Skocz do zawartości

Romek79

Uczestnik
  • Zawartość

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Romek79

  1. Przed chwilą, misiek x napisał:

    Każdy ma inny gust i preferencje, ale zgodze się z kolegą Romek79. Słuchałem Ls 50 w 16m i dawały spokojnie radę w takim pomieszczeniu,jednak było to tylko przeciętne granie.(jak dla mnie) Było to u mojego kolegi, kolega też nie do końca był zadowolony.Sprzedał i kupił ATC scm 11 i tych takze słuchałem u niego. Jak dla mnie było dużo lepiej.

    Wszystko zależy jaki ma się gust lub porównanie do czegoś lepszego. Ja u znajomego słuchałem systemu na ATC SCM 100, którego nigdy sobie nie kupię i to był błąd. Teraz mam porównanie i muzyka już tak nie cieszy :D 

    1 minutę temu, seba3002 napisał:

    Z tym, że te drugie to koszt ok 100000 PLN. 

     

    Te też kosztują troszkę więcej niż 2000 czy nawet 4000 PLN. 

    Bez przesady, podobno za 70000 można łyknąć :D. Powoli zbieram

  2. 1 minutę temu, seba3002 napisał:

    To może wymień jakieś🙂?

    Osobiście najbardziej podobało mi się brzmienie ATC u mojego znajomego (najpierw SCM 40 a teraz SCM 100SL -nadal ślinka cieknie bo nie mój budżet). Słuchałem w różnych konfiguracjach Dynaudio Evoke 30, Focal Kanta 3, Harbeth 40.2, KEF Ls50, MA Gold 300, Sonus Faber Sonetto V, PMC twenty5 24 i jeszcze kilka innych.

  3. Słuchałem Ls50 około godziny w pomieszczeniu ~19m2 ogarniętym akustycznie i mam parę uwag. Absolutnie mogę się zgodzić z @HQ150 że bas w tych kolumienkach można jedynie porównywać z innymi monitorkami o podobnych gabarytach. Fajne granie ale do tytułowego "hi-end" to sporo brakuje. W skali bezwzględnej to również niskie częstotliwości nie mają czego szukać w porównaniu do prawdziwych wooferów. Niektórzy chyba nie słuchali nigdy naprawdę dobrych kolumn...

  4. Zainteresowanie wątkiem jest mega duże ale widać już teraz że zrobił się chaos w tym testowaniu ;) . Osobiście bym trochę uporządkował te porównania. Należałoby zastanowić się nad jednakowymi warunkami testowymi bo za chwilę może okazać się że lepszy kabel sieciowy wywróci wszystko do góry nogami :D. Myślę że Focal i Fyne to jednak nie są ZG, które mogą zaspokoić potrzeby dojrzałych brzmieniowo odbiorców muzyki ;) 

    Osobiście mogę jedynie autorce tematu zarekomendować odrobinę rozwagi w tych testach. U mnie zawsze sprzęt otrzymany do testów musiał pograć kilkanaście godzin aby zaczął pokazywać swoje walory. ZAWSZE!!! kolumny/elektronika przywiezione do domu i wyjęte z kartonów grały dużo gorzej od sprzętu odniesienia (testowałem praktycznie same egzemplarze testowe czyli już wygrzane).

    Radziłbym również kontakt z salonem audio dysponującym większym przekrojem cenowym urządzeń aby nie dopuszczać do mezaliansu... 

    Nie będę żądnego polecał aby nie być posądzonym o jakieś posty sponsorowane :P 

  5. Fajnie się czyta te zmagania ze sprzętem :) Jak już ktoś wcześniej napisał taka trochę telenowela lub lekki dreszczowiec. Jeśli można dołączyć się do dyskusji to osobiście uważam że bez zmiany kolumn nirwany pewnie nie będzie. Jeśli się posłucha sprzętu z zupełnie innych półek cenowych to takie brzmienie zostaje już na długo w pamięci i żadne inne nie potrafi zadowolić. Jest to trochę bolesne bo jeśli muzyka to ważna pasja to albo cierpi budżet albo człowiek bo budżetu brakuje na odpowiednie zabawki... 

