Skocz do zawartości

the eth

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  warszawa
 1. Kupiłem jednak KLIPSCH R-620F R-51M R-34C - grają genialnie
 2. Ok, rozumiem że upchnięcie monitorów pod ekranem to zły pomysł. Zrobiłem test, ustawiłem moje podłogówki tak jak stać powinny i faktycznie jest różnica na korzyść, dużo lepiej czuć przestrzenność dźwięku, dzięki za konstruktywną krytykę:). Odsunięcie od ekranu załatwia problem zasłaniania obrazu więc nic nie stoi na przeszkodzie by iść w podłogowe rozwiązania ale nie szersze niż 25cm:) (na standach monitory są na podobnej wysokości a podłogówki bardziej do mnie przemawiają) Zataczając koło Panowie co myślicie o poniższych zestawach: 1. KLIPSCH R-620F R-51M R-52C ewentualnie głośnik centralny R-34C o ile ma sens 2. KLIPSCH 5000F R-51M R-52C ewentualnie głośnik centralny R-34C o ile ma sens 3. Quadral Argentum 6000 4. MONITOR AUDIO MONITOR 300 / 100 / C150 W kontekście: Amplituner DENON AVR-X1600H Sub: Magnat 302A Wykorzystywane do filmów i gier sporadycznie muzyka Pokoj 19m
 3. Znalazłem tylko Klipsch RP 600M opinie całkiem ciekawe Amplituner który mam to AVRX1600H na formu czytałem posty z rekomendacją na kolumny quadral pod ten ampli bez rekomendacji dla Magnata ale w kontekście Tempusa Co myslisz o Quadral Argentum 530. Szukam zestawu bez suba (mam Magnata 302a) 5.1 lub 5.1.2 (plus standy na fronty i centralny do ekranu mam 65 cm) co byś polecił? W takich małych kolumnach nie będzie za mało basu? Jeśli tak to pytanie czy przy przejściu z podłogówek na monitory nie warto dokupić drugiego suba?
 4. Wpadły mi w oko jeszcze "Magnat Tempus 77 33 Center22 Zestaw 5.0" co powiecie który zestaw będzie lepszy?
 5. Nieprecyzyjnie się wyraziłem w zapisie "7.0 z głośnikami sufitowymi" chodziło mi o 5.0 plus dwa Atmos. Przyznam że padło na podłogówki bo jest więcej takich "gotowych zestawów" a nie znam się na tyle by skompletować coś sensownego samodzielnie. Te głośniki które mam obecnie czy to stojąc na podłodze czy w takiej konfiguracji jak na zdjęciu grają bez widocznej dla mnie różnicy. Z wyborem argentum to było tak -> "wydaje mi się" że w mojej konfiguracji mogą zyskać a argumentuję sobie to tym że są przecież suby które mają głośnik skierowany do podłogi i dzięki temu fajnie graja basem, pomyślałem że w mojej konfiguracji w niskich argentum zagrają lepiej niż inne z kolumny z niskotonowym głośnikiem skierowanym do przodu.
 6. Domyślam się że to co zrobiłem nie jest zgodne ze sztuką niestety z tym co mam jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Chce wymienić całość i szukam zestawu 5.0 lub 7.0 z głośnikami sufitowymi budżet to 4 tysiące, zastosowanie to filmy plus gry.
 7. Chciałem kupić dobry zestaw pod kino domowe i zazwyczaj w zestawach są podłogówki a te quadrale wydają mi się ciekawym rozwiązaniem. Monitorów nie brałem pod uwagę, a co byś polecił ?
 8. wygląda to tak: Po wymianie na quadral argentum 6000 planuje przenieść suba za kanape.
 9. Również jestem zainteresowany Quadralami 6000 tyle że w dosyć nietypowym montażu, chcę je ustawić tak by głośnik basowy skierowany był do podłogi, odległość od podłogi to jakieś 30-40cm (nie mam innej możliwości, obecnie grają tak u mnie stare quadrale 500F). Pytanie czy to nie wpłynie negatywnie na bas?
×
×
 • Utwórz nowe...