Skocz do zawartości

Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  2068
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  4

1 obserwujący

O Kraft

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

1641 wyświetleń profilu
 1. Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Jeśli sprzedawca chciał wyregulować głośność na podstawie skali wzmacniaczy to raczej źle to o nim świadczy. To po prostu niemożliwe. Nawet ten sam sprzęt ustawiony powiedzmy na -50 dB zagra z różną głośnością w zależności od wybranego źródła (u mnie np. na optyku gra ciszej). Po to zresztą nowoczesne amplitunery mają opcję regulowania poziomów głośności dla poszczególnych źródeł. Można spróbować ustawiać identyczną głośność na podstawie miernika zainstalowanego na komórce. Może uda się w ten sposób wyregulować poziomy z dokładnością do 1dB. To jednak trochę kłopotliwe. Trzeba na to poświęcić ładnych parę minut. PS SR20 wygląda mi na model obecnie niesprzedawalny. Jeśli się na niego zdecydujesz to ostro się targuj.
 2. Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Czyli źródłem dla amplitunerów Onkyo też był ieast stream? Czy grały z wbudowanych odtwarzaczy? Niestety wygląda mi na to, że tak jak piszesz masz mętlik w głowie. Nie miejsce na to, by tu rozstrzygać, czy FLAC gra lepiej niż mp3 (swoją drogą, jakie to było mp3? 320 czy 128 kbps?) - tym zajmowaliśmy się w innym wątku. Wydaje mi się jednak, że powinieneś z większym dystansem podejść do swoich wrażeń z odsłuchów. To dość stresujące zajęcie i łatwo się w tym pogubić. Wystarczy zmienić pozycję z pochylonej na wygodnie rozciągniętą na kanapie i już trafiasz w inne mody pomieszczenia i słyszysz trochę inaczej. Podobnie z głośnością. Jeden sprzęt sprzedawca puści trochę głośniej lub pokręci gałkami regulacji i też zagra inaczej. Albo zapowie: "proszę zwrócić uwagę, jak z tym wzmacniaczem poszerzy się scena" i "rzeczywiście" scena się poszerza. Trudno na to wszystko zwracać w stresie uwagę, dlatego wnioski są często pochopne. Proponuję żebyś się umówił na ponowny odsłuch. Daruj sobie te mp3. To format odchodzący już do lamusa. Skup się tylko na FLAC. Będziesz miał mniej zmiennych i łatwiej Ci się będzie skupić. Dopilnuj też pozycji odsłuchowej i upewnij się, że każdy sprzęt gra w trybie DIRECT i podobnie głośno. SR20 wygląda na porządnie zbudowany, ale z drugiej strony, czy jest sens kupować dzisiaj amplituner bez obsługi sieci? Musisz do niego jeszcze dokupić źródło więc wyjdzie drożej niż amplituner sieciowy (no chyba, że sprzedawca daje z tego powodu mega rabat, bo musi się pozbyć przestarzałego modelu).
 3. Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Nie do końca rozumiem, jaką procedurę odsłuchową zastosowałeś. Piszesz, że wybrałeś kolumny Heco 700. Rozumiem, że odsłuchiwałeś je i grały dla Ciebie tak, jak trzeba. Następnie piszesz, że słuchałeś ich z kilkoma różnymi wzmacniaczami i to nie było to. Zauważ, że za każdym razem słuchałeś tych samych kolumn. Z jakim wzmacniaczem "zagrały" na wstępie, że zdecydowałeś się właśnie na nie? Może kup właśnie ten. Druga możliwość, to szukaj jednak innych kolumn, skoro pojawiły się wątpliwości (a moim zdaniem pojawiły się), czy Heco "grają". PS wszystkie opisane odsłuchy odbywały się w tym samym pomieszczeniu, tak?
 4. Nie zamierzam nikomu mówić, co ma pisać, ale pomysł, żeby zupełnie nowy użytkownik (do tego z branży) domagał się usunięcia postów kolegów, którzy mają ich na koncie tysiące (także Twoich) i którzy od lat współtworzą to forum uważam za zbyt nieskromny. Tylko tyle. PS Co to w ogóle za pomysły z tym usuwaniem postów? Na tym forum się tego dotychczas nie praktykowało.
 5. Uważam, że uwagi kolegi @Verictum są zbyt daleko idące. Branża ma na forum swoje miejsce i rolę do odegrania, ale raczej nie jest to rola wyznaczania tego, co można, a czego nie można pisać w wątkach. Wątek się rzeczywiście nieco zaśmiecił, ale taka jest specyfika forum. Nie pierwszy i nie ostatni raz tak się stało. To cena za wolność wypowiedzi, która jest wartością samą w sobie i którą należy chronić. To, że Koledze się te wpisy nie podobają, że odbiera je Kolega jako nieprzychylne jego firmie, nie znaczy, że mają z tego powodu zniknąć. Kolega ma na koncie dopiero cztery wpisy i nie jest nawet założycielem tego wątku. Myślę, że trochę więcej pokory w tej sytuacji nie zaszkodzi. Przypominam, że forum tworzą użytkownicy, a tematy, nawet dotyczące konkretnych marek, nie mają tutaj charakteru witryn reklamowych producentów. Firmy mogą sobie pisać co chcą na swoich stronach internetowych, ale na forum są tylko gościem (przynajmniej dotychczas tak było).
 6. CZY PIENIĄDZE "GRAJĄ"?

