Skocz do zawartości

rafaell68

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wlkp

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak już mamy tutaj w wątku wykłady teoretyczne to będziecie tak mili i podpowiecie mi czy mój Pioneer pociągnie 7.1.2?
 2. Dokładnie takie same spostrzeżenia mam po wczorajszym testowaniu. Wszystko zależy od materiałów. Jeżeli źródło jest dobre to "uzysk" z atmosowych głośników wg mnie jest odpowiedni. Pogłębiają scenę kolejnymi partiami dźwięków i wzbogacają całość i są warte posiadania. Niestety u mnie tak jak pisałem w Netflixie jest lipa i w PS5 jest lipa. W TV też się nudzą. Tak, że pozostaje nabywanie BD albo appleTV sprawdzić tak jak kolega wyżej pisał. Pytanie jest inne : czy w tych sytuacjach, których nie są używane natywnie przez atmosa nie dałoby rady ich jakoś dekodować do standardowego 5.1 dajmy na to? żeby grały to samo co przody ale wycelowane w sufit pogłębiałyby odbiór? Ma to sens/jest wykonalne waszym zdaniem?
 3. Przetestowałem podane próbki ATMOSA i jest dzień do nocy jeżeli chodzi o Netflixa. Przeprowadzałem takie banalne testy, że głowa przystawiona do tego głośnika nakładkowego i słyszałem konkretne głośne granie, naturalnie tylko dedykowane ścieżki ale faktycznie był pożytek z tych głośników. Na Netflixie lipa totalna w mojej ocenie. Amplituner pokazuje, że audio jest ATMOS, ale przesłuchiwałem bardzo wiele filmów i praktycznie nic tym kanałem nie jest puszczane. Zdaję sobie też sprawę, że głośniki nakładkowe nie były idealnym rozwiązaniem ale nie chciało mi się wtedy bawić w ciągnięcie w suficie przewodów. Od tego czasu obadałem temat i mam możliwość puszczenia jeszcze jednej pary z sufitu od biedy. Tylko zastanawiam się czy ma to sens. Raczej nie kupuję BD filmów, mam neta 1GB w symetryku i nastawiałem się na streamingi, ale z tego co widzę tną tam jakość po całości. To samo jest z birateam. Jakie materiały wy oglądacie? Swoją drogą jak już zaczęliśmy temat to może będziecie w stanie mi pomóc czy mój amplituner może w ogóle puścić jeszcze jedną parę głośników bo mam wątpliwości. Studiowałem dzisiaj manual. Mam teoretycznie jeszcze wolną parę "SURROUND BACK", bo te nakładkowe atmosowe są podpięte jako "HEIGHT". Mógłbym się pokusić o wrzucenie sufitówek i próbę zrobienia 7.1.2. W katalogu mój Pioneer figuruje jako 7-kanałowy, w manualach są wpisy o 7.1.2 (jest to manual dedykowany tylko do tego modelu).
 4. Witam serdecznie. Prosiłbym o doradztwo. Na ten moment dysponuję : 1. LG OLED 65C9 2. PIONEER SC-LX 501-B 3. CANTON GLE 5.1.2 (2x 496.2 + 1x 456.2 + 2x 416.2 + SUB 8.3 + 2x AR400 (ATMOS - NAKOLUMNOWE - wycelowane w sufit). WĄTPLIWOŚCI / PYTANIA : W tym momencie używam kina do filmów (Netflix, DLNA) oraz PS5. Mam wszystko podłączone przez HDMI ARC. Żadnych optyków. W Netflixie jak odpalam filmy z Atmos (Dolby Vision-Atmos) to powiem szczerze, za dużo te AR400 nakolumnowe nie grają Brzdąkają coś sporadycznie. Na Pionierze w info widzę, że odpala się Dolby Atmos, natomiast stopień ich wykorzystania jest znikomy. W PS5 nie ma wsparcia do ATMOSA (brawo SONY). Jak to wygląda u Was? Może lepiej ustawić 7.1?
×
×
 • Utwórz nowe...