Skocz do zawartości

extc1981

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

O extc1981

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poland

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Przez 2 dni miałem podpięte nowe kefy pod denona. Grały przyzwoicie i poprawnie. Znacznie lepiej od poprzednich mission m33i, ale bez fajerwerków. Natomiast po podłączeniu arcama, przewodów chorda oraz tidala hifi, kolumny otworzyły się i zaczęły dochodzić pasma niesłyszalne wcześniej. Dopiero wówczas zrozumiałem co koledzy pisali wcześniej o tym, iż nie ma sensu przeinwestowywać w komuny, jeśli nie jest się w posiadaniu adekwatnej do nich elektroniki. Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru kierunku oraz sprzętu
 2. Dzięki za wszystkie rady. Wziąłem je sobie do serca, odwiedziłem punkt audio i zdecydowałem się na stereo oraz monitory. Także zamiast 3.1 opartego na amplitunerze Denona, zakupiłem Arcama sa20 + streamer oraz kefy r300. Dzięki za podpowiedzi i opinie!
 3. Jeśli chodzi zatem o stereo, to jakie urządzenia (2-3) jesteś w stanie ewentualnie polecić do 2,5-3,5k budżetu? Założenia: - myślę o kolumnach kefq550 /750, - muzyka (techno house, techno industrial, rock), - urządzenie musi miec możliwość odtwarzania radia internetewego, tidala, spotify (najlepiej natywnie). Nie wiem czy się poprawnie wyrażam - chodzi o to, abym nie musiał streamować muzyki bezpośrednio przez telefon. - możliwość podłączenia tv oraz dekodera satelity (hdmi).
 4. 5000 / 6000 doszczegółowione zostały w #33. Mój błąd, przepraszam. Nie mniej jednak nadal pozostanie dla mnie zagadną skąd taka różnica między 5 a 6k, skoro to ta sama seria. Co do Quantum, to być może dlatego, że są wyjątkowo brzydkie Dzięki za opinie. Wątek uważam za wyczerpany.
 5. Super, dzięki za wyjaśnienie. Domyślam się, że koledze chodziło o monitory z podstawami. Mimo wszsytko, deleki jestem od osądu czy lepiej mieć monitorki czy pełnej wysokości kolumny umiejscowione nie do końca dobrze. Co by grało mimo wszystko lepiej? Nie mam doświadczenia w tej materii. Panowie, myślę, że można zamkąć wątek. Dziękuje wszsytkim za pomysły i odpowiedzi. Moje wnioski: 1. KD nie ma sensu, bo jest kominek. Kominek należy usunąć, bądź iść w kierunku stereo. 2. Najlepiej sprzedać aplituner, kupic wzmacniacz 2.0. 3. Kolumny za 2k i lepsze nie mają sensu do tego aplitunera. Należy kupić tańsze, bądź sprzedać aplituner (patrz pkt 2). 4. Kolumny podłogowe na półce nie są dobrym pomysłem. Szukać monitorów z podstawami. 5. Udać sie do sklepu audio, wybrać zestawy do przetestowania i na ich podstawie podjąć decyzje.
 6. tak mam teraz i nie mam innej możliwości. Chyba, że jakies monitorki.
 7. "Bo denon to niski model amplitunera AV a kefy to klasowe kolumny stereo." I to już jest argument. Nie trzeba "ślepemu" 100 stron pisać Wystarczy rzeczowo dwa, trzy zdania i uzasadnić teze. @Markcox też sensownie napisał: "Ten Denon nie wydobędzie z tych KEF'ów tego, co potrafią pokazać". I wszsytko jasne. Dzięki! P.S. Kiedyś słyszłałem opinię, iż odpowiednik wzmacniacza stereo za 3 tysiące, to aplituner 5.1 za przynajmniej dwukrotność. Nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno coś w tym może być. Chyba rzeczywiście tak będzie najszybciej i najefektywniej M.in. tu wyjasnione: #33 Pytanie dlaczego dotyczyło konkretnie: "Chcesz KEF, sprzedaj Denona. ". Ale ten wątek mamy wyjaśniony. Co do uieszczenia na półcę... Domyślam się, do czego nawiązuje słowo "podogowe" Jeśli nie jesteś natomiast w stanie podać konkretnych powodów, konkretnych wad ustawienia kolumn 40cm nad ziemią, na 40mm drewnianej półce, w odniesieniu do ustawienia na podłodzę, to nie brnijmy w ten wątek. Chyba, że masz wystarczającą wiedzę akustyczną i potrafisz zdecydowanie potwierdzić, że w takim wypadku dużo lepiej wypadną monitory, aniżeli tradycyjne podłogowe... Jestem otwarty na argumenty Dzięki!
 8. I naprawdę kolumna za 1200 będzie grała tak samo albo lepiej jak kolumna za 2100 przy tym denonie? No ok Mogę zapytać dlaczego? Będę wdzięczny za argumenty. Nie interesuje mnie podawanie radia cały czas przez telefon. Dodatkowy (czwarty) pilot zdecydowanie odpada. Zanim też zacznę sprzedawać Denona i spieszyć do zakupu wzmacniacza stereo, chciałbym poznać sensowne za i przeciw... inne niż: „na Twoim miejscu poszedłbym w stereo” Póki co nie usłyszałem też dlaczego kefy z tym denonem nie będą grały. Jedna osoba tylko napisała, że nie będą miały mało dynamiki albo, że amplituner jest mizerny i nie będzie „nadążać”. Trudno na tej podstawie podjąć świadomą decyzję.