  Skoro pomysłodawca wątku uważa mój post za niepasujący do tematu, to go usuwam.
 7. Dla lubiących pomiary. Firma Mega-acoustic zamieściła na swojej stronie kalkulator do wykonania podstawowych obliczeń akustycznych pomieszczenia osłuchowego. https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/
 8. Adaptacja sufitu

  Z Sonixsounda nic jeszcze nie kupowałem (ale tego nie wykluczam). Z usług Bluetone.pl i Mega-acoustic.pl korzystałem i mogę ich polecić (mimo pewnych potknięć).
 9. Adaptacja sufitu

  Zdania są podzielone. Niektórzy wykazują na przykładzie testów konkretnych dyfuzorów, że drewno i styropian rozpraszają podobnie. Inni, że styropian jednak dość wcześnie zaczyna pochłaniać i efekt rozpraszający jest mniejszy (lub żaden) w wyższych częstotliwościach. Można znaleźć w sieci poważnie wyglądające argumenty przemawiające za jedną i drugą opcją. Na innym forum zamieściłem kiedyś porównanie dyfuzorów z drewna i styropianu (co doprowadziło do zamknięcia wątku, bo moderacja wyznawała odmienny pogląd na temat ich skuteczności - ależ ta dyfuzja budzi emocje;). Zestawiłem na jednym wykresie odpowiednie parametry dwóch dyfuzorów typu skyline z oferty firmy Vicoustic - drewnianego i styropianowego. Dane wskazują na to, że dyfuzor styropianowy nie tylko nie ustępuje drewnianemu, ale nawet nieznacznie go przewyższa. Dyfuzory mają nieco inną głębokość - drewniany jest o 1 cm płytszy (procentowo, to jednak niewiele). Dyfuzor styropianowy jest złożony z większej liczby węższych elementów, co zapewne ma przełożenie na jego właściwości akustyczne. Czy możemy wierzyć zamieszczonym pomiarom? Wszystkie pochodzą za strony producenta, więc trudno zakładać, że faworyzuje jeden ze swych produktów kosztem drugiego. Znalazłem też w sieci taki filmik:
 10. Kolumny do nocnego słuchania