    Ja zacząłem od pewnego zestawu stereo, który wydawał się docelowym rok temu a finalnie budżet skoczył  x6 i dopiero jest nirwana. Na ten moment nie ma po co gonić żadnych zwierzątek. Po przetestowaniu sporej ilości sprzętu mogę jedynie doradzić że najważniejsze są kolumny. Jak już wybierzemy właściwe to można zacząć kompletować resztę gratów.

    Pozdrawiam serdecznie szukających właściwego brzmienia :)  

  6. 4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

    Zgadza się, dziękuję, mój błąd. Miałem na myśli 1120.

    Dynamicznie i niemęcząco. PMC mają lekką górkę w zakresie wysokich tonów, przy połączeniu z Naimem nie jest ona męcząca. Dużym plusem jest świetna dynamika i kontrola basu. We wcześniejszym systemie korzystałem z suba Rel T5, po zmianie kolumn na 25.23 był on kompletnie zbędny. Uwielbiam zestrojenie PMC z Naimem, System gra równo, z świetnie podkreślonym środkiem, kolumny znikają w pomieszczeniu. Polecam posłuchać.

    Pozdrawiam,

    Michał

    Postaram się umówić odsłuch PMC twenty5. i co dalej? Powinno być twenty5.23i czy twenty5.24? PMC twenty5.24i już trochę poza budżetem.

    Czy słuchał ktoś w bezpośrednim porównaniu PMC twenty5.23 v PMC twenty5.23i  lub/oraz  PMC twenty5.24 v PMC twenty5.24i?

  7. 2 godziny temu, S4Home napisał:

    Odsłuchuj co się da. I kiedy się da. Jak nie chcesz wtopić to tak trzeba robić.

    To jak nowy to weź pod uwagę osobny wzmak i strimer i sprawdź Caspiana M2. Czy też całe grono kolejnych wzmacniaczy.

    Kiedy do nas podjedziesz? Czy mamy Ci coś wysłać?

    Odsłuchy planowałem rozpocząć na początku września. Chętnie podjadę żeby sprawdzić konfiguracje na miejscu i wybrać coś na testy domowe :)

  8. 9 minut temu, S4Home napisał:

    Oj otrzymasz. Szykuj się na 10 par kolumn i z 5-7 elektorniki :)

    Ja jestem fanem dziwkeu kolumn PMC. Odsłuchałem multum konfiguracji. Jeśli nie przeszkadza Ci brak all in ONE. To mimo dobrego połączenia PMC z Naimem to moim zdaniem PMC gra lepiej z Roksanem Caspian M2. Wówczas do niego Camnridge CXN V2.

    Ewentualnie jeśli idziemy w osobny strimer to znakomity wzmacniacz ale tylko uzywany to Leema Tucana 2. Za nowy dasz za duzo. Uzywany to ekstra budżet a brzmienie jednak klasę lepiej.

    Nie dodałem chyba na wstępie że sprzęt musi być nowy ;) 

    Liczę się z tym że propozycji będzie tyle ilu jest różnych użytkowników / teoretyków :) 

    Będę musiał na coś się zdecydować. Poczekam jeszcze kilka dni i wytypuję faworytów do odsłuchu.

  9. 1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

    @Romek79 moim zdaniem nie ma powodów by bać się klasy D w Nadzie M10, cała nowa seria ich wzmacniaczy jest oparta o takie rozwiązanie. Jeśli szukasz urządzeń all in one, kompaktowych gabarytów wybór nie jest bardzo duży. Nada M10 słuchaliśmy ostatnio z klientem, który szukał u nas kolumn. Spokojnie mogę polecić do niego zarówno połączenie z Fyne Audio jak również z Audio Physic Classic 35. Co do Naima i PMC to bardzo często zestawiany duet, z tego co kojarzę zarówno PMC jak i Fyne Audio bardzo często na zagranicznych wystawach grają właśnie na Naimie. Sam prywatnie również jestem posiadaczem zestawienia Naim z PMC więc takie zestawienie mam osłuchane bardzo dobrze. Zachęcam Cię do odsłuchu.

