Skocz do zawartości

LeszekL

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O LeszekL

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Jeżeli dobrze zrozumiałem to Klipsch RC-52 II to jakby odpowiednik dla moich kolumn RF62 II i to jest b.dobra kolumna centralna wogóle i to tego zestawu kolumn FL/FR. Dziękuję za informacje i linki do stron oraz przegląd historii modeli marki. Szkoda, że sklep crutchfield tak daleko, więc i koszty przesyłki pewnie nieciekawe. Wracając jeszcze do serii dobrych głośników centralnych z serii RP, wg niektórych informacji oprócz RP-440, bardzo dobrym głośnikiem centralnym wydaje się RP-250C, który według strony testberichte.de, ma znakomity wynik tj. 1.0 (im niżej tym wyższa ocena, 1.0 to najwyższa nota). Na tejże stronie jest dość bogata lista "ocen" sprzętu audio, jest tam też bardzo wysoko oceniany R-12SW - 1.2 oraz mój zestaw RF62 II - 1.4 (generalnie oceny 1.5 i poniżej to bardzo dobrze lub znakomicie, a poniżej 2.0 to też jest naprawdę dobrze). Zresztą wspomniany Klipsch RP-440C jest też bardzo wysoko oceniony - 1.5. Moja uwaga jest tylko taka, że jeżeli ktoś chciałby popatrzyć na wyniki na stronie to moim zdaniem należy uwzględnić fakt, że oceny produktów z kraju pochodzenia strony są chyba jakby oceniane "cieplej", ale bez przesadnej przychylności, tzn. jak nie jest dobrze, to produkt będzie też tak oceniony. Tak mi się przynajmniej wydaje. Na koniec chciałem dopytać, czy ma Pan informacje nt. RP-250C lub bliźniaka chyba RP-500C (nie ma testów), które są do nabycia chyba również u nas na rynku, podobne wyglądem do R-52C co mi odpowiada, ale czy rzeczywiście są tak dobre (RP-250C), jak piszą na stronie testowej. Pytam, bo przy ocenach produktów w sklepach, w zasadzie tych wszystkich Klipsch-a są same zachwyty na 5 gwiazdek. Pisząc o Klipsch RP-250C, miałem na myśli ten model: https://www.testberichte.de/p/klipsch-tests/rp-250c-testbericht.html
 2. No coż, sądzę, że moje kolumny rf62 chyba nie są z serii premiere, jak dla mnie brzmią całkiem przyzwoicie. Jeżeli jednakże r-52c jest tak fatalny, to który z serii rp jest fajny brzmieniowo i jednocześnie akceptowalny budżetowo. Ograniczenia w związku z w/w istnieją, dlatego też zastanawiałem się właśnie nad r-52c, gdyż uzyskałem informację, że powinien być lepszy od r-34c.
 3. Witam Zastanawiam się nad rozszerzeniem zestawu stereo składającego się z kolumn Klipsch rf62 o elementy dla kina domowego tj. Subwoofer r-12sw plus głośnik centralny r-52c. Powierzchnia to około 35m2 plus otwarcie na kuchnię. Zdaję sobie sprawę, że temat był wielokrotnie przerabiany, ale chciałbym poznać opinię.
×
×
 • Utwórz nowe...