Skocz do zawartości

Anna1990

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, Mam jeszcze jedno pytanie - mam możliwość odkupienia kolumn JAMO C 95 II. Czy one nadawałyby się do R-N602 przy wymaganiu uniwersalnego brzmienia?
 2. Cześć, Po analizie pomieszczenia przez znajomego, chyba jednak stanie na podłogówkach... Najprawdopodobniej R-N602 + Nota 550 lub TESI 561 lub Pylon Audio Pearl 25. Który z tych zestawów najbardziej polecacie? W Top Hi-Fi niestety nie można odłuchać
 3. Mniej więcej 2,2 m. Więc wysoko Oprócz zabawy z kablami, mam możliwość ustawienia ich tam właśnie, lub uchwyty na ścianie przy komputerze/kanapie. Cała reszta będzie mocno skomplikowana. Nawet gdyby miały to być podłogówki, to pewnie ich sensowne rozmieszczenie będzie w takim układzie ciężkie.
 4. Może problem jest, jak kobiety mają w zwyczaju, skomplikowane W takim wypadku aplituner/wzmacniacz musi stanąć w miejscu zielonego prostokąta, pewnie będę musiała zrobić tam półkę. Ewentualnie też z boku, po drugiej stronie. Podłogówki strasznie mi nie po drodze.
 5. Cześć, To ja może jeszcze raz. Pomieszczenie ma w całości 27m2. We "wnęce" jest kanapa, obok jest szeroki parapet, gdzie też zdarza się przesiadywać. Biurko stoi przed wnęką, tak jakby wysunięte? Opis przestrzenny nie jest moją mocną stroną. Z drugiej strony jest ciąg mebli, mogę nad nimi ustawić kolumny, ale zawsze wtedy przy komputerze kolumny są za mną. Generalnie, podwiesić je mogę wszędzie na ścianach, o ile do kolumn można dokupić uchwyty. TV nie będzie źródłem dźwięku, bo nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio używałam Gdzie ustawię wzmacniacz/amplituner to w dużym stopniu dowolnie, choć najwygodniej w miejscu biurka. Odtwarzam z telefonu (Tidal, Spotify) lub z komputera (biurko). Słucham albo podczas pracy, albo podczas odpoczynku. Więc tak, czasem przy biurku, czasem na kanapie. Zrobiłam zdjęcia P.S. Don't mind the cats.
 6. Cześć, Wcześniej już zapoznałam się z artykułem. Kolumny są przede mną (zaznaczyłam miejsce odsłuchu), ale problemem jest ta niewielka wnęka. W innym ustawieniu, przebywając na kanapie (50% czasu odsłuchu) kolumny mam nad sobą, ale przy biurku (50% czasu odsłuchu) mam lewą kolumnę we wnęce (i nie mam możliwości skierowania jej do mnie). Problem wynika z tego, że siedząc przy biurku jestem skierowana do ściany, siedząc na kanapie - od ściany. Więc ciężko zdefiniować "za". Mogłabym (chyba najłatwiej) ustawić kolumny tam, gdzie są meble, czyli po zupełnie przeciwległej stronie. Ale wówczas kolumny mam zawsze za sobą będąc przy biurku, zawsze przed sobą będąc na kanapie.
 7. Top Hi-Fi nie prowadzi obecnie odsłuchów z uwagi na pandemię, więc pewnie to pozostanie zrobić Dziękuję wszystkim za rady. Pytanie trochę z innej beczki, czy ustawienie kolumn na tej samej wysokości, ale w taki sposób, że jedna będzie ok. 90 cm cofnięta w stosunku do drugiej, zrobi ogromną różnicę w akustyce? Mam dwie opcje, przy czym boję się, że przy wersji A dźwięk z miejsca na kanapie się zgubi.
