Skocz do zawartości

Artur B

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rzeszów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zakładając np. zestaw neat + arcam + rel (na wybór i odsłuchy mam czas do końca roku) jakie tyły sufitowe? Monitor Audio CT380 FX / Monitor Audio PRO80 / Dynaudio S4-C80 / Dali Phantom E-60 S lub inny? Pytam, bo na dniach będę miał robione sufity podwieszane i muszę się określić. Czy głośniki o gł. 10cm odstają jakoś od tych o gł. 16cm (bo robi się różnica w obniżeniu sufitu i nie wiem czy warto obniżać aż na tyle?). A druga sprawa, jakie przewody głośnikowe puścić do tych sufitowych głośników?
 2. a Arcam jest wstanie napędzić Neaty? (żeby zastapić ampli + końcówke mocy)
 3. słuchałem tylko jednych kolumn, wszędzie indziej kazali się umówić na odsłuch, a wtedy co robiłem tourne po salonach, to był spontaniczny wyjazd z dnia na dzień i też dopiero zbierałem propozycje. Więc do kolejnego wyjazdu i umawiania się wolałbym zawęzić krąg do tego co najlepsze pod względem jakości, adekwatności do ceny, opinii innych obiektywnych osób, które posiadają któreś kolumny, sprzęt; miały styczność lub posiadają cenne wskazówki na temat poszczególnych produktów.
 4. no to mam kilka zestawów kin domowych (uprzedzając ew. pytania lub komentarze dodam, że każdy zestaw jest zaproponowany przez jakiś renomowany salon ze sprzętem audiofilskim itp), który byście wybrali lub może hybrydę stworzyli? Budżet zestawów rozciągnął się w przedziale 15-25k (w jednym przypadku ~11k) 1. fronty: 2x Neat Acoustics Motive SX3 centralny: Neat Acoustics Motive SXC tyły: 2x Monitor Audio CT 380 FX sub: Rel T5i Ampli: Denon AVC X3700H + końcówka Atoll AM 100 SE 2. fronty: 2x Dynaudio EVOKE 20 centralny: Dynaudio EMIT M15C tyły: 2x Dynaudio S4-C80 sub: Dynaudio SUB 3 ampli: Pioneer VSX-934 3. fronty: 2x Dynaudio EMIT M20 centralny: Dynaudio EMIT M15C tyły: 2x Dynaudio S4-C65 sub: Dynaudio SUB 3 ampli: Arcam AVR10 4. fronty: 2x Dali Phantom M-375 centralny: Dali Phantom M-375 tyły: 2x Dali Phantom E-60 S ampli: Yamaha RX-A880 lub Marantz SR5015 5. fronty: 2x Monitor Audio Gold 100 centralny: Monitor Audio Gold C250 tyły: 2x Monitor Audio PRO80 sub: Rel T5i ampli: bd 6. fronty: 2x Focal Aria 906 centralny: Focal Aria CC900 tyły: 2x Monitor Audio PRO80 sub: Focal SUB100F ampli: bd 7. fronty: 2x B&W 606 centralny: B&W HTM6 tyły: 2x B&W 607 lub 2x B&W M1 Ampli: Yamaha RX-A880 8. Zestaw Cabasse Eole 4 ampli: Arcam AVR10
 5. OK. Już planuje jakiś wypad z bratem, który ma bardziej wrażliwy i wyrafinowany słuch (miłośnik focali).
 6. nie do końca, bo co to za odsłuch przy gołych ścianach? żaden a po urządzeniu domu to już wszystkie rozwiązania inwazyjne odpadają
 7. ciężko z czasem wolnym, ale być może będę zmuszony gdzieś podjechać, bo na razie wiem, że nic nie wiem. A są takie miejsca gdzie można odsłuchać w podobnie zaaranżowanej scenerii jeśli chodzi o układ pomieszczenia?
 8. Czyli mówicie, że ścienne głośniki lepsze niż podtynkowe? To też jest jakieś rozwiązanie, które wyeliminowałoby temat dobudowy ścianki g-k aby zamonotwać podtynkowe (bo otwory bezpośrednio w ścianie osłabiaja konstrukcję) a i jest klimatyzator na tej scianie i byc tu musi co znów też byłoby problematyczne do rozwiązania. Ogólnie miałem wizje prostej białej ściany też pod kątem żeby widoczny był efekt ambilight z tv.
 9. w stracie? z Rzeszowa jestem Wolałbym jeden zestaw. szafka pod TV będzie robiona na wymiar pod amplituner i inne urządzenia (tu jest tylko poglądowo wrysowana pod stary sprzet)
 10. czyli w salonie proponujesz mieć dwa oddzielne produkty do różnych przeznaczeń bez żadnych kompromisów?
