Skocz do zawartości

Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  3 724
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

3 078 wyświetleń profilu
 1. Właśnie testuję nową pułapkę basową firmy Mission. A tak dokładnie, to zatyczkę bass refleksu od moich starych M34i. Użyta z Pylonami daje pożądany efekt. Po zatkaniu bass refleksu w jednej kolumnie bas zyskuje na klarowności, jednocześnie niewiele tracąc na niskim zejściu. Przy dziennych, średnio głośnych odsłuchach jest nieźle. Wieczorem przy cichym słuchaniu, można ją wyjąć zyskują swoisty loudness. Bas wtedy miło masuje już od niewielkich poziomów głośności. Również przy słuchaniu utworów o niewyeksponowanym basie można pokusić się o słuchanie bez zatyczki. I kto powiedział, że piankowe ustroje nie są skuteczne w ujarzmianiu niskich częstotliwości?;) Tak więc kwestia pułapek basowych w moim przypadku wydaje się chwilowo rozwiązana (chwilowo, bo wiadomo, że trzeba dążyć do doskonałości, a ta nie została jeszcze osiągnięta). Przez jakiś czas zostanie, tak jak jest. Pomyśleć, że rozwiązanie było takie proste i łatwo dostępne. Co do opisywanego w poprzednich postach ustawienia nowych pułapek basowych jako absorberów (w połączeniu z nowymi dyfuzorami 2D na tylnej ścianie), to kolejne odsłuchy potwierdzają, że układ ten sprawuje się wyśmienicie. Muzyka bardzo zyskała na klarowności, namacalności i na jakości wielu efektów stereofonicznych.
 2. @Kamill00, ciekawa opcja. A jaką ma mieć grubość ten specjalny panel? Była o tym mowa? Co do próby z ustawieniem przy drzwiach posiadanych przez ciebie paneli (to FiberSTANDARD 120×60, bo nie pamiętam?), to sens jest, ale też go nie ma;) To, że mają w specyfikacji napisane, że działają od 125 Hz, nie znaczy, że niżej w ogóle nie działają. To umowna granica działania, które możemy określić jako zadowalająco skuteczne. Sens eksperymentu zatem jest. Z drugiej strony, jak je zdejmiesz ze ściany, to eksperyment będzie wątpliwy, bo będą coś wprawdzie robić w rogu, ale nie będą w tym samym czasie działać za kolumnami, więc i tak nie będzie wiadomo, jak zabrzmi finalna aranżacja. To może najpierw pożyczyć jeszcze dwa panele z wełny 120x60 do ustawienia w rogu, a jak się sprawdzą, odesłać je i w ich miejsce zakupić opisany ustrój?
 3. @tomek4446, dzięki za wyjaśnienia. Czy ta żółta lina po korekcji, to ustawienia automatyczne, czy po Twojej ręcznej ingerencji? Czy system ma daje możliwość wyboru różnych krzywych docelowych według których automatycznie ustawia korekcję (nie wiem, czy to YPAO Natural, to nazwa jednej z nich?)?
 4. Dyfuzory złożone i ustawione na docelowym miejscu. No może niezupełnie, bo finalnie będę trochę wyżej, powieszone na ścianie. Moim zdaniem wyszły całkiem dobrze. Mimo, że do ich zmontowania nie użyłem ani kropelki kleju, całość jest nadspodziewanie solidna. W przyszłym tygodniu postaram się ustalić, jak wpłynęły na odbiór muzyki w pomieszczeniu.
 5. To jaki błąd popełniają inżynierowie Yamahy? Biorą porządne podzespoły i im nie wychodzi. Gdzie dostrzegasz słabe miejsce w schemacie budowy swojego amplitunera? PS jakbyś znalazł czas, to może napisz w temacie o cyfrowym korygowaniu akustyki, jak działa on w Twojej Yamasze, bo masz chyba najbardziej zaawansowaną wersję. Czy sprawdza się w stereo? Czy go używasz?
 6. Ale dlaczego słabiutkich? 130 W przy 8 omach w stereo, tranzystory Sankena, spory zasilacz i kondensatory o pojemności porównywalnej z dobrymi wzmacniaczami (nie wiem ile ma RX-1060, ale spokrewniony z nim RX-A3050 ma 2x18 000 uF), podwójne radiatory, i to wszystko nazywa się "słabiutka końcówka"? Przecież ten amplituner jest lepiej zbudowany niż wiele wzmacniaczy. Czy nie przesadzasz trochę?
 7. Jest taka zasada. Każdy wzór matematyczny zamieszczony w tekście zmniejsza liczbę czytelników o połowę:)
 8. I akurat tam, gdzie pułapki basowe by się przydały, nie możesz ich wstawić, bo masz te drzwi balkonowe? Może pułapka mobilna? Latem nie potrzebujesz pułapki, bo możesz sobie otworzyć drzwi i zrobić super absorber. Zimą wstawisz w to miejsce dwa walce z wełną lub dwie pianki PB-PREMIUM, bo i tak nie będziesz tych drzwi otwierał. Kup może na próbę. Jak nie zadziałają, to odeślesz.
 9. Jeszcze się upewniam. Te +5 na basie to korzystna zmiana, czy też basu jest już wtedy za dużo?
 10. Ale czy będą odpowiednio działać, to nie wiem;) Ja kupiłem parę sztuk tego drugiego wzoru na próbę, ale jeszcze nie miałem czasu ich wypróbować. Czekają w kartonie. Te moje, jeśli już, to zadziałają raczej tylko na wyższe częstotliwości.
 11. Lepiej z mądrym stracić (absorber) niż z głupim zyskać (ściana).
 12. Absorber pochłania fale, ale nigdy nie udaje mu się tego zrobić doskonale. Część fal o pewnych częstotliwościach przelatuje przez niego i nie zostaje zaabsorbowana. W przypadku okna lub drzwi fale wylatują przez nie i już nigdy nie wracają, czyli mamy efekt 100% "pochłonięcia".
 13. A jak otworzysz te drzwi, to co się dzieje? Jest poprawa? Otwarte drzwi lub okno, to najlepszy absorber (skuteczność 100%).
×
×
 • Utwórz nowe...