 8. Taki zestaw, ale z R-N602, jest dostępny na Top Hi-Fi obecnie Czy to będzie dobry wybór?
 9. Dzień dobry, Dziękuję za odpowiedzi :) Wszystkie kolumny to kolumny podłogowe, których chciałabym uniknąć. Istnieje jakaś alternatywa?
 10. Dzień dobry, Naniosłam na schemat, tak naprawdę pole odsłuchu to miejsca zaznaczone na szaro. Sprzęt może być używany, ale nawet jeśli kupno przekroczy budżet do 30%, to nie będzie to ogromnym problemem. Bardziej chodzi mi o stosunek jakość / cena, bo nie wiem, na ile sprzęt droższy pozwoli rzeczywiście na większą satysfakcję przy parametrach pomieszczenia, takich źródłach dźwięku i niewielkim doświadczeniu. Jeszcze dwie ważne rzeczy: - zależy mi bardziej na jakości niż głośności, bo słucham muzyki raczej cicho, - idealnym rozwiązaniem byłyby kolumny, które mogę powiesić na ścianach. Podłogowe odpadają. Ewentualnie półkowe, o ile nie będą ważyły > 6 kg Dużo osób mi ostatnio poleciło RN 602 właśnie Jeśli uda się do niego dobrać fajne kolumny, to nie widzę przeciwwskazań, choć nie wykorzystam pewnie amlitunera w całości. Widzę, że RN602 ma MusicCast, będzie duża różnica między RN602 + telefon a wzmacniacz + Yamaha WXAD? Jestem z Krakowa, więc mogę gdzieś podjechać na odsłuch
 11. Dzień dobry Potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego sprzętu stereo. Nie jestem audiofilem - słucham muzyki z portali streamingujących (Tidal, Sportify). Szukam sprzętu w miarę uniwersalnego, przy czym pokój znajduje się w mieszkaniu w centrum miasta, a powierzchnia jest niewielka. Polecano mi zestaw wzmacniacz Yamaha A-S301 lub S201 i kolumny Mission LX-2 lub Yamaha NS-B330. Drugą opcją był zakup interfejsu audio Audient iD4 + przeznaczenie większej sumy na głośniki. Druga opcja jest o tyle fajna, że nagrywamy podcasty w pomieszczeniu, więc od razu jest obsługa mikrofonu. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? +/- 3000 zł 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. Wolałabym nowy, ale zdam się na sugestię forumowiczów 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu. Sprzęt stereo. 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący Brak, przy czym odtwarzam muzykę z komputera lub telefonu (obecnie podłączone pod głośniki komputerowe Creative 2.1 Sound Blaster 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Mam do nagłośnienia pokój, którego łączna powierzchnia to ok. 27 m2, pokój jest na bazie prostokąta z niewielką wnęką. Dwa duże okna - jest dość głośno. Pomieszczenie wysokie (~3,5 m wysokości), z antresolą. Mało mebli. 6) Sprzęt na kilka lat czy stopniowe rozbudowywanie Coś na kilka lat 6) Jakiej muzyki słucham Głównie elektroniki (Clark, Kiamos, DJ Koze, Bonobo, Moderat), sporo rocka i soft rocka (Coldplay, Queen, Led Zeppelin, Radiohead), mam często fazę na akustykę (Ed Sheeran, koncerty Unplugged), trochę mainstreamu i popu, polskiego hip-hopu. Wszystkiego po trochę. 8 ) Jakich funkcji oczekuję od sprzętu, pod co będzie podłączony Źródłem dźwięku jest komputer lub telefon - słucham muzyki z serwisów strumieniujących (głównie TIDAL w jakości HiFi, czyli muzyka w jakości CD). Korzystam z odbiornika audio bluetooth Logitecha: https://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-audio-adapter Najchętniej bym coś powiesiła lub postawiła niewielkie kolumny. Jeśli na czymś mi zależy, to na możliwości przełączania się między telefonem a komputerem bezprzewodowo i na pilocie
×
×
 • Utwórz nowe...