Skocz do zawartości

_audio_laik_

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O _audio_laik_

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pozwolę sobie podbić temat ponieważ już niedługo ma być dostępny Denon X2700. Miałem okazję posłuchać Yamahy z Heco i Denona X2600 z MA Silver 200 i dla mnie drugi komplet wygrywa. Ze względu na koszt na razie wezmę sobie Denona + silvery + suba. Pytanie jaki sub to tego zestawu w granicach 2500-3000 PLN. PS. Warto dopłacić do DAB+?
 2. Tak, właśnie chodziło mi o boczne ściany. Wydają się fajnym rozwiązaniem jeśli chodzi o wielkość i możliwość zamocowania. Pytanie raczej czy warto w ogóle je rozważać pod kątem brzmienia i które teoretycznie byłyby lepsze (praktycznie, tak wiem to kwestia indywidualna).
 3. A co sądzicie o opcji żeby jako surroundy użyć Heco Ambient 22F albo Monitor Audio Soundframe SF3?
 4. Dzięki za odpowiedź. Tylko się upewniałem. Jeszcze jedno - do Monitor Audio Silver 200 potencjalnie jaki sub i surroundy proponujesz?
 5. Klasyczny system tzn.? 2 fronty + subwoofer czy jeszcze z centralnym? Tak, wiem głupie pytanie, ale wolę się upewnić.
 6. Subwoofer tak czy siak się zmieści pod oknem. Surround i kolumny frontowe skręcone też się mieszczą, ale jedna dalej bardzo blisko ściany. Jeśli będę się przesuwał dalej w lewo to TV wejdzie w obrys okna, a to raczej średnio.
 7. Wstępnie zakładałem, że układ zostanie jak jest przy założeniu ustawienia frontów i oglądania z miejsca x. Ofc siedząc wprost ku tv i głośnikom. Z resztą i tak w większości teraz tak oglądam. Natomiast po zastanowieniu jest możliwość zamiany miejscami biurka z szafka TV. Z tym, że wtedy prawy głośnik będzie praktycznie między ścianą boczną a szafką. Bar dla mnie dopada.
 8. Dzień dobry. Kompletny laik jeśli chodzi sprzęt i jego ustawienie. Myślę o zbudowaniu sobie KD 5.1. Pokój 20m² prawie kwadrat ca 4/5m² półotwarty na kuchnie. Mieszkanie w bloku. Jak widać TV mam ustawiony w kącie. Odległość między szafką TV (jest też wysoka 86cm), a po lewej komodą (105 cm wysokości) to ca 35 cm. Cienkie ściany to działówki GK, grube - nośne (płyta). Cel 70% filmy, gry 30% muzyka (głównie hard rock,metal i klasyczna ). Budżet - ca 3k na ampli i ca 5,5k na 5.1 No i tu zastanawiałem się nad: Ampli - Denon AVR-X2700H DAB albo wspominana tu na forum Yamaha MusicCast RX-V6A. Głośnikami - front bądź komplet- Heco Aurora 700 , Melodika BL40 MK3 ,Klipsch R-620F. Najpierw pewnie bym kupił 2 przednie + centralny. Potem sub i surround, ale tu jeszcze nie ma decyzji. Wątpliwości: Czy jest sens takiego zestawu i to nie overkill na 20m². Czy wysokie komoda i szafka nie spowodują studni albo rezonansu i czy jest sens tam wpychać fronta podłogowego ? Gdzie potencjalnie zamontować surround'y? Pozdrawiam i z góry dzięki za porady i cierpliwość .
×
×
 • Utwórz nowe...