Kraft

Uczestnik
 • Zawartość

  1035
 • Dołączył

 • Ostatnio

1 obserwujący

O Kraft

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Ostatnio na profilu byli

750 wyświetleń profilu
 1. Co to znaczy "mocny wzmacniacz"? Od ilu watów (np. przy 8 omach) możemy mówić o "mocnym" wzmacniaczu? PS tylko nie piszcie o proszę, że to sprawa złożona, wydajność prądowa, waty watom nie równe, itd. Jeśli ta informacja ma być dla kogoś użyteczna, to musi się odnosić do czegoś, co można sprawdzić w specyfikacji.
 2. Nie znam odpowiedzi, to znaczy, że pytanie jest nieważne. Czy tak mam rozumieć Twoją wypowiedź?
 3. Jak przyjmiemy takie kryterium, to nie mamy już o czym dalej dyskutować. Dla 90% słuchaczy kolumny za 1000 zł i 10 000 grają tak samo, więc po co przepłacać.
 4. Moim zdaniem zastosowanie końcówki mocy może być dobrym pomysłem, nie tyle na poprawę dźwięku, co obniżenie kosztów zestawu. Wobec szerokiej oferty źródeł cyfrowych posiadających przedwzmacniacze, sensownym wydaje się stosowanie jako partnera dla nich tańszej końcówki zamiast wzmacniacza zintegrowanego.
 5. Panowie, piszemy posty niemal jednocześnie i stąd nieporozumienia. Publikują się nie pod tymi wypowiedziami, o których myślimy pisząc.
 6. Audiowit. Przedstawiłem realny problem, przed którym stają kupujący. Lepszej klasy integra, czy niższej klasy system dzielony w tych samych pieniądzach. PS i to było pytanie ogólne, nie konkretnie do Ciebie. Przypadkowo było pod twoim postem.
 7. Zadanie praktyczne. Zdecyduj, który zestaw wybrać? Atoll PR100 SE + Atoll AM100 SE (2x100W/8 Ohm, 30 000 + 15 000 µF) - cena 6000 zł. czy Atoll IN200 SE (2x120W/8 Ohm, 62 000 µF) - cena 6990 zł.
 8. Marantz podczas prezentacji swojego nowego systemu PM 10 poruszył tę kwestię pytając retorycznie, po co produkować systemy dzielone, skoro ten sam efekt można osiągnąć w dobrze zaprojektowanej integrze? Trzeba wziąć poprawkę, że pewnie w ten sposób chciał wykazać niezwykłość nowego wzmacniacza, ale może coś w tym jest.
 9. Wreszcie coś konkretnego:). Nie zgodzę się, że w pomiarach laboratoryjnych wszystkie wzmacniacze prezentują podobny poziom szumów i zniekształceń. O ile pasmo przenoszenia jest rzeczywiście zbliżone, to różnice w poziomie szumów wynoszą często powyżej 10 dB. Podobnie bardzo różne są poziomy zniekształceń. Z zamieszczonych wykresów wynika, że pasmo przenoszenia jest praktycznie identyczne dla 8 i 4 omów, więc impedancja kolumn chyba na nie nie wpływa. PS co to jest "ch-k"?
 10. To zdecydowanie pytanie. Na czym elektrycznie polega właściwość wzmacniacza, że podbija jakiś zakres pasma, np. konturuje brzmienie? Czy w XXI w. nie da się odpowiedzieć na takie proste pytanie? Tysiące wpisów na forum opisujące ten efekt, a nikt się nie chce pochylić nad sednem sprawy. Dziwne.