Skocz do zawartości

HQ150

Uczestnik
 • Zawartość

  2 064
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Cieszyn

Ostatnio na profilu byli

5 496 wyświetleń profilu
 1. Nie zabieram tu głosu ale zrobię wyjątek, bo Piotrkowi się należy( mimo, że ze mną nie rozmawia ze względów różnic w poglądach politycznych:-) Mam już trzy systemy od niego, każdy w innym pokoju. Mój system główny wpisuje się w tytuł tego tematu. To kolumny czterodrożne aktywne. Piotrek mierzył u mnie w miejscu odsłuchu dźwięk z każdego z przetworników z osobna i ustawieniami aktywnej zwrotnicy staraliśmy się skorygować krzywą SPL. Czyli podczas wizyty u mnie kazał sobie włączyć tylko lewy tweeter i robił pomiar swoim sprzętem, następnie tylko prawy tweeter, potem oba, potem tylko lewy średniak, potem tylko prawy, potem oba, potem tylko lewą sekcję średnio-wysokotonową itd. Na koniec niski bas, robił pomiar i w oparciu o jego wynik obliczał potrzebne poprawki. Te poprawki wprowadzał do DSP końcówki mocy. Potem kazał sobie włączyć znane mu kawałki, konkretne instrumenty, wokal Pani którą zna i jeszcze wprowadził poprawki do systemu już na słuch w oparciu o jego doświadczenie. Więc tak, ja mam jeden z systemów strojony pod dane pomieszczenie ( zresztą pokój kinowy również i też z pomiarami Piotra i nawet z sufitem akustycznym wykonanym pod jego ,, polecenie'') To co ten chłopak potrafi zrobić z dźwiękiem jest niewiarygodne. Jego naukowa wiedza zdobyta na uczelni plus pasja w dziedzinie sprzętów audio daje znakomite efekty. Ja namawiałem go do tego, żeby zaczął sprzedawać bilety na seanse u siebie w domu. Jak ktoś nie słyszał jeszcze brzmienia na tym poziomie co w siedzibie Audiosynergii, to nie ma pojęcia o naszym hobby. Po raz pierwszy nawet osoba obeznana w temacie, obyta z odsłuchem w salonach hi-fi, siedzi u niego w fotelu z otwartą buzią i nie wie co się dzieje. Naprawdę szok poznawczy jest niewiarygodny. Jak ktoś pisze, że u nas w domach nie można mieć dźwięku jak na koncercie to niech się umówi u Piotra na odsłuch. A ten system o którym pisałem wygląda u mnie tak: Na górze tweeter berylowy, potem średniak Audax HM210Z10, midbas LaVoce 10'', i w OZ 2x12" Peerlessa.
 2. Chciałem podziękować naszej forumowej koleżance @Asia za pomoc w wyszukaniu bardzo fajnych kolumn. Dzięki niej te paczki od soboty stoją już u mnie w jednym z systemów i cieszą ucho ( mimo fatalnego ustawienia). @Asia dziękuję za bardzo miły kontakt a i sympatyczne spotkanie.
 3. Nieaktualne. Sprzedane.
 4. Asynchroniczny interface USB - SPDIF coaxial 24bity 192kHz z galwaniczną izolacją wyjścia cyfrowego. https://allegrolokalnie.pl/oferta/m2tech-hiface-two-vj2 Dla forumowiczów oczywiście z rabatem.
 5. Bardzo smutny dzień. Odszedł artysta wybitny i niezwykła osobowość. Jakże brak obecnie takich indywidualności. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29233903,jan-nowicki-nie-zyje-aktor-zmarl-w-wieku-83-lat.html#s=BoxOpImg1
 6. W hołdzie temu który nas wczoraj opuścił. Moim zdaniem, jedna z najlepszych naszych krajowych płyt. I to jak ona jest nagrana! A to czas stanu wojennego u nas, o oni tworzą coś takiego.
 7. Nie powinno i tutaj tego zabraknąć
 8. Naprawdę tak odczytałaś jego słowa, że świadomie wszystko co napisałem to nieprawda. Tak wyraził to że się mylę? Załóż taki temat to się dowiesz, że świadomie piszesz nieprawdę. Czyli kłamiesz po prostu. A moderacja Ci napisze, że w ten sposób forumowicz chciał grzecznie zaznaczyć, że się mylisz. I zapytają go o zgodę na małą zmianę jego wpisu, żeby mógł pozostać wpis, że nie wszystko co Ty napisałeś w tym temacie to nieprawda. Warto więc?
 9. No właśnie. To jest normalna praktyka? Jak ktoś napisze coś co wymaga moderacji to pytacie autora o jego zgodę?! Nie o żadne stanowisko mi chodzi tylko o zarzucenie rozmówcy, że świadomie wszystko co napisał to nieprawda. I Ty się pytasz autora tych oszczerczych słów, czy się zgadza na ich wymoderowanie?! To jeśli obiecacie, że tak będzie wyglądała moderacja nie tylko w przypadku tego forumowicza, ale także zawsze w moim i każdego innego forumowicza, to ja problemu nie widzę. Umowa stoi? Przed każdą Twoją interwencją zapytasz się autora wpisu czy się zgadza na Twoją interwencję. Lubię jak wszyscy są traktowani tak samo.
 10. To mnie nie boli. Na tym polega rozmowa, żeby przedstawiać swoje racje. Boli mnie to co napisałem. On może mieć inny punkt widzenia ale moim zdaniem nie ma prawa bezpodstawnie pisać, że to ja piszę to nieprawda i robię to świadomie. Ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Mam tolerować takie zachowanie czy nie?
×
×
 • Utwórz nowe...