 11. ja sugerowałem się takimi gotowymi zestawami sprzedawanymi w niektórych sklepach (w takiej samej konfiguracji jakie podałem) i też rysunkami w instrukcjach focala. Odezwę się jutro. Zanim jeszcze ew. będę pytał o zestaw klasyczny (jeśli instalacyjny by nie wypalił) To pytanie do Ciebie, masz układ domu jak ten omawiany, do wydania kilkanaście tysi i idziesz w klasyczny zestaw z duzymi kolumnami czy idziesz w głośniki instalacyjne (podtynkowe) czy zawieszane jak na Twoim zdjęciu, czy jakiś mix? A to akurat dlatego zapytałem, bo gdzieś czytałem artykuł i polemikę ludzi czy zestawy stereo idą do lamusa bo wypierają je kina domowe, i sporo osób było za tym, że wolą stereo zestaw a niektórzy nawet kina domowe sprzedali dla zestawu 2.0. Stąd moja rozkmina i pytanie powyżej.
 12. podrzuciłem nr na PW, dopiero teraz, bo i tak cały dzień za kółkiem, a to cieżko rozmawiać zwłaszcza jak zasięg zanika podczas jazdy. Podwieszane tzn sufitowe? Zdaje sobie sprawę z kompromisu, salon jest jaki jest i ideału pewnie się zrobić nie da. Dodam, że do tej pory korzystałem przez ostatnie lata z zestawu HK (bodaj HKTS 9) co było przesiadką z jakiegoś no name, na tamten czas to mi wystarczało jak i taki budżet na wtedy miałem. Teraz chciałbym zrobić kolejny przeskok wyżej, żeby poczuć różnicę, usłyszeć coś czego wcześniej nie słyszałem Co do samego użytku to fajnie jakby dawały "to coś" (efekty specjalne, przestrzenne czy jak to nazwać) podczas oglądania filmów, ale również żeby przyjemnie słuchało się muzyki, ale nie z nastawieniem, że w jednym miejscu ma być punkt odsłuchowy (bo takie coś chcę zrobić w innym pokoju - i nie wiem czy też nie założyć tematu na forum o odpowiednim rozmieszczeniu paneli akustycznych), a żeby fajny był odsłuch w różnych miejscach salonu jak i będąc w kuchni i coś robiąc. BTW a jest taka opcja w amplitunerach, że wybierasz kierunek wysyłanego sygnału? przykład: oglądam film i daje wyjście sygnału dżwiękowe na zestaw głośników 5.1, ale odpalam sobie muzyke z tidala to zmieniam i sygnał stereo idzie na frontowe LP (czyli stereo 2.0) a nie na wszystkie 5 głośników? Jak masz jakiś typ nagłośnienia albo rozmieszczenia to możesz coś podesłać, żeby wiedzieć o czym rozmawiać, bo jestem wzrokowcem
 13. wrysowane są na rzucie (wizualizacja tylko poglądowa jak wyglądać będzie przestrzeń za plecami oglądającego siedzącego na kanapie (czyli kuchni), przy okazji dodam, że na ścianie z TV będzie zamontowany klimatyzator, reszta poglądowo i do ustalenia).
 14. Witam, chciałem się Was poradzić jaki układ i sprzęt do kina domowego w takim nie najlepszym układzie salonu byście polecali. Rozglądam się za KD 5.1. Wstępnie założyłem 10 tys. zł na nagłośnienie, bo głównie się na tym skupiam w pierwszej kolejności ze względu na etap projektowy wnętrza domu i możliwości jeszcze czegoś zaplanowania i przewidzenia tj układ mebli, sufity podwieszane itp. Oczywiście docelowo interesuje mnie również sub i amplituner, aby całość spójnie i efektywnie grało. Rozglądając się za kinami domowymi zaciekawiła mnie opcja z głośnikami instalacyjnymi. Nawet na forum natrafiłem na podobny wątek z zestawem głośników 3x Focal 300 IW6 LCR i 2x Focal 300 ICW6 i spodobało mi się takie rozwiązanie (i już się nawet nastawiłem na zwiększenie budżetu do kwoty rzędu 14,5 tys zł). Natomiast jest wiele pytań tj.: czy głośniki tylne jako sufitowe nad kanapą to dobre rozwiązanie i nie zmarnują potencjału tego dobrego zestawu od Focala?; rozstaw przednich LR wymagana jest odległość min 2,5m, u mnie max odległość może być ~1,9m i czy to też już negatywnie nie wpłynie na doznania słuchacza? Dlatego zastanawiam się jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla komfortu oglądającego film jak i słuchającego muzyki. Czy przy otwartym salonie z dużą liczbą okien lepsze kolumny wolnostojące na które też nie ma wiele miejsca, czy głośniki instalacyjne (tylne ścienne odpadają, bo już jest zaprojektowana kuchnia otwarta, chyba ze jakieś podsufitowe na półce nad barkiem). Czy głośniki z półek premium przy takiej akustyce pomieszczenia (a w zasadzie jej braku) to nie jest np. przepłacenie za coś czego się nie da wykorzystać w pełni? Widziałem jeszcze rozwiązania z układem wszystkich pięciu głośników instalacyjnych w suficie (plusem jest, że można frontowe rozstawić szerzej, zawiesić większy TV na ścianie, choć wolę lepsze nagłośnienie niż większy TV), natomiast jakoś sceptyczny jestem co do wrażeń odsłuchowych takiego umieszczenia. Liczę, że naprowadzicie mnie na najlepszą drogę wyboru kina domowego lub uświadomicie na co kłaść nacisk, albo o czym nie pomyślałem.
×
×
 • Utwórz nowe...