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kapelli

  1. Zna ktoś przyzwoity serwis elektroniki audiofilskiej na Śląsku? Muszę z Caspianem M2 podjechać, nie dam tego pierwszemu lepszemu serwisowi.

    Wiem że jest Audio-Video w Katowicach ale dodzwonić się nie da, próbowałem kilka razy, i Audio-Azyl w Krakowie, mieszane opinie i  drogo. Jestem z Katowic więc wolałbym nie wysyłkowo jeśli się da.

  2. OK, zanim zaczniecie się śmiać z tytułu :)

    Oto rzut mojego mieszkania. Na zielono, zaznaczyłem ogród, w salonie mam ustawienie mebli obrócone o 180 stopni, reszta mniej więcej tak samo, w dużym skrócie.  W korytarzach i kuchni są płytki podłogowe, pokoje panele.  Kolorem pomarańczowym zaznaczyłem zabudowę z GK. W środku zabudowy znajdują się rury z wentylacji. Mały kwadracik na żółto to kratka wentylacyjna, która jest atrapą i służy jako punkt dostępowy do zasilania listwy led którą mam w tej płycie. Teraz tak, ponieważ człowiek nie pomyślał żeby nakleić maty bitumiczne czy coś jak robił... to jest tak, że jak mówię, to mi się jakieś metaliczne echo/pogłos pojawia. Takie dzwonienie jakby. Nie wiem jak to określić, jest na określonych częstotliwościach tylko, ale przy zwykłym mówieniu i bardzo denerwuje. Takie jakby "dzzzyyynnnnn"  "zzziiiinnnggg", albo jakby uderzyć dwa noże o siebie. W miejscu szafy w korytarzy jest szafa, poza tym gołe płaskie ściany jedynie od salonu do tego wielkiego kwadratu mam pod zabudową KG cegły gipsowe.. Problemy mam więc dwa:

    1. Pogłos w środku zabudowy

    2. To metaliczne wzbudzanie, którego nie potrafię zlikwidować.

     

    I teraz pytanie - da się zaatakować jakoś te problemy? Jak przytrzymam na obszarze tego wielkiego kwadratu między ściany płytę od dołu, to cześć problemu pogłosu znika, pewnie wystarczyłoby ją sensownie dociążyć, tylko da się to jakoś zrobić bez demolowania zabudowy, ponownego malowania itp? mogę wsunąć maty bitumiczne czy inne ustrojstwo przez rozmontowaną listwę LED, albo zaatakować problem z zewnątrz. Na inne rozwiązanie musiałbym żonę eksmitować na dzień-dwa chyba :D

    I spotkał się ktoś z metalicznym wzbudzaniem w zabudowach GK? Może to wynikać z rur wentylacyjnych w środku? One są obite jakąś metaliczną folią, co pod nią jest pojęcia nie mam. I nie potrafię tego wzbudzania, dzwonienia zlikwidować :( Reaguje tylko na praktycznie jedną częstotliwość, możliwe że to mod pomieszczenia? 

     

    I na koniec bonus kuchenny :D

    Próbował ktoś wyciszyć odgłosy z blatu/kuchni, stawiając podkładki antywibracyjne pod nóżki kuchenne? Bo jak np. Gotuję wodę albo coś stawiam na blacie to straszny hałas jest, jakby cały blat mi dzwonił. Wszystko jest solidnie przykręcone itd, ale może się jakieś proste sposoby typu dodanie tu i tam uszczelki gumowej w miejscu łączenia blatu z półkami, itp, które w znacznym stopniu redukują takie problemy?

    gk.gif

  3. Dnia 24.04.2020 o 13:50, Kraft napisał:

    Zauważyłem na stronie Mega-Acoustic, że wprowadzili do sprzedaży piankowe podkładki pod monitory. Oferują trzy rozmiary (170x300x40, 265x330x40, 385x330x40) w cenach od 16 do 38 zł. https://www.mega-acoustic.pl/sklep/podkladki-pod-monitory-isopads-ip/

     

    Dnia 24.04.2020 o 16:00, tomek4446 napisał:

    A ,  jak zmiana kąta to jeszcze się przydadzą :)

     

     

    Panowie, kliny do paneli sa dużo większe (przynajmniej ja takowe skądś mam).

    Dwa, polecam też kliny do strojenia pianin/fortepianów zobaczyć :)

  4. 5 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    Obawiam się, że wszystkie Twoje pytania polegają na tym "co piszo w internetach", a to w większości powielanie bzdur.

