Skocz do zawartości

chodnik

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Spoko, i tak ten kupię. Dziś dowiedziałem się, że kable miedziane mogą być CCA i OFC i że marketingowo te CCA się nazywają CCA-OFC, a prawdziwa miedź to ten OFC. Dodatkowo że 1,5mm^2 przekroju powinno wystarczyć. Tyle mi było potrzeba do podjęcia decyzji. Jeszcze raz dzięki za porady.
 2. Dzięki, coś ze spostrzegawczością u mnie nie tak. Patrzyłem na opis na opakowaniu, a tam sam marketing i zapomnięli wspomnieć o CCA. Zatem wezmę ten, co polecasz i będę zadowolony.
 3. Czytam, że piszą na przewodach CCA-OFC, nie do końca to rozumiem, ale to pewnie chwyt marketingowy raczej. Znalazłem jeden przewód, który jest OFC: https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-voice-kraft-2-x-1-5mm-miedz-ofc-7901561821 Taki może być? Nie mam hajendowego sprzętu i raczej po taniości to ma być.
 4. Nie zwróciłem uwagi, że tam nie ma słowa o tym, że jest miedziany. A jak to jest z przekrojem? Jaki powinien być?
 5. Witam, czy taki przewód będzie dobry do podłączenia głośników KD? Chcę podłączyć głośniki satelitarne, więc długość to może być nawet około 15m. https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-2x-1-5mm-rolka-25m-bialy-9133570121 Ten ma przekrój 1,5mm, czy to jest odpowiedni wymiar? Czy może być cieńszy, np, 0.35mm? Jakieś reguły tu obowiązują?
 6. Zakładając, że trafiłem w dekoder, który masz, to jest tam takie ustawienie: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1009593 Patrzyłeś na to jak masz? //EDIT: Teraz patrzę, że wcześniej pisałeś, że masz to ustawione, więc cofam pytanie. To jeszcze kwestia połączeń może być ewentualnie do sprawdzenia, może tu coś.
 7. Zobacz, czy mają w ofercie inne dekodery, może to kwestia sprzętu. Technika idzie na przód, dekodery też się zmieniają.
 8. Pewnie to zależy od sprzętu. Ja mam (od 2 dni) Denon i on pokazuje, napis Dolby Atmos albo Dolby DD, albo Stereo. Pierwsza rzecz, to wybieram tryb Pure -> Auto, żeby nie było żadnych dodatkowych efektów. Druga rzecz, to na dekoderze, u mnie to jest kablówka, trzeba ustawić rodzaj wyjścia dźwięku. Na pewno musi być inny niż PCM.
 9. Dzięki, rzeczywiście to przełączenie jest konieczne i o tym zapomniałem. Jeszcze okazało się, że w samym dekoderze trzeba przełączyć w menu ustawień audio pozycję 'Cyfrowe audio' na 'Wielokanałowe' zamiast 'Stereo' i wtedy AVR rozpoznaje sygnał DD.
 10. Kupiłem amplituner Denon AVR-750H. Mam kablówkę Toya (akcja dzieje się w Łodzi) i dekoder 4K. Kiedy oglądam TVN w pasku info świeci się ikonka Dolby. Na innych kanałach to już niekoniecznie, ale z tego co czytałem, to TVN nadaje sygnał w DD. Moim oczekiwaniem było, że AVR rozpozna ten sygnał i wyświetli info, że takowy odbiera. Niestety, nic takiego się nie dzieje, jest napis, że sygnał jest stereo. Sprawdzałem połączenia: - z dekodera do TV przez HDMI i drugie HDMI z TV ARC do AVR; - z dekodera do AVR przewodem optycznym. W obu połączeniach jest to samo. Dla odmiany, jeżeli uruchomię Netflix na telewizorze, to przez ARC idzie sygnał rozpoznawany w zależności od materiału jako Dolby Atmos albo Digital. Coś robię źle? Ktoś tak ma i mu działa? Będę wdzięczny za sugestie w tej sprawie.
 11. Nabyłem niedawno drogą kupna nowy pachnący amplituner Denon. Jednak nie stoi on prawilnie pod telewizorem, a na półce w rogu pokoju. Kabel HDMI idzie w dół, po podłodze i do góry do telewizora, ale po przeciwnej stronie. W związku z tym do połączenia używam przewodu o długości 7,5m, a nawet trzech, bo do telewizora podłączałem DVD, dekoder i X-Box. W tą stronę wszystko działało elegancko i bez problemów. Jednak teraz potrzebuję wysyłać dźwięk z telewizora, przez HDMI i złącze ARC. I tu już jest problem, bo dźwięk nie dociera do amplitunera, albo jest przerywany. Dzieje się to niezależnie którym z trzech kabli to połączę, tak że nie jest to sprawa jakiegoś uszkodzenia. Natomiast jak połączę telewizor ze wzmacniaczem krótkim kablem HDMI, to wszystko działa. I teraz pytanie: czy ten problem z ARC wynika z jakichś ograniczeń na długość, że przy tak długich nie działa, czy po prostu mam jakieś słabe te przewody? Kupiłem je 8 lat temu za jakieś 60-70zł za sztukę. Czy ktoś byłby w stanie polecić taki przewód, który będzie działał z eARC przy długości 7,5m?
 12. Zatem zdecyduję się na ten Magnat Sub 302A (wiadomość na priv). Mam jeszcze takie pytanie ogólnotechniczne co do suba. Są jakieś zalecenia gdzie ten głośnik trzeba postawić? Czy musi stać na podłodze, czy może być wysoko na półce, czy z boku za kanapą? Mam kilka opcji ustawień, jeszcze się nie zdecydowałem, ale może są jakieś ograniczenia gdzie nie powinienem go stawiać?
 13. Wybieram subowoofer do KD do pokoju w bloku. Mam na oku takie dwie pozycje: 1. Magnat Sub 302A https://s4home.pl/produkt/magnat-sub-302a/ 2. STX Quant 300 S https://stx.pl/stx-quant-300-s-subwoofer-aktywny.html Za tym pierwszym przemawia to, że jest popularny i tutaj był polecany. Ma też pasmo od 16Hz. Jeżeli chodzi o STX, to bardzo mi pasują wymiary tego głośnika. Łatwiej byłoby mi dla niego znaleźć sensowne miejsce. Czy rzeczywiście magnat będzie znacznie lepszy i darować sobie tego STX? A może jeszcze coś innego powinienem wybrać? Cena raczej do 1000zł z niewielkim odchyleniem.
 14. Analizując możliwe warianty zakupu głośników do KD napotkałem na takie oznaczenie impedancji głośników, czyli w opisie podana jest impedancja 4-8 ohm. Co to tak na prawdę znaczy? Wiem, że jeżeli wzmacniacz ma podaną dopuszczalną impedancję, to nie można do niego podłączyć głośników o mniejszej impedancji. Zatem czy takie kolumny mogę podłączyć do urządzenia, które wymaga, alby głośniki miały 6-16 ohm? Nie znalazłem żadnego sensownego wytłumaczenia.
 15. W czym problem z tymi złączami? Chodzi o to, że nie są na śrubki tylko na zaciski, czy jeszcze coś? Chciałbym mieć Atmos z sufitowymi, a ta Yamaha jest 5.1, czy coś się zmieniło?
×
×
 • Utwórz nowe...