Skocz do zawartości

Ferb

Uczestnik
  • Zawartość

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Ferb

  1. Druga moja oferta - Nuda Phono MM/MC w wersji dual mono.
    O samym pre nie będę pisał - jest dobrze znane Forumowiczom. Moja wersja układowo nie odbiega w żaden sposób od wersji Ahaji. Elektrycznie to ten sam projekt, uwzględniłem w nim jedynie wszystkie sugestie i zmiany wprowadzone "po drodze" przez Konstruktora. Również pcb jest wykonane w oparciu o oryginał - zmiana to podzielenie sekcji MM w ten sposób by dipswitche można było elegancko wystawić na tylną ściankę. 
    Co do komponentów - zastosowałem wszystko co najlepsze. Części kupowane w TME, Mouser, Rezystory.net.
    Zasilanie na 2 transformatorach w wersji audio z Toroidy.pl. Dodatkowo kubki ekranujące o grubości >5mm ze stali węglowej.
    Wszystkie stabilizatory to Linear LT, dławiki i dużo pojemności (60000uF na kanał) zbocznikowanej zgodnie z zaleceniami.
    Na płytkach poszczególnych sekcji również stabilizatory LT. Kondensatory elektrolityczne Nichicon, rezystory o niskim ppm,  małej tolerancji - Dale, Vishay. W układzie korekcji kondensatory o niskiej tolerancji. Okablowanie sygnałowe Neotech. W sekcji MM najlepsze możliwe scalone opampy - BB OPA627. Sekcja MC jest nie obsadzona - dołączam do oferty pary BB OPA27, LME49710 - można samemu sprawdzić i dobrać dźwięk pod osobiste preferencje. 
    Na obudowie wyłącznik z bursztynowym podświetlaniem, gniazda RCA z Modushop.
    Konstrukcja obudowy to mój projekt. Wykonana jest z aluminium 5mm, a dół i górna pokrywa z wkładkami bocznymi z lakierowanego na matowo drewna dębowego. Miałem na uwadze możliwe krótkie połączenia i odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych modułów. Transformatory, wyłącznik i gniazdo zasilające 230V znajdują się z przodu obudowy.
    Całość jest kompaktowa - wysokość bez kolców 18cm, wymiary podstawy - 25x25cm. Kolce ~4 cm. Elementy obudowy wykonały częściowo firmy zewnętrzne. Lakierowanie to 3 warstwy  - podkład, kolor i lakier bezbarwny.
    Napisy grawerowane w drugiej warstwie, zabezpieczone warstwą lakieru.
    Pre ma 3 lata, budowa trwała około pół roku:)
    Cena to 2800 zł.
    Chętnie odpowiem na pytania - zapraszam do kontaktu przez PW lub 660767224. 
    Mirek