    1. dobra pianka i dobra wełna to niemal to samo, wełna jest lepsza bo jest tańsza i ma papiery na niepalność, ale za to trzeba ją obijać

    2.  przy zastosowaniu frontu 3-4 mm różnica pomiędzy wzorami nie jest duża bo panel nie działa do końca jak perforowany. Taki front ma przede wszystkim zatrzymać pochłanianie w wysokich częstotliwościach i dać tam trochę rozproszenia, żeby nie przetłumić pomieszczenia. Takie wzory z tymi fasolkami - ktoś kiedyś napisał, chyba Vicoustic, że to optymalizowany wzór do rozpraszania... ale to też mało skuteczne, raczej marketing

    3. ja nie wiem dlaczego, moim zdaniem się nie stosuje... chyba że w domowych studiach gdzie ktoś coś przeczytał. Nie ma żadnych wskazań żeby akurat w studiach były piramidki... w pokojach domowych też. Ja bym powiedział wręcz że są wskazania, żeby ich w ogóle nie robić, bo wycięcie panela w taki klin w ogóle mu nie pomaga.

    4. nie piszę że dyfuzor nie ma przewagi na nawierconym jakkolwiek... jakąś tam ma, ale to jakby porównywać tępy nóż do tępego scyzoryka. Ani jedno ani drugie nie rozprasza dobrze, a moje doświadczenia wynikają z współpracy przy obszernej pracy magisterskiej jednej ze studentek PWr na temat własnie dyfuzorów binarnych

    Super dziękuję bardzo. dobrze że robisz wykłady, bo skąd my mamy wiedzieć coś więcej poza tym co się pisze? O akustyce pewnie krąży jeszcze wiele dziwnych mitów które nie mają żadnego oparcia w nauce

  5. To ja mam jeszcze kilka pytań.

    1. Jaka jest korzyść z korzystania z wełny mineralnej, skoro pianka tej samej grubości daje podobne efekty? Chodzi o koszty, marketing (że ogół myśli ze pianka be a wełna cacy), czy np. poniżej 150Hz wełna ma dużą przewagę?

    2. Jaka jest różnica w praktycznym działaniu (lub zastosowaniu) absorbera takiego 100% pianki czy wełny pokrytego materiałem a takiego obitego fantazyjną obudową np. jak macie https://www.mega-acoustic.pl/sklep/foampro-60/  i różne wzory frontów. Zakładam że każdy z nich działa zupełnie inaczej ze względu na nawiercenia? Czy to jest tak że to 90% dekoracji, 10% pochłaniania ale lepsze samopoczucie właściciela i jednak ściana po prostu nie jest pusta (jak wyczytałem w jednym z postów kilka stron wcześniej). Wiele firm oferuje różne takie panele w mnóstwie wzorów, np. tutaj też bogactwo https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/plyty-akustyczne/.

    Od jakiegoś czasu fuforę robią panele 60x60 z tym wzorem https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberexellentpro-120x60/

    to jest jakiś magiczny uniwersalny wzór na dobry dźwięk czy po prostu znowu - wygląd? Bo robią go wszystkie czołowe firmy, a na allegro można kupić nawet fronty do tego (ale z tego co zrozumiałem z poprzednich postów gatunek drewna na froncie ma olbrzymie znaczenie) i można go spotkać w wielu miejscach.

    3. Dlaczego w studiach stosuje się pianki wycięte z przodu - w fale, piramidy, rzędy itp, ale nie daje się takich pianek do ustrojów domowych? Chodzi o ciekawy wygląd studia czy coś więcej?

    4. Często piszesz że dyfuzor binarny nie ma przewagi nad nawierconym jakkolwiek, a jak się czyta internety to wszyscy się nad nimi zachwalają i piszą że powinny być hiperdokładnie policzone itd i wtedy działają cuda. Abstrahując od marketingu firm które chcą to sprzedać, to chciałbym wiedzieć co stoi za Twoim podejściem (bo pierwszy raz się spotkałem z taką dość ciekawą ich krytyką)? na forach są opasłe wątki o dyfuzorach binarnych, ich liczeniu itp a tutaj się okazuje że to klops. Czy coś mi ucieka?

  6. 22 minuty temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    chyba niestety nie mogę powiedzieć, po pierwsze obicie pianki to nie jest taka prosta sprawa bo ona nie utrzyma kształtu... nie mówiąc juz o tym, że na marszczącej się tkaninie nadruk będzie źle wyglądał. Musiałoby to być rozpięte na jakiejś ramie. 3 cm to mało, może nie rozwiązać problemu... tkanina powinna możliwie dobrze przepuszczać powietrze

    Tak, myślałem właśnie o wsadzeniu pianki w ramę i obicie całości materiałem.

     

    Z ciekawości, robicie też takie rzeczy w Mega czy nie? W sensie absorbery z nadrukiem klienta?

  7. Ja również mam pytanie do p. bartka.ze że względu na to że chce się pozbyć odbić w korytarzu postanowiłem kupić piankę 3cm (jeszcze nie zakupiona) oraz obłożyć ja materiałem z wlasn wydrukiem. Na 5cm żona nie pozwoli :(

     

    Nie wie Pan gdzie można kupić tkaninę która się do tego nadaje, albo idealnie która drukarnia posiada odpowiednie tkaniny, tak żeby im tylko plik wysłać?

×
×
  • Utwórz nowe...