Skocz do zawartości

Taisho

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Taisho

  1. Na razie zrobiłem tylko część kwalifikacyjną i 1. testu odsłuchowego, wyszła mi preferencja pochłaniania coś koło 24:2. Moje odczucie jest takie, że to niekoniecznie będzie się przekładać na odsłuch na głośnikach. Mniejsza scena jest typowa dla słuchawek, więc spodziewam się, że nagrania z "rozpraszaczami", gdzie scena jest większa, mogą nie pasować do sceny jakiej przywykliśmy słuchać na co dzień. Brzmi trochę jak słuchanie muzyki z głośników (przy znacznym od nich oddaleniu) przez słuchawki. Oprócz przyzwyczajenia, jest tu pewien aspekt psychologiczny. Siedzę 60 cm od ekranu, nieco ponad metr naprzeciw okna. Przy niektórych nagraniach zaprezentowana scena wychodzi śmiało na mój ogródek. Nawet jeżeli odsłuchowo jest ok, to mózg nie jest w stanie zaakceptować tego jako muzykę, która mogłaby wiarygodnie wybrzmiewać w tych klaustrofobicznych (słuchawki, monitor przed nosem, okno tuż przede mną) warunkach.
  2. @Bartek Chojnacki Mam wrażenie, że mój post zaginął zakopany innymi, a temat uważam za interesujący, bo czytałem mnóstwo sprzecznych opinii. Dopowiem jeszcze, że patrząc na kalkulator Mega Acoustic, jak postawię suba przy samej ścianie, to przy 53cm długości dźwięk będzie się wydobywał z niego koło zielonego obszaru, więc chyba optymalnie i żeby znajdował się "w rogu" w rozumieniu kalkulatorów, to de facto musiałby być wbudowany w ścianę?
  3. Są jakieś przeciwwskazania do umieszczenia subwooferów (2, podłogowe) w samych rogach pokoju (przeciwległych)? Crossover 60-65Hz. Rozważam zarówno opcję wzdłuż długiej ściany lub toed-in po przekątnej. Może lepiej trochę odsunąć? W symulacji Room EQ Wizard jest pewien spadek basu im dalej od ściany. Na pewno istnieje konflikt interesów między pułapkami basowymi, które również chciałyby znaleźć się w rogu, wtedy umieściłbym je nad subwooferami (aż do sufitu).
  4. Mam pytania związane z absorbcją w rogach pomieszczenia 4.2x3.3x2.5. Prawdopodobnie użyta będzie pianka poliesterowa. Wszystkie 4 rogi od podłogi do sufitu, w każdym rogu 3 prostokątne panele ustawione jeden na drugim (30cm pianki), pod kątem 45 stopni do obu ścian. 1. Czy użycie poziomych półek do obudowania paneli (wyłącznie spód i góra, łączone 4 tyczkami) ma istotny wpływ na działanie takiej pułapki? Jeżeli tak, to w których room modach i czy inny materiał, np. cienka dykta jest w stanie wyeliminować ten problem? 2. Często widzę pułapki z wełną mineralną z grubym drewnianym frontem. Wydaje mi się, że to zdecydowanie psuje akustykę od wysokiego basu w górę. Czy tak rzeczywiście jest i np. zwykłe płótno będzie lepsze?
×
×
  • Utwórz nowe...