Skocz do zawartości

Adam_N

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Warszawa
  1. Witam pytanie może trochę głupie ale jestem początkującym użytkownikiem systemów audio. Czy zdejmujecie maskownice z głośników podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. One chyba jednak trochę tłumią dźwięk.
  2. Dziękuję za pomoc. To jeszcze pociągnę temat zadajac kolejne pytanie o podłączenie dekodera Polsatu tak, żeby dźwięk telewizji szedł przez głośniki Klipscha. Czy podłączenie dekodera z amplitunerem poprzez HDMI oraz telewizora z amplitunerem poprzez HDMI będzie poprawne, czy może dekoder musi być połączony bezpośrednio z telewizorem?
  3. Witam chciałbym podłączyć głośniki 5.1 Klipsch Synergy F3 do mojego amplitunera Onkyo TX-NR616. Złącza z tyłu wyglądają jak na poniższym zdjęciu a w związku z tym, że jestem początkujący w tematach audio proszę pomoc w poniższych pytaniach: 1. czy tylne głośniki Klipsch Synergy B2 podłączyć do złączy "Surround Back or Front High" czy "Surround" 2. głośniki przednie Klipsch Synergy mają cztery wtyki połączone blaszką. Słyszałem, że można połączyć po prostu dwa wtyki głośnik i dwa wejścia amplituner (Front) ale można też zdjać blaszkę w we wtykach w głośniku, podłączyć kabel z czterema wtykami a aplituner 2 wtyki w gniazda "Front" a dwa w gniazda w "Surround Back or Front High". Co daje to drugie rozwiązanie i jak to poprawnie zrobić 3. czy poniższe kable głosnikowe są dobrej jakości? https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-kabel-glosnikowy-nakamichi-10-m-7056182834 Adam
  4. Witam, mam pytanie o wysokość na jakiej powinny się znajdować tylne głosniki kina domowego 5.1. Moje tylne głosniki będą znajdowały się na stojakach zaraz za sofą tak jak na poniższej grafice. Nie mam możliwośći powieszenia ich na ścianie więc muszę postawić je na stojakach. Na jakiej minimalnej wysokości powinny się znajdować te głośniki aby otrzymać najlepszy efekt dźwiękowy? Z tego co wyczytałem w sieci powinno to być ok. 30-60 cm ponad poziom uszu. Moje tylne głośniku Klipsch Synergy B2 mają 32 cm wysokości, osoba dorosła siedząca sa sofie ma uszy na wysokości ok. 1m. Czy jeśli postawię je na stojakach wysokości 110 cm to będzie optymalnie? Boję się, że wyższe stojaki będą niestabilne dlatego pytam o minimalną wysokość. Zamawiam poniższe stojaki na wymiar więc chciałbym wybrać jak nabardziej optymalną wysokość.
  5. Pytasz o to czy połączyć kablem amplituner z routerem czy telefon z amplitinerem? Wiem, że może moje pytania wydają się głupie dla tych co się znają na temacie ale dopiero rozpoczynam przygodę z audio Mój amplituner nie ma WiFi ale ma wejście ethernet. Cz jeśli połączę go kablem ethernet z routerem WiFi i włączę ampli w tryb DLNA to będzie widział mój telefon w domowej sieci WiFi i będzie możliwość przesyłania muzyki z Tidal'a bez utraty jakości jak w przypadku bluetooth?
  6. Jeszcze pytanie techniczne - mój Onkyo TX-NR616 nie ma wbudowanego wifi więc muszę kupić adapter żeby przesyłać muzykę z Tidala za pośrednictwem DLNA. Czy chodzi o coś takiego? http://onkyo.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=9334
  7. Witam Forumowiczów, posiadam amplituner Onkyo TX-NR616 i chciałbym zacząć słuchać na nim muzyki z Tidal'a. Muzykę będę przesyłał na amplituner z aplikacji Tidala zainstalowanej na telefonie (iPhone) poprzez bluetooth korzystajac z dedykowanego do tego amplitunera adaptera bluetooth Onkyo UBT-1 (UBT1B) podłączanego poprzez USB - sam aplituner nie posiada funkcji bluetooth. Ze specyfikacji technicznej adaptera wynika, że pracuje on na bluetooth: 3.0 (zgodny z profilem: A2DP 1.2), Czy taki sposób słuchania z Tidala zapewnia najwyższą jakość muzyki? Czególnie chodzi mi o muzykę z Tidala w wersji Masters. Czy może lepszą jakość osiągnąłbym korzystając z Airplay? Tyle tylko, że musiałbym kupić dodatkowy adapter Airplay ale nie wiem czy to ma sens.
  8. dzięki za poradę - te w wiśni też piekne wizualnie. Tego będę szukał. Mam jeszcze pytanie techniczne - z tym kolumnami i tym amplitunerem na czym będzie lepsza jakośc muzyki z płyt CD - odtwarzacz ONKYO CD czy odtwarzacz Onkyo Blu-ray. Mam Blu-ray Onkyo BD-SP808 i czy jest sens dokupić do zestawu odtwarzacz CD?
  9. jeszcze pociągnę temat. A gdybym do tego amplituera kupił na razie kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 a potem z czasem dokupił resztę głośników Indian Line pod kino to czy to będzię lepszy zestaw pod to co słucham i oglądam niż Klipsch F3? Muszę przyznać, że Indiana Line Tesi 661 w kolorze orzech wyglądają pięknie jeśli chodzi o design, który też ma znaczenie w salonie.
  10. Panowie posiadam w domu amplituner Onkyo TX-NR616 i kupiłem do tego odtwarzacz Blu-ray Onkyo BD-SP808 do kina domowego. Jestem amatorem i zastnawiam sie czy do sluchania muzyki w najlepszej jakości ten Blu-ray będzie ok czy lepiej dokupić jakiś dobry odtwarzacz CD np ONKYO INTEGRA DX-6850 lub Onkyo INTEGRA DX-7711. Nie znam się za bardzo na specyfikacji technicznej więc proszę o poradę doświadczonych kolegów czy ten Blu-ray będzie odtawrzał muzykę z płyt CD w jakości nie gorszej niż odtwarzacz CD i nie ma sensu kupować dodatkowego sprzętu. Specyfikacje techniczna: https://www.megamedia.pl/odtwarzacz-blu-ray-onkyo-bd-sp808.php Adam
  11. Bardzo dziękuję za pomoc Panowie. Jestem nowy zarówno na tym formum jak i w temacie audio/video ale powiem, że jakość Waszych komentarzy jest na najwyższym poziomie - konkretne, dokładnie na temat, bez wywyższania się wiedzą i porad typu "lepiej dołóż 1000 zł i kup to i tamto" 🙂
  12. mam też te same wątpliwości co do F1 a pytam o F1 bo mogę kupić ładne używki. Dziękuję za pomoc.
  13. mój salon ma 6 m x 4,8 m = 28,8 m2 układ mebli, telewizora i głośników będzie tak wyglądał jak na załaczonej grafice
  14. Mam jeszcze pytanie o kolumny Klipsch Synergy F1 - moją one jeden głośnik mniej niż F2 i F3 - czy różnica będzie wyczuwalna dla amatora?
×
×
  • Utwórz nowe...