    Jeśli chodzi o elektronikę all in one to jest kilka ciekawych opcji. Wspomniany tu Naim, Nad, czy na przykład Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170.

    Pozdrawiam,

    Michał

    Dziękuję bardzo za opinię. Można ewentualnie wiedzieć jaki Naim gra z PMC? :) 

  10. 4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

    Cześć,

    Bardzo udanym połączeniem jest łączenie elektroniki Naima z kolumnami PMC. Możesz więc spróbować połączyć Naima Uniti Atoma z kolumnami PMC Twenty5.24. Inną ciekawą elektroniką w tym segmencie jest chociażby NAD M10. Bardzo dobrze wypada z kolumnami Fyne Audio F502SP. Trzecią opcją, którą możesz wziąć pod uwagę jest Cyrus Lyric z kolumnami Audio Physic Classic 35.

    Pozdrawiam,

    Michał

    Dzięki za propozycje. Cyrus odpada ze względów estetycznych ;)

    Pozostałe 2 połączenia godne rozważenia. Czysto teoretycznie to rozważam również NAD M10 choć będzie to pewnie zupełnie inne granie niż Atoma z racji klasy D.

    Słuchałeś ich? (Naim + PMC, NAD + Fyne Audio F502SP)

    Pozdrawiam

    Rafał

  11. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów 😊

    Jest to pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

    Od pewnego czasu czytam testy sprzętu audio oraz wymieniane poglądy na ich temat tu na forum.  Zaraziłem się pasją do muzyki od znajomych i do pełni szczęścia brakuje sprzętu audio.

    Przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu stereo i zanim dokonam zakupu proszę o sugestie osób/branży na temat połączenia jak w temacie.

    Tytułowego sprzętu słuchałem u znajomego. Nie znam fachowych określeń dźwięku więc uniknę prób jego opisu. Jedyne co mogę napisać to satysfakcja z słuchania muzyki z Tidala hifi. Przy cichym odsłuchu jak również głośniejszych poziomach jakość dźwięku mi się podobała. Kilkugodzinne odsłuchy sprawiają przyjemność.

    Pytanie do forumowiczów jest następujące. Co ewentualnie odsłuchać u siebie w domu aby było jeszcze lepiej niż dobrze 😊. Zakładam że 2 – 3 zestawy mógłbym przetestować w domu (oczywiści nie na raz z konieczności wpłaty kaucji). Jestem z Łodzi więc wszędzie mam blisko 😉 Chciałbym aby możliwie był również to jeden klocek i kolumny podłogowe. Budżet można założyć na poziomie sprzętu z tytułu i nie przekraczającego 30000 PLN. Jeśli oczywiście jest opcja czegoś tańszego a „lepszego” od Naima w połączeniu z Dynaudio to również chętnie rozważę.

    Pomieszczenie odsłuchowe ma około 23m2 (~4,4m na ~5,3m, wysokość 2,6m) , jest to otwarty salon na resztę piętra. Muzyka wszelaka poza disco polo i klasyczną. Docelowo zaadaptowany będzie akustycznie. Kolumny ustawione w planach będą na krótszej ścianie (za nimi absorbery i pułapki basowe w rogach). Miejsce odsłuchowe około 2,8 – 3,2m od kolumn aby utworzyć trójkąt równoboczny lub równoramienny (za miejscem odsłuchowym dyfuzory skyline). Pomieszczenie odsłuchowe mam dość podobne do znajomego gdyż są to segmenty o takim samym planie. Jedyna różnica to styl mebli.

    Niestety znajomy nie chce pożyczyć sprzętu na odsłuch :D. Jednak zakładam że warunki są bardzo podobne więc brzmienie systemu będzie u mnie takie samo.

    Byłbym wdzięczny za opinie osób, które słuchały takiego połączenia lub słuchały chociaż jednego z komponentów w innym zestawieniu.

    Jeżeli o czymś nie wspomniałem to proszę o sugestie jakich informacji brakuje.

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam

    Rafał

×
×
  • Utwórz nowe...