    _DSC0422.jpg

    _DSC0424.jpg

    _DSC0434.jpg

    _DSC0438.jpg

    _DSC0447.jpg

    _DSC0452.jpg

    _DSC0467.jpg

    _DSC0471.jpg

    _DSC0472.jpg

    _DSC0476.jpg

  2. Dzień dobry,
    oferuję na sprzedaż swój gramofon - Telefunken S600hifi.
    Ceniony przez wielu użytkowników model z ramieniem Ortofon AS-212. Wybrałem go jako jeden z najczęściej polecanych klasycznych modeli, zakup konsultowałem z kilkoma osobami. Nie baz znaczenia jest trwałość, dostęp do części i ponoć łatwy serwis.
    Swój egzemplarz kupiłem od jednego z forumowiczów kilka lat temu. Był wówczas po przeglądzie i wymianie kabli na Sommer Cable Instrumental OFC AWG24. Po zakupie wymieniłem tylko pasek.
    Używałem go dosyć sporadycznie rozwijając równolegle tor cyfrowy. Sprzedaję właśnie ze względu na zawężenie zainteresowań tylko do cyfry.
    Mechaniczne i elektrycznie działa super. Jedyny mankament - od początku grymasi przy automatycznym wyłączaniu po dojściu do końca płyty. Zostawiłem to jednak do czasu większej awarii, która do tej pory się nie wydarzyła - mi nie przeszkadza - przywykłem do manuali:). Ramię opada powoli, działają sensory, regulacja obrotów. 
    Stan obudowy - rzekłbym - gabinetowy. Nie dostrzegam żadnych otarć i widocznych rys. Stan pokrywy bardzo dobry - jedna rysa ~2 cm z przodu i koliste zmatowienie na górze o podobnej średnicy. Nigdy nie polerowałem pokrywy i nie malowałem obudowy. Na zdjęciach starałem się oddać stan faktyczny.
    Wkładki - po zakupie grałem na AT95E i dokupiłem widoczną na zdjęciach znakomitą ( dla mnie:) VM540ML. Niestety - uszkodziłem ostatnio igłę, więc jest ona do wymiany. AT95E daję w komplecie z gramofonem. W zestawie również widoczny na zdjęciach elegancki docisk wykonany z aluminium. 
    Jeżeli macie pytania - zapraszam. Postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości. Telefon: 660767224.
    Cena na Forum 2200 zł. Będzie wystawiony na OLX i Allegro nieco drożej z racji prowizji.
    Preferowany odbiór osobisty - okolice Wadowic, Oświęcimia. Mogę również kawałek podwieźć. 
    Wystawię równolegle przedwzmacniacz NUDA w autorskiej wersji - przy zakupie kompletu pewno coś do urwania:)
    pozdrawiam Mirek. 

    _DSC0480.jpg

    _DSC0483.jpg

    _DSC0501.jpg

    _DSC0502.jpg

    _DSC0505.jpg

    _DSC0507.jpg

    _DSC0511.jpg

    _DSC0513.jpg

    _DSC0515.jpg

    _DSC0516.jpg

    _DSC0521.jpg

  3. 36 minut temu, MariuszZ napisał:

    Pamięta Kolega może co to za konstrukcje diy lampowe były? PP? SE? PSE? PP UL? może jakieś klony czegoś? Zbieram wrażenia i zastanawiam się nad konstrukcją Nelsona więc im więcej do zważenia wrażeń i opisów od Kolegów tym bliżej do brzegu ;) 

    ...a pamięta kolega, pamięta:)
    Pierwszy to był Concertino http://www.forum-trioda.pl/viewtopic.php?t=3612, drugi niewielkiej mocy, coś na bazie schematu Bambino:). Bardzo ładnie wykonane przez Znajomego urokliwe konstrukcje. Jednak dźwiękowo nie szczególnie pod moje gusta. Nie znam szczegółów, czyli zastosowanych typów lamp, trafo. Pamiętam misiowaty bas, który zachodził na inne pasma i słabawą rozdzielczość. Ponadto scena  też nie była za szczególnie poukładana, selektywna. Nie wiem, na ile są to uznane konstrukcje.  Moja Ugoda to dual mono. z sensowną drabinką, tamte to klasyczne integry,  z niebieskim (chyba) Alpsem w roli tłumika.  Ja lubię bardzo selektywnie, z rozdzieleniem na instrumenty. Potrafię żyć bez mocnego basu, byleby środek i góra były zwiewne i bogate. Może dlatego w słuchawkach onegdaj wolałem Beyerdynamic DT880 a nie Sennheiser HD 600. Czyli po jasnej stronie mocy!
    Odnośnie basu - zawsze myślałem, że moje kolumny mają niedobór w najniższym paśmie. Sądziłem, że 2,1 mnie czeka. Nic z tych rzeczy - jak wrzuciłem ostatnio na talerz "Duchy..." Wagli i kawałek "Pościg" zrozumiałem, że nie chcę nic więcej:)
    Szkoda, że czasy "są jakie są" i Kolega bodaj z drugiego końca Polski - miałbym ochotę posłuchać Audio Note L1...Myślałem też o nim, nakręcany równie interesującym wątkiem co ten!
    Zrewanżował bym się Passem:)

  4. 21 godzin temu, nowy78 napisał:

    O, kolejny porządny wzmacniacz na forum :) 👍Tym razem SE. Przyznam, że pomimo, że taka praca tranzystorów (czy ogólniej elementów) mocy niekoniecznie jest zgodna z moimi przekonaniami/upodobaniami, trochę mnie korci . Może.... Właściwie, gdy się zbuduje jednego First Watt'a, nie jest dużym problemem wypróbować ich kilka :) . Układy samych wzmacniaczy są proste (można polutować pająki), a zasilanie zawsze takie samo. Może być ewentualny problem z elementami. 

