Skocz do zawartości

Andrew Piotrowski

Uczestnik
  • Zawartość

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Andrew Piotrowski

  1. Dziękuję za wszelkie wypowiedzi w tym wątku. Jeszcze nie podjąłem decyzji, co do rozwiązania.

    Z ciekawostek - gdzieś na forum wyczytałem poradę dotyczącą zastąpienia zworek z tylnego panelu wzmacniacza zworkami/kablami 2x RCA.

    Jaki jest efekt? Wzmacniacz gra jakby ... ciszej.  W rezultacie początkowy skok poziomu głośności przestał być tak uciążliwy, bo zaczyna się jakby z niższego poziomu. 

    Właściwie to o coś takiego mi chodziło.

    Jest też jedno: "ale". Jestem obecnie na etapie testowania, czy nie wystąpiła również przy okazji zmiana jakości dźwięku.  Czegoś mi ubyło. Jeszcze nie wiem, czy jest trochę mniej środka, czy coś się porobiło niefajnego ze sceną. 

  2. 10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    No tak ja bym tak słuchał. Jak słucham stereo to stereo. Jak reszty systemu to reszty. No ale jak chcesz.

    W takim razie moim zdaniem wpadłeś już w ten system wiec zakup wzmaka Denona albo Marantza może ti być dobrym rozwiązaniem.

    Chociaż żeby to było lepsze od 356 no to szykuj budżet.

     

    No właśnie, to który klocek od Denona/Marantza zagra podobnie do NAD'a C356Bee? NIe musi być lepsze.

     

  3. 18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

    No to chwila czyli chcesz zwiekszyć funkcjonalność? Wzmacniacz inny niż Heos który dał by się zdalnie sterować będzie tez miał sieć. Wiec będzie to zbuplikowane.

    Bardziej chodziło mi o zmianę NAD'a,  jeśli nie da się opisanego problemu wyeliminować jakimś dodatkiem, zmianą ustawień, kabli, zworek etc.

    Wolałbym go oczywiście zostawić, ale Heosa przecież się nie pozbędę, bo zostanę z dwoma niezależnymi systemami. Po co? W poniedziałki słuchać stereo, we wtorki Heos'a..... itd?Gdybym uznał, że współgranie obu systemów nie daje zadowalającego efektu dźwiękowego, to pewnie bym Heosa się pozbył, ale moim zdaniem naprawdę całość gra dużo lepiej/ciekawiej i pełniej. I co byście nie napisali, że to bez sensu itd, to moje ucho mówi mi, że razem gra to po prostu lepiej. Tylko to sterowanie... eh

    No i teraz - może (jeśli nie ma innego rozwiązania) zacząć się oswajać z koniecznością zamiany NAD'a na coś ze stajni Denon/Marantz, co pozwoli mi kontrolować wszystko z poziomu jednej aplikacji przy jak najmniejszej utracie walorów słuchowych? I jeszcze najlepiej - jak najmniej do tego dokłądając. 

     

     

  4. 22 minuty temu, Artur Charicki napisał:

    Żeby polepszyć swój tor musisz wiedzieć co Ci nie pasuje w obecnym. Czy coś Ci przeszkadza? Czegoś jest za mało lub za dużo? Z innym wzmacniaczem będzie inaczej ale czy dla Ciebie lepiej? Tego nikt Ci nie powie. Jeśli z obecnego brzmienia jesteś zadowolony to ciesz się muzyka i nie szukaj dziury w całym tylko dlatego że Cie swędzi. To jest audio nerwica. Chyba że masz wolne środki na zakup i odsprzedaż. Wtedy posłuchasz innego dźwięku i zyskasz doświadczenie. Będziesz bogatszy i może zrozumiesz czego chcesz jeśli chodzi o audio 🙂

    Nie bardzo wiem, czy to komentarz do mnie, czy do Kolegi Maykela, czy może do nas obu.

    Jeśli do mnie, to napisałem co prawda, że dźwięk mnie zadowala, jednak dość irytujący problem sterowania całością powoduje, że raczej tego nie zostawię w obecnym stanie.

    Choć przyznaję, i stąd prośba do Was o radę - nie wiem jeszcze jak to zrobię.

    Już przed zakupem NAD'a radziłem się Was na Forum odnośnie wzmacniacza, wtedy jeszcze do wspomnianych MA MR6. Oprócz NAD'a radziliście np sprzęt typu Denon DRA800H. Jednak dużo się wtedy naczytałem o wyższości wzmacniacza nad amplitunerem, o kiepskich recenzjach sprzętu Denona - dobrych parametrach podawanych przez producenta vs rzeczywistość etc. Udało mi się wtedy przypadkowo namówić kolegę, który miał C356Bee i przyjechał do mnie ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD.  Posłuchałem i zdecydowałem, że takiej "przesiadki" oczekiwałem. I nadal tak uważam. Jeśli chodzi o dźwięk. 

