Skocz do zawartości

equ

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O equ

 • Ranga
  Debiutant
 1. Zaopatrzyłem się przed wyborem mikrofonu pojemnościowego w zewnętrzną kartę muzyczną z Fantomem. W takim razie, jeżeli nikt nie chce się podjąć wytłumaczenia tych parametrów, może polecicie jakiś mikrofon pojemnościowy w przedziale 200-400zł właśnie do wokalu. Przykładowo, czy taki mikrofon spełniłby moje oczekiwania? http://allegro.pl/item908466950_pro_mikrof...mic_2_nowy.html
 2. Mikrofon do domowego studia, do wokalu. I właśnie dlatego chcę znać mniej więcej te parametry, żebym nie zrobił nietrafionego zakupu.
 3. Wcale nie chcę, aby ktoś dokonał za mnie wyboru. Pytam o istotne parametry, które mogą zaważyć na wyborze sprzętu. Dlatego proszę o wyjaśnienie ich.
 4. Zgadzam się, ale z tych tekstów nie da się wywnioskować jakie parametry są najlepsze dla mikrofonu.
 5. Mikrofon ma być przeznaczony do wokalu. Jeden mikrofon ma lepsze parametry, inny gorsze, chcę wiedzieć, które są lepsze, a które nie. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Proszę o odpowiedź.
 6. Są tam wyjaśnienia(tylko dla kilku pytań) w stylu stricte naukowym. Nie ma tam też odpowiednich parametrów. Chciałbym uzyskać odpowiedzi na pytania, by mieć pewność, że nie wydam pieniędzy na mikrofon w błoto(i abym wiedział, jakich mikrofonów szukać). Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
 7. Witam! Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jakie parametry mikrofonu(pojemnościowego) są najlepsze? 1. Co to jest "Pasmo przenoszenia" - i jaka jest jego najlepsza wartość? Przykładowo, co oznacza to "Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 18kHz" 2. Co to jest czułość? Co od niej zależy? Jaka jest najlepsza wartość czułości? Przykładowo co oznacza "Czułość: -36 dB +/- 2 dB (0 dB = 1 V / Pa przy 1 kHz)" 3. Co oznacza taka wartość: "Wyjście: 200 Ohm +/- 30 % (przy 1 kHz)" 4. Co to jest Impedancja? I jaka jest jej najlepsza wartość? Przykładowo: "Impedancja: 1000 Ohm"? 5. Jaka jest najlepsza wartość dla szumów? Przykładowo: "Szumy: 22 dB A (IEC 581-5) Maksymalny poziom wejścia SPL: 128 dB (przy 1 kHz = 1 % T.H.D)"? 6. Na co wpływa parametr "Zakres"? I jaka jest jego najlepsza wartość? Dziękuję z góry.
×
×
 • Utwórz nowe...