
HQ150
Uczestnik-
Zawartość
126 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
No to jak ma być nowe to bym poszukał czegoś D-klasowego. Co jak co ale kontrolę i wygar na basie to one mają. Coś pokroju tej zabawki: https://pl.aliexpress.com/item/33060990552.html
-
Nic, co znacząco by było lepsze od Onkyo które sprzedałeś. Ale za parę złotych więcej np coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-av-10-pilot-CID99-IDI6Ewd.html Niby stary amplituner ale polecam sprawdzić jego możliwości i brzmienie. Trafo 1100W.
-
Zamienił stryjek siekierkę na kijek...
-
Najczęściej tak. W momencie zakupu i przez jakiś czas aż skończą się aktualizacje. Pokaż mi streamer powiedzmy sprzed 5 lat które obecnie działa ze wszystkimi teraz poszukiwanymi możliwościami. Składane playery typu miniPC, malinki itd dają możliwość łatwej i taniej przebudowy. Ale pociąga konieczność zaangażowania swojego czasu pracy w jego konfigurację. Co kto lubi. Zakup wypasionego streamera często za grube tysiące złotych niesie za sobą ryzyko ogromnej utraty wartości i funkcjonalności w szybkiej perspektywie czasu. Zgadzam się z kolegami którzy zwracają na ten aspekt uwagę.
-
No widzisz. Dokładnie tak jest. System audio to bardzo skomplikowany mechanizm. Wpływ akustyki naszych pomieszczeń ma tutaj ogromne znaczenie.
-
Nigdy ustawienie blisko ścian nie jest korzystne, jednak te z dziurą od frontu mniej będą podatne na niekorzystny wpływ ściany bezpośrednio za nimi, niż te z otworem B-R z tyłu obudowy. I potem walczymy z buczeniem, wzbudzaniem się basu w jakimś zakresie i tym podobnymi rewelacjami. Jednak nie można wykluczyć sytuacji,, kiedy to w systemie gdzie bas się nam gubi w pomieszczeniu i odczuwamy jego niedosyt, takie usytuowanie z dziurą do tylnej ściany da nam subiektywnie odczucie lepszej jakości uzyskanego dźwięku.
-
Rozwiązań masz parę. Dołóż player z możliwością aqualizacji, zmień na wzmak z regulacją barwy tonu ( bo ten Twój Naim chyba go nie ma, czy się mylę?), dołóż subwoofer do systemu. A najlepiej to zamów do domu specjalistę ze sprzętem do pomiarów akustyki pomieszczenia i sprawdź co tam u siebie masz. Tylko ta najwłaściwsza droga jest owszem i najlepsza ale też i najdroższa. No i nie zawsze możliwa bo zrobienie adaptacji akustycznej w pokoju dziennym jest karkołomnym zadaniem.
-
To nieprawda. Kolumny z tylnym bass-reflexem dosuniętym do tylnej ściany to bardzo kiepski pomysł. Polecam zrobić pomiary niskich tonów tak usytuowanych tego typu konstrukcji a następnie tych samych pak wysuniętych metr do przodu.
-
Amplituner Yamaha V685 a szafka RTV i temperatura
topic odpisał HQ150 na Rafal Szkaradek w Kino Domowe
Ale po co ma wyciągać bezpośrednio z amplitunera skoro jak ten amplituner stoi na szafce to też nic z niego nie wyciąga tego powietrza. On nie ma wymuszonej wentylacji zaprojektowanej przez jego projektantów. Chodzi tylko o to, żeby ciepłe powietrze wychodzące a ampa ,, siłami natury'' nie stało nad obudową i nie blokowało naturalnej cyrkulacji. Jak wydmucha je wentylator z tyłu ampa to też będzie OK.- 11 odpowiedzi
-
- amplituner
- yamaha
-
(i %d więcej)
Tagi:
-
https://www.olx.pl/oferta/genelec-1030a-studio-monitors-CID99-IDI290A.html#c5b5ef6828 Jeśli przetworniki są w dobrym stanie to zastanów się nad tymi. Przy tak bliskim miejscu odsłuchu jak u Ciebie takie studyjne kolumny raczej by były na miejscu.
-
Amplituner Yamaha V685 a szafka RTV i temperatura
topic odpisał HQ150 na Rafal Szkaradek w Kino Domowe
Trzeba by zmierzyć temperaturę na elektronice amplitunera a nie ja jego obudowie. Popatrz na zdjęcia środka Twojego amplitunera. Zobacz w których miejscach ma otwory w dolnej i górnej obudowie w miejscu radiatora i tam jak ,, zatkasz'' od góry wypływ ciepłego powietrza to ruch konwekcyjny ustaje i temperatura wzrasta. Wentylator wymuszający ruch powietrza w tym miejscu to dobry pomysł. Tylko tak byś go musiał umieścić, żeby w tym miejscu był przepływ. Zresztą zrób próbę temperatury z wentylatorem i zobaczysz jakie są różnice. Nie, to nie półśrodek. Samoczynny ruch powietrza spokojnie można zamienić wymuszonym. Tylko trzeba to tak zrobić, żeby faktycznie działało.- 11 odpowiedzi
-
- amplituner
- yamaha
-
(i %d więcej)
Tagi:
-
No ja teraz mam zamiar w jednym systemie skrócić kable bardzo drastycznie. Tak mocno, że całkiem znikną. Zresztą terminale też. Czyli DAC będzie z pre i końcówką w jednej obudowie. Nie będzie żadnych gniazd i kabli. Tylko wejście USB i wyjście już terminali głośnikowych. Mało tego budowa DAC-a też będzie dzięki temu uproszczona, znikną np. trafa wyjściowe. I myślę, że tego rodzaju kable będą nie do pobicia jeśli chodzi o wpływ na dźwięk.
-
Oczywiście tak , ale jak central nie jest z kompletu to ta zasada i tak leży. Inne przetworniki, inne strojenie inna konstrukcja obudowy.
-
Kolumna centralna z racji tego, że ma pasmo raczej nie schodzące wybitnie nisko, nie jest jakimś strasznym obciążeniem dla amplitunera. Jednak moim zdaniem oprócz subwoofera to najważniejsza kolumna w zestawie kina domowego. Warto kupić możliwie jak najlepszą. W dobrej cenie teraz widzę taką: https://allegro.pl/oferta/heco-celan-gt-42-centralny-bialy-lakier-hg-white-8812047458
-
O i tak powinna wyglądać moderacja. Brawo. Krótko, bez złośliwości ale zdecydowanie.