Skocz do zawartości

Jookerr

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Domyślam się To jest dla mnie jasno bezpośredni argument dzięki. To pozostaje na tą chwilę jeszcze pytanie na które muszę sobie odpowiedzieć. Czy może wystarczy mi w takim razie Klipsch bar-48 + opcjonalne głośniki efektów. Jakie widzę tego plusy ? 1. Brak potrzeby prowadzenia kabli 2. Zajmuje mniej miejsca 3. Całkowity koszt dużo niższy Z minusów to pewnie wiadomo gorsza jakość dźwięku szczególności przy muzyce. Tylko czy jak bym zrobił zestaw o takiej wartości jak wyżej wymieniony soundbar to czy zagrał by lepiej ? Szczerze wątpię bo to wartość raptem 3000 pln więc tak próba kupna w tej kwocie zestawu głośników jeszcze + amplituner podejrzewam że totalnie mija się z celem.
 2. Ok dzięki. Szkic nie jest idealny pod względem proporcji mebli natomiast wymiar pomieszczenia jest ok. Chodzi o to, że od frontowych głośników do ściany za plecami miejsca odsłuchu jest około 4m, trochę mniej ponieważ 414 cm jest od ściany to ściany. Tutaj pojawia się pytanie czy kolumny powinienem dobierać właśnie do tej przestrzeni czyli tak mniej więcej połowie salonu czy też jednak z racji tego że to jest otwarte pomieszczenie to trzeba wziąć pod uwagę całą kubaturę pomieszczenia. Są oferty konstruowane przez różne sklepy "zestawy 5.0". Czym najbardziej będzie będzie skutkowało brak suba ? Nie zależy mi na "łomotaniu" żeby szklanki z pólek spadały Dlatego tak jak już pisałem jeżeli miałbym brać suba to czy nie lepszym wyjściem dla mnie było by kupno jednak soundbaru Klipsch'a ehh chyba bez jakiegoś testu się nie obejdzie. Dziękuję za informację porównawczą. To jeszcze może podpytam o charakterystykę dźwięku Yamaha vs Denon. Nie wiem np Yamaha ma lepszą dynamikę niskich częstotliwości Denon jest bardziej flat. Oczywiście strzelam. Macie z tym doświadczenie i możliwość porównania to może dzięki temu pomoże mi podjąć ostateczną decyzję. Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi ponieważ rozumiem, że to są też często subiektywne oceny odbiorcy i jego gustu.
 3. Niby bym mógł ponieważ przy poprzednich meblach miałem tak ustawione ale przy wymianie zdecydowałem się na narożnik który wpasowałem właśnie w ten kąt aby nie tracić przestrzeni w salonie. Okno nie jest mocno nasłonecznione i mogę je zaciemnić. Obecne ustawienie kompletnie nie przeszkadza mi w odbiorze obrazu na TV. Czy przestawienie mebli odwrotnie miało by jakieś znaczenie dla dźwięku. Przy obecnym sprzęcie tego nie odczułem. Tak wiem i zgadzam się że zgodnie ze sztuką TV nie powinien stać naprzeciwko okna.
 4. Niby mógłbym ponieważ tak miałem ustawione przy innych meblach. Tylko czy to będzie miało znaczenie na odbiór dźwięku ? Bo jeżeli chodzi o okno to nie jest ono nasłonecznione i mogę je zaciemnić. Przy oglądaniu TV w ogóle mi to nie przeszkadza jeżeli chodzi o obraz a specjalnie kupiłem narożnik aby go tam wpasować i nie zagracać przestrzeni. Dzięki za podpowiedź. No właśnie przy zestawie kolumn chciałbym uniknąć subwoofera. Może niezbyt to jasno napisałem ale subwoofer wchodził by w grę bardziej jak bym się decydował na soundbar Klipsch'a (BAR48) + głośniki surround 3 do kompletu bezprzewodowego. Tutaj jest pytanie czy da się uniknąć czy mimo wszystko do np Aurora 700 nadal jeszcze subwoofer ? Tutaj pisałem raczej o modelu RX-V4A, to jest około 2,5k pln vs to co proponujesz RX-A880 to juz 4,5k pln więc różnica nie taka mała. Może powiem dlaczego między innymi zastanawiałem się nad właśnie AVR-X2700H lub RX-V4A ponieważ one z tych tańszych obsługują (przepuszczą sygnał 8k@60 i 4k@120) co może wystarczyć na trochę dłużej i przy nowych konsolach może się to przydać. Tak sobie jeszcze teraz tak pomyślałem, że może na razie zostałbym przy swoim AVR-X1000 i tylko kolumny podmienił ? hmmm I tutaj cały czas nie daje mi spokoju jeszcze ten temat z soundbarem klipsch'a.
 5. Dzień dobry wszystkim, Chciałem się poradzić w temacie audio do salonu. Pokój ma powierzchni około 40m2 natomiast nie jestem pewien czy powinienem brać pod uwagę całość powierzchni czy tylko tą część w której głownie będzie słuchało. Może lepiej zobrazuje dlaczego pytam szkic pokoju i planowane rozmieszczenie sprzętu. Zastanawiałem się nad pewnymi konfiguracjami sprzętu mianowicie jeżeli chodzi o zestaw kolumn to: 1. Heco Aurora 1000 + Heco Aurora 300 + Heco Aurora center 30 2. Heco Aurora 700+ Heco Aurora 300 + Heco Aurora center 30 3. Klipsch R-820F + R-51M + R-52C 5.0 Tutaj pojawia się pytanie czy np Aurora 700 będzie wstanie wystarczająco napędzić. Sprzęt w miarę uniwersalny (wiem nie ma takiego i jest to kwestia preferencji). Klipsch to jednak dwodrożne kolumny więc zastanawiam się czy to będzie ok. Chciałbym to podpiąć może pod YAMAHA RX-V4A może Denon AVR-X2700H. W chwili obecnej mam sporo tańszy zestaw ponieważ składa się on z Wharfedale Diamond 10.6 + Diamond 10CC + Diamond 10.1 podłączone do Denona AVR-X1000 no i tutaj zdecydowanie brakuje mi basu. Mam dziwne wrażenie że ten Denon mimo wszystko nie jest wstanie z tych kolumn wyciągnąć całego potencjału bo są momenty gdzie fajnie jak pokombinuje z ustawieniami to zdecydowanie lepiej potrafią zagrać. Może to być moja subiektywna ocena również. Co czego wolał bym uniknąć to subwoofera może to jest złe podejście i powinienem zmienić całkowicie myślenie i pójść np w taki zestaw z soundbarem: Klipsch BAR-48 Soundbar + opcjonalne głośniki SURROUND 3 Klipsch BAR-54 Soundbar + opcjonalne głośniki SURROUND 3 i dzięki temu uzyskam 5.1 lub i to taniej i bezprzewodowo. Sam już nie wiem i najchętniej to bym każdy z tych sprzętów przetestował np przez weekend i wtedy miałbym jasność co mi najbardziej odpowiada i czy różnica jakości dźwięku przekona mnie do zakupu jednak któregoś z zestawów o których napisałem na początku. Mętlik w głowie. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi z waszego doświadczenia.
×
×
 • Utwórz nowe...