 9. Kolumny te mają chyba 370mm głębokości. Moje aktualne kolumny mają 325. Półka ma chyba 450 więc spokojnie by weszły. Natomiast Klipsche podałem jako przykład (wydawało mi się dobrych kolumn, w tej grupie cenowe) dla KD opartego na Denonie. Zastanawiała mnie wasza opinia. Bardziej myślę o Kefie. I jak wcześniej napisałem, nie bardzo wiem dlaczego proponowane są kolumny o wartości 50-60% ceny Kefa q550.
 10. Dlaczego Klipsch seria premium RP 5000 gra mizernie, a już 6000 o tyle lepiej, skoro jedyna różnica to wielkość głośnika (zamiast 5,25, 6,5''). Chyba, że się myle... Ale zastanawiające jest to strasznie, bo jesteś drugą osobą, która taki osąd wydaje. Co Twoim zdaniem oznacza "zbyt wysoka szkoła jazdy" dla Denona w odniesieniu do KEF'ów? Prośba o rozwinięcie myśli. Konkretnie: w czym mógłby być problem; dlaczego nie ma sensu takie podejście; jeśli złe zestawienie elementów, to dlaczego. Co do stereo a 3.1/5.1 A. Zakładam oglądanie treści video, nie tylko z kanapy ale przedewszystkim z 2 foteli, które jeszcze nie zostały zakupione. Odległość od tv tym samym około 2,5m. Zgadzam się, że w związku z kominkiem nie ustawie książkowo 5.1, ale nie podchodzę do tego zero-jedynkowo. Wierzę, że mimo wszsytko lepszy odsłuch video będzie nawet w takim ustawieniu 5.1 aniżeli tylko w stereo. Myślę również o 3.1 i nie faktygować się w głośniki tylne. B. Jeśli jednak uważacie, że KD w moim przypadku kompletnie nie ma sensu, to posłucham z chęcią głosów rozsądku. Po to tutaj też jestem. Aplituner kupowałem, bo zależało mi na funkcjach sieciowych: - abym mógł korzystać z radia internetowego, - abym mógł połączyć tv poprzez HDMI ARC, - aby było airplay (na tym mi akurat najmniej zależy). Wykluczyłem tym samym wzmacniacze stereo, ale być może nie słusznie...
 11. Panowie, Kuszą mnie mimo wszsytko Kef'y. Oprócz tego, że głośnik ma grać, to powinien dobrze też wyglądać. Jakby nie było to jakiś tam mebel, na którego patrzymy codziennie, tak więc święcące, lśniące głośniki typu Quantum 755, odpuszczam sobie. Być może wielu z was śmieszy takie podejście, macie prawo. Ktoś równięż uważać może kominek za staroświecki i za przeżytek i tez ma do tego pełne prawo - Czy uważaćcie, iż zestaw Denon x2600 + Kef q550 dobrze zagra jeśli chodzi o stereo i kino 3.1 / 5.1? Jak pisałem wcześniej, rozbudowę zaczynam od stereo stopniowo dokupując komponenty... - Myślę również o Kef 750. Wyżej niż 6,5'' głośniki nie pójdę do mojej przestrzeni. Q750 przekraczają budżet 2k za kolumnę ale nie szkodzi. - Czytałem również, że KEF R500 grają sporo lepiej od modeli Q. Są droższe, ale jeśli warto dopłacić te parę groszy, to czemu nie. Dajcie znać co o tym sądzicie... Przed wypożyczenien na odsłuch chciałbym ograniczyć się do 2 zestawów i z nich wybrać jeden.
 12. Klipsch RP-5/6000F to naprawdę mizerne kolumny? Czytałem pozytywne opinie na och temat raczej. Do tego często proponowane są do zestawu onkyo 696 więc chyba nie powinno to byc dno? Amplituner Denona mam (x2600h), choć nie wiem czy jego miałeś na myśli pisząc dobra elektronika... Wspominałem, że dysponuje budżetem 2k na głośnik. Zastanawia mnie czemu proponujesz głośniki za 1100 albo 1300zł. Czy naprawdę Quantum 755 czy Polk S50 grają i pasują z DENON x2600h o tyle lepiej niż KEF Q550 o wartośc 2100? Dla porównania przedstawiłem cenę Aurora 700, które równiez ktoś z forumowiczów proponował do DENONA.
 13. Wezmę pod uwagę Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50. Ewentualnie co sądzisz o Klipsch RP-6000F lub RP-5000F?
 14. Dzięki za opinie. Rzeczywiście ten Polk wydaje się fajną opcją. - jakie zalety ma Polk s50 vs Kef q550 w odniesieniu do tego konkretnego sprzętu audio? - ewentualnie nie lepszą opcją jest model wyżej s60? - na głośnik centralny Polk s35 znajdę miejsce. tv dam trochę do góry. Nie zrozumiałem tylko co miałyby wnieść monitorki s20... - polecisz ewentualnie jeszcze jakiś fajny sub do tego zestawu?
×
×
 • Utwórz nowe...