    Trzeba dobrać tak, aby wzmacniacz jej nazbyt nie obciążał. Wartość mniejsza o rząd względem impedancji wejściowej będzie bezpieczna. Coś w okolicach 10k - 20k. Myślę, że nawet 50 będzie ok. Takie wartości powinny być także zjadliwe dla wyjścia pre, lub DAC'a.

    Tak, wzmacniacz bardzo porządny. Naprawdę gra znakomicie. Jestem bardzo zaskoczony. nie słuchałem wcześniej Aklasy, po za krótkim niesatysfakcjonującym odsłuchem jakiegoś polskiego produktu. To był skok w ciemno. Kompletnie. Pierwszy kilkugodzinny odsłuch nie napawał optymizmem, ale po tym wstępie słuchałem go niemal do rana zbierając uzębienie z podłogi.
       O ile Ugoda zostawiała w polu kilka fabrycznych klocków za 6-10 tyś, klika lampowców DIY, które słuchałem to Pass zostawia Ją znacząco z tyłu.
    Znakomita przestrzeń, rozłożenie detali, szczegółowość, piękna barwa. Świetny bas... Uniwersalny do rocka jak i małych jazz'owych składów. 
    Miałem budować lampowca , ale na długo odsunąłem ten pomysł. Kusi mnie z kolei F5:)) - dla porównania. 
    Słucham na dwudrożnych Hurricane DIY, 91 dB. Kusi budowa jakiegoś szerokopasmowca np. Sonido ...
        Tak jak piszesz - przy sporej impedancji wejściowej tego wzmaka można podnieść wartość pasywki do podanych przez Ciebie wartości. Źródło będzie miało łatwiej. Kusi mnie przelutować rezystor shunt w posiadanej drabince do wartości np. 25kOhm i sprawdzić jak będzie to grało z tą końcówką.
    Niestety mogę sprawdzić tylko "na słuch" ale zawsze to coś...

  5. ...no co Ty, wklejanie takich zdjęć powinno być prawem zabronione. To pogwałcenie wszelkich zasad estetycznych jak i promowanie niechlujstwa i złych nawyków w zakresie BHP.
    Gra , nie brumi:). Temperatura radiatora ~50 stopni. Elektrycznie układ bardzo prosty, ja nieelektryk poskładałem bez problemu. Tak, to nie moja pierwsza konstrukcja i manualnie sobie radę:) Trzeba jednak pamiętać, że pomimo pozornej prostoty, to skomplikowana "budowla". Obudowa będzie również DIY. Na razie szukam weny...
     

    20210414_203410_HDR.jpg

    20210414_203421_HDR.jpg

  6. Czołem Koledzy,

    zainspirowany rzetelnym, świetnie prowadzonym wątkiem Autora postanowiłem i ja zbudować Passa. Mój wybór padł jednak na Alepha J. 
    Projekt na oryginalnych pcb z USA, tegoż pochodzenia tranzystory. Płytki do zasilacza z Ebay - wstawiłem 8x22uF na kanał. Całość jako dwa osobne monobloki, z oddzielnymi trafami.
    Gra znakomicie.
    Ale to tytułem wstępu. Chcę Was zapytać, jak dobrać wartość potencjometru, a raczej drabinki. Nie będę stosował żadnego aktywnego przedwzmacniacza.
    Źródłem sygnału jest pre gramofonowe (NUDA) lub częściej  DAC PCM1795 z pasywną konwersją na rezystorach Rikken 440R. Impedancja wejściowa tego Passa to 242 kOhm...
    Teraz słucham na drabince 24 kroki 7,5 kOhm zrobionej na przełączniku Elma. Stosuję go na wejściu UGODA ( mam możliwość "puszczenia" sygnału na zewnątrz ).
    Chcę kupić jakiś sensowny tłumik, może Khozmo. Jednak z racji znikomej wiedzy wybór wartości tegoż jest dla mnie zagadką:)

    Ps. Jak tylko zapakuję w obudowy, to i zdjęcia zapodam, aktualnie na desce...

    Proszę o sugestie.

    Mirek

     

×
×
  • Utwórz nowe...