  Argument o pięknie języka nie do wszystkich pewnie trafi, więc zwrócę uwagę jeszcze na to, że posty pozbawione interpunkcji i zawierające wielokrotne literówki są po prostu niezrozumiałe. Jest post, a jakby go nie było, bo i tak nie wiadomo o co autorowi chodzi. Szkoda czasu zarówno na pisanie takich postów, jak i ich czytanie.
 11. Wojtku, niepotrzebnie starasz się ośmieszyć moje pytania. Co jest niestosownego w pytaniu, czy skutkiem prowadzonych przez firmę badań było zgłoszenie przez nią jakiegoś patentu? Nie uważam też, że opublikowanie jakiegoś wykresu może doprowadzić do poznania przez konkurencję tajemnic technologicznych firmy. Tutaj to Ty robisz za naiwnego. Marantz nie maskuje wymyślonych przez siebie układów HDAM, np. zalewając je czarnym plastikiem. Nie przesadzajmy z tym szpiegostwem przemysłowym. System prawny daje sobie z tym radę.
 12. Nie wiem Wojtku, jak analizując informacje firmy Verictum zamieszczone na jej stronie internetowej możemy odbiegać od tematu. To sama firma wywołała wilka z lasu pisząc o "szerokich analizach laboratoryjnych oraz pomiarowych" które przeprowadza. Dlatego wołam - sprawdzam! Skoro ktoś deklaruje, że jego przewaga nad wyrobami konkurencji wynika z naukowego podejścia do zagadnienia, to poważnym byłoby przedstawienie na to jakiś dowodów. Sceptycyzmu nauczyłem się na podwórku. Gdy któryś kajtek składał zbyt odważne deklaracje odpowiadało się: "taaa, a ja mam w domu słonia w trampkach". Nawet dzieci zachowują powściągliwość i nie wierzą we wszystko. Tym bardziej tacy powinni być dorośli. Jeśli firma oznajmia, że coś zmierzyła, to naturalnym pytaniem które powinien zadać świadomy konsument jest: co i jak zmierzyła oraz co z tego wynika? Nie jest prawdą to co piszesz, że pomiary są przydatne jedynie w przypadku kolumn głośnikowych. Wystarczy spojrzeć choćby na specyfikację dowolnego wzmacniacza. Producenci podają tam bardzo wiele mierzalnych parametrów.
 13. Ale dlaczego? Przystępnie podane wyniki badań stanowiłby przecież ważny instrument marketingowy. Wykres pokazujący zmniejszenie ilości zakłóceń w sygnale audio miałby z pewnością ogromną siłę rażenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby jego publikacja nie zaowocowała zwiększonym zainteresowaniem Państwa produktami. Passus "żadnych dyskusji" budzi poważne obawy o charakter Państwa deklaracji dotyczących procesu badawczego. Kilka dni temu kolega @wpszoniakzamieścił informację o nietypowym i bardzo drogim ustroju akustycznym zaprojektowanym przez Franco Serblina (widać go także w poście zamieszczonym w niniejszym wątku 21 stycznia przez kolegę RoRo). Trochę się interesuję ustrojami akustycznymi dlatego jego kształt i zasada działania bardzo mnie zainteresowały. Nie spodziewałem się znaleźć na jego temat zbyt wielu informacji. Jeśli projekt jest nowatorski, to pewnie projektant będzie chciał ukryć przed konkurencją tajniki jego działania - myślałem - tym bardziej, że ustrój nie jest tani, kosztuje ponad 20 000 zł. Interesujące mnie informacje (z wykresami i diagramami) znalazłem jednak bez problemu. Producent chwali się nimi w instrukcji obsługi! Przykład wzorowego podejścia do tematu. 740-pannelli_flexum_owner_manual2.pdf
 14. Adaptacja sufitu

  Jakiej by nie były, to możesz oprzeć podporę o wystający klocek. Nie musi wchodzić do środka i opierać się o najniższy element. Z jakiej firmy te skyline? PS ten Twój "ustrój" za plecami to BESTÅ? Jeśli tak, to ja mam na tylnej ścianie identyczny dyfuzor;)
 15. Adaptacja sufitu

  Genialnie to wymyśliłeś. Co tu jeszcze doradzać? PS jak już będziesz miał ustroje, to sprawdź, jak się zachowają na tylnej ścianie. Czyli miejsce odsłuchowe w pozycji "tu jest OK" i ustroje za nim.
×