    Wzmacniacz kupiłem, później zacząłem się bawić w podłączanie NAD'a z Heosem, na co podczas testu ze sprzętem kolegi zabrakło już czasu. No i od tamtego czasu borykam się z problemem dotyczącym sterowania całością opisanym wyżej. Trochę szukałem, czytałem, nic nie znalazłem. Heos link miał zapewniać podłączenie jakiegokolwiek wzmacniacza, no i niby pozwala. Gorzej już ze sterowaniem tym wzmacniaczem z poziomu aplikacji.

     

     

  5. Dziękuję za odpowiedź.

    Oczywiście podpięty jest Heos Link. Natomiast sam NAD ma wbudowany moduł DACa.

    Co da mi zakup lepszego DACa w kontekście Heos'ów, tym bardziej, że proponujesz nie słuchać "wszystkiego na raz"?

    Przyznam, że obecny układ dzwiękowo raczej mnie zadowala, brakuje mi bardziej trochę większej funkcjonalności. Obecnie do słuchania  muszę, oprócz apki, operować pilotem NAD'a, który nie zawsze jest pod ręką. Dodatkowo regulacja głośności  z aplikacji Heos nie reguluje głośności wzmacniacza, zostaje więc znowu chwytanie pilota i tutaj mam kolejny problem - o ile w Heosach głośność regulowana przesunięciem palcem po ekranie zmienia się bezproblemowo płynnie w całym zakresie, to z pilota w NAD'zie początkowy zakres nie jest tak "płynny". To tak, jakby podzielić skalę głośności od 1-10 i NAD chciał z pilota startować z głośności np 2 lub 3, pomijając 1. Przy cichym słuchaniu całości zdarza mi się, że muszę wstawać do wzmacniacza regulować ręcznie głośność, ponieważ z pilota głośność z NAD'a ciężko (albo niemożliwe) mi złapać tę minimalną głośność. Nie wiem, czy dość obrazowo opisałem o co mi chodzi. 

    Jak już to sobie wszystko poustawiam to muza jest, moim zdaniem, mega przyjemna dla ucha. Dodatkowo przy głośniejszym słuchaniu problem nie jest zauważalny. Nie zgodzę się, że słuchanie "wszystkiego na raz" jest minusem. Wg mnie całość fajnie się uzupełnia, dodatkowo wychodząc np do kuchni, czy na korytarz nadal słucham muzyki, a nawet siedząc na sofie Subwoofer z Heosa często miło wypełnia niedostatki basów Q-acoustics'ów. 

     

     

  6. Witam serdecznie

    Niedawno zmieniłem moje leciwe Monitor Audio MR6 na kolumny z tematu.

    Muszę powiedzieć, że poprawił mi się dość znacząco odsłuch pod względem ilości detali. Szczerze mówiąc, to nawet nie zauważyłem wcześniej, że przy Monitorach potencjometr głośności musiał iść o wiele bardziej w górę, żeby wychwycić podobną ilość detali w utworze. Jakoś zaczynam się chyba delektować w "cichszym" słuchaniu. Moje pytanie: czy i jeśli tak to co -zapewni mi niepomniejszoną ilość wrażeń przy niezbyt głośnym słuchaniu? 

    Kolumny zasila NAD 356Bee. Do wzmacniacza podłączony jest DAC Heos z czterema głośnikami Heos1 przy suficie, Soudbarem z Subwooferem Heos i jednym Heos7 na połączeniu salonu z kuchnią. Czasem włączam wszystko, a czasem tylko NADa.

    Żródło to głównie Spotify, albo dysk sieciowy; muzyka od Bacha, przez Milesa Davisa, czy Muse,  po System of a Down. 

    Niestety pokój jest dość duży i słaby jeśli chodzi o możliwości ustawienia, chyba że coś doradzicie. 

    Szczerze mówiąc nie mam ochoty dokładać, więc interesuje mnie najbardziej rozwiązanie: sprzedać NAD'a i zastąpić go... w podobnej cenie, może z lekką dopłatą.

    A może po prostu się czepiam i w myśl zasady: lepsze jest wrogiem dobrego -mogę tylko zepsuć.

    Dzięki za wszelkie sugestie.

    IMG-20230303-WA0002.jpg

  7. 19 minut temu, tomek4446 napisał:

    To rozwiązanie z Alliexpres jest uniwersalne , to co wykombinowałeś jest jak najbardziej ok. ale zmusza do robienia indywidualnych projektów, co podraża bardzo całą sprawę. Drugą konstrukcją jaką brałem pod uwagę było :

    https://www.sgrhifiracks.com/collection/statement-model-5-high-end-hifi-rack/

    podstawa.jpg

    Ciekawy pomysł, muszę się z tym przespać. Dzięki za wszystkie sugestie. 

  8. 14 minut temu, RLC napisał:

    Musiałbyś wprowadzić system regulacji coś na zasadzie bolca lub śrubki, może coś innego. Ewentualnie brać wymiary danej kolumny wymiary znajdziesz w internecie. 

