Skocz do zawartości

HQ150

Uczestnik
 • Zawartość

  126
 • Dołączył

 • Ostatnio

O HQ150

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Cieszyn

Ostatnio na profilu byli

108 wyświetleń profilu
 1. No to jak ma być nowe to bym poszukał czegoś D-klasowego. Co jak co ale kontrolę i wygar na basie to one mają. Coś pokroju tej zabawki: https://pl.aliexpress.com/item/33060990552.html
 2. Nic, co znacząco by było lepsze od Onkyo które sprzedałeś. Ale za parę złotych więcej np coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-av-10-pilot-CID99-IDI6Ewd.html Niby stary amplituner ale polecam sprawdzić jego możliwości i brzmienie. Trafo 1100W.
 3. Zamienił stryjek siekierkę na kijek...
 4. Najczęściej tak. W momencie zakupu i przez jakiś czas aż skończą się aktualizacje. Pokaż mi streamer powiedzmy sprzed 5 lat które obecnie działa ze wszystkimi teraz poszukiwanymi możliwościami. Składane playery typu miniPC, malinki itd dają możliwość łatwej i taniej przebudowy. Ale pociąga konieczność zaangażowania swojego czasu pracy w jego konfigurację. Co kto lubi. Zakup wypasionego streamera często za grube tysiące złotych niesie za sobą ryzyko ogromnej utraty wartości i funkcjonalności w szybkiej perspektywie czasu. Zgadzam się z kolegami którzy zwracają na ten aspekt uwagę.
 5. No widzisz. Dokładnie tak jest. System audio to bardzo skomplikowany mechanizm. Wpływ akustyki naszych pomieszczeń ma tutaj ogromne znaczenie.
 6. Nigdy ustawienie blisko ścian nie jest korzystne, jednak te z dziurą od frontu mniej będą podatne na niekorzystny wpływ ściany bezpośrednio za nimi, niż te z otworem B-R z tyłu obudowy. I potem walczymy z buczeniem, wzbudzaniem się basu w jakimś zakresie i tym podobnymi rewelacjami. Jednak nie można wykluczyć sytuacji,, kiedy to w systemie gdzie bas się nam gubi w pomieszczeniu i odczuwamy jego niedosyt, takie usytuowanie z dziurą do tylnej ściany da nam subiektywnie odczucie lepszej jakości uzyskanego dźwięku.
 7. Rozwiązań masz parę. Dołóż player z możliwością aqualizacji, zmień na wzmak z regulacją barwy tonu ( bo ten Twój Naim chyba go nie ma, czy się mylę?), dołóż subwoofer do systemu. A najlepiej to zamów do domu specjalistę ze sprzętem do pomiarów akustyki pomieszczenia i sprawdź co tam u siebie masz. Tylko ta najwłaściwsza droga jest owszem i najlepsza ale też i najdroższa. No i nie zawsze możliwa bo zrobienie adaptacji akustycznej w pokoju dziennym jest karkołomnym zadaniem.
 8. To nieprawda. Kolumny z tylnym bass-reflexem dosuniętym do tylnej ściany to bardzo kiepski pomysł. Polecam zrobić pomiary niskich tonów tak usytuowanych tego typu konstrukcji a następnie tych samych pak wysuniętych metr do przodu.
 9. Ale po co ma wyciągać bezpośrednio z amplitunera skoro jak ten amplituner stoi na szafce to też nic z niego nie wyciąga tego powietrza. On nie ma wymuszonej wentylacji zaprojektowanej przez jego projektantów. Chodzi tylko o to, żeby ciepłe powietrze wychodzące a ampa ,, siłami natury'' nie stało nad obudową i nie blokowało naturalnej cyrkulacji. Jak wydmucha je wentylator z tyłu ampa to też będzie OK.
 10. https://www.olx.pl/oferta/genelec-1030a-studio-monitors-CID99-IDI290A.html#c5b5ef6828 Jeśli przetworniki są w dobrym stanie to zastanów się nad tymi. Przy tak bliskim miejscu odsłuchu jak u Ciebie takie studyjne kolumny raczej by były na miejscu.
 11. Trzeba by zmierzyć temperaturę na elektronice amplitunera a nie ja jego obudowie. Popatrz na zdjęcia środka Twojego amplitunera. Zobacz w których miejscach ma otwory w dolnej i górnej obudowie w miejscu radiatora i tam jak ,, zatkasz'' od góry wypływ ciepłego powietrza to ruch konwekcyjny ustaje i temperatura wzrasta. Wentylator wymuszający ruch powietrza w tym miejscu to dobry pomysł. Tylko tak byś go musiał umieścić, żeby w tym miejscu był przepływ. Zresztą zrób próbę temperatury z wentylatorem i zobaczysz jakie są różnice. Nie, to nie półśrodek. Samoczynny ruch powietrza spokojnie można zamienić wymuszonym. Tylko trzeba to tak zrobić, żeby faktycznie działało.
 12. No ja teraz mam zamiar w jednym systemie skrócić kable bardzo drastycznie. Tak mocno, że całkiem znikną. Zresztą terminale też. Czyli DAC będzie z pre i końcówką w jednej obudowie. Nie będzie żadnych gniazd i kabli. Tylko wejście USB i wyjście już terminali głośnikowych. Mało tego budowa DAC-a też będzie dzięki temu uproszczona, znikną np. trafa wyjściowe. I myślę, że tego rodzaju kable będą nie do pobicia jeśli chodzi o wpływ na dźwięk.
 13. Oczywiście tak , ale jak central nie jest z kompletu to ta zasada i tak leży. Inne przetworniki, inne strojenie inna konstrukcja obudowy.
 14. Kolumna centralna z racji tego, że ma pasmo raczej nie schodzące wybitnie nisko, nie jest jakimś strasznym obciążeniem dla amplitunera. Jednak moim zdaniem oprócz subwoofera to najważniejsza kolumna w zestawie kina domowego. Warto kupić możliwie jak najlepszą. W dobrej cenie teraz widzę taką: https://allegro.pl/oferta/heco-celan-gt-42-centralny-bialy-lakier-hg-white-8812047458
 15. O i tak powinna wyglądać moderacja. Brawo. Krótko, bez złośliwości ale zdecydowanie.
×
×
 • Utwórz nowe...