Skocz do zawartości

Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  2465
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  5

1 obserwujący

O Kraft

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

1948 wyświetleń profilu
 1. @wpszoniak napisał: "Bo przecież proszę o konkrety ze strony firmy Shunyata Research..." Zamieszczony przez mnie wykres został zaczerpnięty z reklamy firmy Shunyata Research, która ukazała się w miesięczniku Hi-Fi News. Jest to reklama urządzenia Hydra Denali Shunyaty "Shunyata Research’s breakthrough medical-filter science is just one of the many cutting-edge technologies applied within the Hydra Denali product range. Performance results have been transformational, offering jaw-dropping increases in resolution within all manner of professional recording, medical-imaging and music systems. When you consider the Hydra Denali Series’ unprecedented noise reduction and patented technologies, it becomes clear these products are at the top of their class. Test the UK Hydra Denali for yourself and realise the true performance capability of your system!" Jeśli wykres nie jest materiałem upublicznionym przez firmę Shunyata w kontekście zasilania sprzętu audio, to już nie wiem... Koniec moich wpisów na ten temat.
 2. No to proszę - taki tekst z reklamy w miesięczniku Hi-Fi News "The new science and filter technology developed by Shunyata Research scientist Caelin Gabriel has delivered never before seen improvements to the resolution of heart-signals and heart-imaging in the field of Electrophysiology. These results were so dramatic that Shunyata Research has created a medical branch of its company, named Clear Image Scientific® (CIS). The CIS power conditioners and power cords are now finding their way into heart surgery labs across the United States. These advances in noise reduction for medical systems are now available in Shunyata’s critically acclaimed Hydra Denali Series of power conditioners for music and film systems, and now for the first time available in the UK."
 3. Shunyata ma chyba inne zdanie na ten temat, bo regularnie zamieszcza reklamę z tym wykresem w popularnych miesięcznikach poświęconych audio. PS chyba, iż jest to spowodowane tym, że procent dyrektorów szpitali wśród audiofilów jest większy niż nam się zdaje. Hehehehehe.
 4. Nie ma linku. To wykres z ich reklamy prasowej. Zakładam, że jak wpiszesz w wyszukiwarkę "Clear Image Scientific" + Shunyata, to znajdziesz, co trzeba.
 5. Zamieszczam obiecany wykres działania jednego z zestawów zasilających (Clear Image Scientific) firmy Shunyata. Czyli jednak nie wszystkie firmy produkujące akcesoria zasilające ukrywają takie dane, jak czyni to np. Verictum. Można? Można.
 6. Dla potomnych? Wiesz, jak mnie podejść;) OK. Jak znajdę, to Ci prześlę.
 7. Po co? Tobie on przecież niepotrzebny.
 8. Wykres Shunyaty chyba gdzieś widziałem. A o recenzentach kabli nie chce mi się gadać.
 9. Dobre pytanie. Chciałem się tego dowiedzieć od przedstawiciela firmy, ale jak wiesz nabrał wody w usta. Coś ponoć (przynajmniej według Verictum) da się zmierzyć, ale chyba nigdy się nie dowiemy, co to.
 10. Ponoć wszystko już pomierzone (tylko tajne). Po co dwa razy robić to samo?
 11. Moje przekonanie nie ma znaczenia, bo gra, jak gra (mam za to spokojny sen).
 12. Po minach słuchaczy widać, że ma wpływ. Ktoś wie, co to?
 13. Już się tłumaczę. Po pierwsze, wszystkie firmowe kable kupiłem w początkowym okresie mojej fascynacji audiofilizmem. Napakowany informacjami z forum, starałem się za ich pomocą osiągnąć pewne zmiany w brzmieniu (zresztą bez rezultatu). Po drugie, zakup ostatniego kabla, czyli Clearwaya, można traktować jako wariację na temat słynnego zakładu Pascala. Wybrałem kabel mający bardzo dobre opinie, ale jeszcze o stosunkowo rozsądnej cenie. Jeśli wygram zakład, to słucham muzyki przez przyzwoity przewód. Jeśli przegram, to stracę tylko 200 zł. Na takiego Totka to mnie spokojnie stać;)
 14. Już o tym pisałem, ale u siebie zauważam obecnie coś odmiennego. Właściwie wszystkie płyty brzmią mi tylko lepiej. Czasem jest to wręcz zadziwiające, że jakaś tania produkcja disco z lat 70-tych może być tak ładnie nagrana. Może to kwestia akustyki? Być może, jak się ją chociaż trochę opanuje, to może być tylko dobrze, albo i jeszcze lepiej.
×