    Ten biznes może ci wypalić trzymam kciuki

    Chyba słąbo szukałem, muszę się bardziej przyłożyć, bo ze wszystkich detali dotyczących poszczególnych kolumn, danych dotyczących rozstawu/rozmiaru/rodzaju gwintu otworów podstawy kolumn nie znalazłem.

     

    12 minut temu, tomek4446 napisał:

    Trafiłem na te podstawki w necie gdy szukałem inspiracji, ale uznałem, że bedą zbyt trudne do wykonania w warunkach domowych. To oznacza, że musiałbym wszystko zlecić, a to spowodowałoby zwiększenie kosztów. Ale to bardzo ciekawy projekt.

  9. Dziękuję za wszystkie opinie.

    Zostawiam tak jak jest, bez malowania. Teraz czas na maskownice.

    Mam do Was jeszcze kilka pytań:

    Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem różnych kształtów i rozmiarów przekroju głośników? Mam tutaj na myśli kwestię tego, że wycięcie takiej podstawy jak na zdjęciu pasuje wyłącznie do Monitor Audio MR6 - kształt podstawy + rozstaw otworów. 

    Chodzi mi to, że przymierzam się do ogłoszenia na jakimś portalu wykonanie takich podstaw jak moje (w chwili obecnej szukam tańszego dostawcy kolców i kogoś kto wytnie podstawę na laserze). 

    Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.IMG_20201110_114426.thumb.jpg.9a991f7f11c30b2f5ce116c7584bbe03.jpg

  10. Pomysł własny, ale wycięcie nierdzewki na laserze musiałem zlecić firmie.

    Myślałęm też o plexi, ale bałem się, że nie utrzyma ciężaru.

    Co sądzicie o kolorystyce? Kupiłem czarny spray, ale się trochę waham.

    Z dywanem kiepsko, bo podłogówka. W całym domu mamy jeden malutki pod stolikiem kawowym. Poza tym mój mały ma alergie na roztocza, więc tym bardziej.

    IMG_20201110_163957.jpg

  11. Witam.

    Wczoraj, zupełnie przez przypadek, sprzedałem swojego wysłużonego Denona DRA500AE. 

    Chciałbym dokupić jakiś wzmacniacz, który nie przestraszy się napędzenia moich Monitorów MR6. Z kolumn jestem zadowolony, wcześniej miałem Jamo s426, więc sami widzicie, że nie mam wygórowanych wymagań. Mam jeszcze w domu kilka głosników Heos'a, a dokładniej 4x Heos1, 1x Heos 7, Heos soundbar +subwoofer. Całość podpięta do Heos Link. Tak więc po zakupie wzmacniacz także zamierzam podłaczyć do Heos Link, żeby wszystko grało razem kiedy trzeba. Amplituner poszedł do nowego właściciela wraz z DCD 500AE. Odtwarzacza CD nie będę na razie kupował, swoje płyty mam przekonwertowane do FLACa i tak też ich ostatnio słuchałem. Zródło to głównie Spotify, no i FLAC z dysku, czasem radio internetowe.

    Raczej nie skłamię, jeśli powiem, że slucam właściwie wszystkiego, no może prócz Zenka i jego kolegów.

    Skłaniam się miedzy Nad 356bee, a CA Azur 651A. Mój budżet to max 2k PLN.

    Który z tych dwu, a może coś innego byście polecili?

    Dziękuję z góry za wszelkie rady.

    salon.JPG

  12. Witam. 

    Dziękuję za pomysł. To jednak jeszcze nie to. Trochę to za... zwykłe?

    Co do robienia czegoś samemu, to chyba nie najlepszy pomysł. No, chyba że się okaże, że faktycznie nikt tego nie oferuje, to może zaprojektuję i zaczne sprzedawać 😜

    Sam znalazlem coś takiego:

    https://allegro.pl/oferta/aluminiowe-kolce-glosnikowe-9192546654?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=CjwKCAjwnef6BRAgEiwAgv8mQaG6YwW2JG_jmPnRZ_funIdqvU63j5iukW2XxT0Vacu4OeB_wfzZ2RoCyk4QAvD_BwE

    ale to też nie to. 

  13. Witam Wszystkich

    Rozglądam się za czymś jak w tytule. O ile wszekiej maści standów do małych monitorów jest pełno na rynku, to o coś a'la nóżki/cokoły do podłogowek już jest ciężko. Chodzi mi o coś podobnego jak na załączonych zdjęciach. Nie jestem audiofilem. Posiadam Monitor Audio MR6 i o ile dzwiękowo nie mam zastrzeżeń do tych kolumn, to myśle o czymś co podniesie walory wizualne kolumn. Same kolce nie spełniają moich oczekiwań. Dodam, że nie chodzi mi o granitowe podstawki. Dziekuję bardzo za wszelkie pomysły.

    cokół.jpg

    cokół1.png

×
×
  • Utwórz nowe...