Skocz do zawartości

Tajny Poufny

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Topping MX-3 jest w stanie uciągnąć takie kolumny? Nie ma za małej mocy wyjściowej (40W na głośnik w Toppingu vs 120W mocy nominalnej głośników)?
  2. To jeszcze tak podpytam... Wg rożnych opinii (m.in. opracowanie na kanale "Reduktor Szumów" na YT) wzmacniacz powinien mieć moc wyjściową nieco wyższą niż nominalna dla głośników. W przypadku RN602 moc wyjściowa to 2 x 80 W Teac AI-301DA - 2 x 60W (przy 40W poboru...) Pearl 25 mają moc nominalną 95W Jakie są konsekwencje tej różnicy? Nie ma ryzyka że coś będę "tracił" dźwiękowo lub coś uszkodzę? Nie planuję niczego odtwarzać na 100% mocy. Nie do końca jednak rozumiem zależności mocowych amp<->kolumny oprócz tego, że im bliżej siebie tym lepiej bo do takich parametrów zapewne kolumny są dopasowywane brzmieniowo.
  3. Dzięki wielkie za odpowiedzi Chciałbym jeszcze dopytać o 2 rzeczy: RN602: - czy obsługuje wiele kont w spotify? Mamy plan rodzinny i każde z nas ma nieco inny repertuar, fajnie byłoby żeby nie było problemu w przeskakiwaniu między kontami. - Czy optyk nie jest rozwiązaniem "słabszym" od połączenia USB, gdzie wzmacniacz byłby traktowany jako zewnętrzna karta dźwiękowa? Przystawki z androidTV raczej nie grzeszą wybitną jakością układów dźwiękowych, nie wiem jak to się przekłada na jakość sygnału (informacji) przesyłanego drogą optyczną (jestem w tym temacie zupełnym laikiem). RN602 nie posiada złącza USB. O ile Spotify można puścić bezpośrednio z niego, o tyle audio z przystawki TV będzie musiało pójść przez RCA lub optyka. Nie mam zbyt wiele muzyki offline ale jednak części repertuaru w Spotify nie ma, więc puszczana by była właśnie przez przystawkę. Teac AI-301DA: - ciekaw jestem opinii na temat tego (lub podobnych) wzmacniacza. Obsłuży co prawda zdecydowanie mniej źródeł (ale też więcej niż te opisane wyżej nie są potrzebne), nie ma funkcji sieciowych (spotify mogę puszczać z przystawki, jak do tej pory), za to jest dużo bardziej kompaktowy, co znacznie by ułatwiło organizację przestrzenną (preferuję raczej chowanie niż eksponowanie elektroniki). Posiada również złącze USB, więc jak rozumiem może robić za zewnętrzną kartę dźwiękową? Jaka byłaby różnica między "klasycznym" wzmacniaczem jak RN602 a takim cyfrowym wynalazkiem?
  4. Dobry, Przymierzam się do zakupu zestawu stereo, do którego będę mógł podpiąć przystawkę tv, samo TV (a więc źródła raczej cyfrowe). Zestaw ma służyć przede wszystkim do słuchania streamowanej muzyki (spotify) i dodatkowo do filmów/seriali (tu nie zależy mi na kinowych wrażeniach). Muzycznie słucham dość zróżnicowanego repertuaru, nie mam ścisłego lidera. Powiedzmy że coś w okolicach rocka, trip-hopu, jazz/blues, trochę elektroniki (pokroju Moderat, Daft Punk). Zazwyczaj muzyki słucham na poziomie pozwalającym na spokojną konwersację, więc dobrze by było, żeby właśnie przy takiej głośności grał optymalnie. Oczywiście czasem chętnie puszczę coś głośniej ale szanuję spokój sąsiadów, więc basy nie powinny nieść się po konstrukcji budynku Kolumny: Salon ma ponad 30m2 więc kolumny raczej podłogowe (4,5x7, zestaw ustawiony na krótszej ścianie, kanapa ok 3m od frontu głośników). Jak sobie poszperałem po forach i innych Internetach, z opcji ok 2k dla takiego metrażu są kolumny typu Pylon Pearl 25/27, Elac F5 czy Magnat Tempus 55 (tylko te wystające nóżki...). Same głośniki mogę odstawić od ściany max z 20-30cm (front ok 60-70cm od ściany). Oczywiście poza samym brzmieniem istotny jest apekt wizualny ale najpierw chciałbym wiedzieć z czego w ogóle wybierać. Wzmacniacz: Absolutnie za to nie potrafiłem wytypować wzmacniacza. Nie planuję dokupowania odtwarzarza CD, winyli itd, więc nie potrzebuję tony złącz wejściowych. Przydałyby się za to wejścia cyfrowe (USB/optyczne dla przystawki/komputera). HDMI in już byłby byłby super ale mam wrażenie że bardzo ogranicza wybór w dolnej półce cenowej. W zasadzie potrzebuję móc pilotem przełączyć się między 2 źródłami i mieć podstawowe opcje sterowania dźwiękiem. No i o ile to możliwe, to wolałbym żeby to było z miarę kompaktowe rozwiązanie zamiast pełnowymiarowego kloca do stackowania z innymi modułami których nigdy nie będę posiadał Czytałem że dla kolumn podstawkowych proponowane są rozwiązania typu Topping MX3 ale mam wątpliwość czy takie maleństwo da radę zasilić kolumny podłogowe. ( no, chyba że da? ) Całkiem ciekawie też wyglądał Teac AI-301DA ale albo jest niedostępny albo mocno podrożał (no i w sumie to nie wiem czy jest dobrym wyborem do takich kolumn) Macie może jakieś rady/pomysły/propozycje?
×
×
  • Utwórz nowe...