Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  588
 • Dołączył

 • Ostatnio

1 obserwujący

O Kraft

 • Ranga
  Aktywny

Ostatnio na profilu byli

621 wyświetleń profilu
 1. W teście w miesięczniku Audio zmierzono, że Nota 550 ma 4 omy.
 2. Czy ten Onkyo nie ma czasami takiego ograniczenia jak niektóre amplitunery AV (jego konstrukcja jest na nich oparta, stąd moje podejrzenia). Jeśli tak, to po przełączeniu na 4 omy wzmacniacz sztucznie ograniczy moc, by spełnić unijne przepisy dotyczące wydzielania ciepła. W tym przypadku ustawienie na 8 będzie lepsze, bo nie będzie redukowało mocy wzmacniacza.
 3. S4Home trochę nieuczciwie porównujesz R-N803 z innymi wzmacniaczami. Yamaha kosztuje poniżej 4000 zł, a np. PM8005 lub NAD368 plus WXAD10 około 5000 zł, więc trudno mówić, że kupując Yamahę się dokłada.
 4. Przyłączam się do rady o odsłuchu w innym sklepie i innej sali. Będziesz bogatszy o kolejne doświadczenia.
 5. No to w rachubę wchodzą chyba dwa ustawienia. Na ścianie z regałem (jedna kolumna jakieś 0,5 m od ściany bocznej, druga na końcu ścianki z szybem wentylacyjnym) lub na ścianie z oknami i drzwiami balkonowymi (powiedzmy po 0,5 m od ściany bocznej i regału). Stereofonia będzie do kitu, ale muzykę powinno być dobrze słychać w całym pomieszczeniu. PS w drugim przypadku, jak usiądziesz po lewej stronie sofy, to może i stereofonia się pojawi.
 6. To może poprośmy razem, żeby "starzy" wrócili? Pro-si-my, pro-si-my!
 7. Marantz PM7005 uchodzi za grający mało efektownie. Z pewnością lepszy jest droższy PM8005. Jeśli zrezygnujesz z CD i ograniczysz się tylko do odtwarzacza sieciowego, to na zestaw z 8005 wydasz tyle samo, a zagra lepiej. Druga opcja to zakup 8005 i kupno CD z funkcją odtwarzacza sieciowego. Tu również w tej samej cenie uzyskasz lepszy dźwięk. Marantz nie ma jednak takiego CD, więc będziesz musiał zestawić dwie różne marki. Niektórzy tego nie lubią. Tannoy Revolution XT8F na pewno warto posłuchać. To bardzo ciekawe kolumny. Jeśli będziesz miał okazję posłuchaj PM8005 z Pylonami Diamond, Dali Opticon i Tannoyami. Mi wszystkie te zestawienia bardzo się podobały. Rega Brio-R nie ma porażającej mocy. Jeśli lubisz słuchać głośno, to do 33 m2 może być za słaba. Ekonomiczną opcją może być zakup Yamahy R-N803D (to mimo podobnego wyglądu to bardziej zaawansowany sprzęt niż R-N602), ale nie ma jej jeszcze w ofercie, więc na odsłuchy trzeba jeszcze parę tygodni poczekać.
 8. Hm... Prawidłowy odsłuch nagrań stereo wymaga dość precyzyjnego rozmieszczenia słuchacza i kolumn. Ogólnie, słuchacz powinien się znajdować na jednym wierzchołku trójkąta równobocznego, a kolumny na pozostałych dwóch wierzchołkach. Z tego co piszesz, o takie rozmieszczenie sprzętu będzie u Ciebie trudno. Wychodzi na to, że muzyka ma raczej stanowić w Twoim przypadku niezobowiązujące tło do innych działań, a nie być clou programu. Napisz jeszcze, czy w miejscu przewodów wentylacyjnych jest kominek, czy zwykła ściana?
 9. A gdzie planujesz siedzieć słuchając muzyki?
 10. Czy masz gdzieś w salonie TV? Najczęściej sprzęt muzyczny pozycjonuje się względem telewizora.
 11. No własnie. Dział się nazywa "Nic o nas bez Was", a rozmowy są prowadzone w kuluarach. Czy to może sprawy nie na głowy maluczkich?
 12. Trzymam kciuki za powodzenie rozmów. Wszystkim z grubsza chodzi o to samo, więc żywię nadzieję, że o porozumienie nie będzie trudno. I byle szybko, bo trochę wstyd tego co się teraz dzieje.
 13. Ja również z utęsknieniem czekam na powrót urlopowiczów. Mam nadzieję, że nie zostaną w ciepłych krajach na zawsze:( Co do branży, to chyba niegrzecznie jest oczekiwać od niej innego typu wpisów niż dotychczasowe. Po to jest etykietka/ostrzeżenie "branża", żeby czytelnik mógł z odpowiednim dystansem ocenić przydatność tych wypowiedzi. Moim zdaniem w założonych ramach („Każda pliszka swój ogonek chwali”) wpisy te są wartościowe, a nawet często wychodzą poza branżowy interes. Jeśli tylko pozostaną w odpowiedniej proporcji do postów pozostałych użytkowników, to nie widzę problemu.
 14. Kwestia cen jest dość złożona. W powyższym przykładzie możemy mieć do czynienia np. z tym, że ilość sprzedawanych egzemplarzy spadła i firma musiała się ratować podnoszeniem cen. Może firma postanowiła zainwestować więcej w marketing i musiała zbilansować te kwoty wyższą ceną? Może wpływ na cenę miały kursy walut lub cła albo marże pośredników? Może koszty podzespołów? Jeśli się używa mniej popularnych części ich koszt potrafi się bardzo zmieniać na przestrzeni lat. W tych wszystkich przypadkach podwyżka ceny nie przynosi zwiększonych zysków, bo jest konsumowana przez koszty firmy. Jak widać przyczyn może być wiele i podwyżka ceny wcale nie musi świadczyć źle o firmie, że "nabija w butelkę". Może być też oczywiście tak, że firma poczuła się "mocna" i postanowiła podnieść ceny, bo i tak była pewna, że klienci to kupią.
 15. Przykład z Rolls-Royce’m nie jest dobry. W motoryzacji akurat postęp jest bardzo szybki i Rolls sprzed kilkudziesięciu lat pod wieloma względami nie ma szans np. z dzisiejszym Golfem (systemy bezpieczeństwa, trakcji, nawigacji, multimedia i wiele innych). Myślę, że o ile w konstrukcji wzmacniaczy niewiele się przez lata zmieniło i stare model możemy bez kompleksów porównywać z nowymi, to w temacie kolumn postęp jednak jest duży. Nowe metody projektowania, pomiarów i obliczeń oraz nowe technologie membran robią jednak różnicę. Zaprojektowanie dobrej kolumny jest dzisiaj prostsze i tańsze. Jakość zeszła pod strzechy i dawniejszy hi-end może tu mieć problem z nowymi konstrukcjami z niższych zakresów cenowych.