Skocz do zawartości

docppp

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  wro
 1. Ponawiam pytanie. Zna ktoś miejsce we Wrocławiu, gdzie mogliby się tym zająć?
 2. Model subwoofera raczej nic ci nie powie - jak mówiłem, jest ze starego zestawu, ale Zambra 5.1MT340. Kiedyś było tak: z subwoofera 3 kable - jeden do zasilania do kontaktu, jeden + - sygnałowy (jeden kabel, dwie żyły) do wyjścia basowego w wzmacniaczu, jeden DC do wzmacniacza zasilający wzmacniacz. Teraz jest tak: z subwoofera 3 kable - jeden do zasilania do kontaktu, jeden + - sygnałowy do wyjścia SW w Topping MX3, jeden DC nieużywany. Tak to mniej więcej wygląda:
 3. Mam sprawny subwoofer, który kiedyś był w zestawie głośników komputerowych. Głośniki dokonały żywota, ale subwoofer działa i chciałem go dołączyć do mojego wzmacniacza Topping MX3. Problem w tym, że jest strasznie cichy, nawet na maksymalnej głośności. Z subwoofera wychodzą 3 kable - jeden zasilający (zasilał także cały zestaw), jeden sygnałowy (kable bez końcówki) i jeden wtyk DC, który wpinało się do wzmacniacza z zestawu. Nie znam się jakoś specjalnie na prądzie, ale wydaje mi się, że gdy cały zestaw był połączony, przez większy opór subwoofer mógł brać większy prąd, a teraz wtyk DC jest nieużywany, więc mniej prądu - mniej mocy. Zakładam, że układ jest stałonapięciowy, ale mogę się mylić. W każdym razie... Jak można by to naprawić, o ile się da lub zna ktoś jakiś serwis we Wrocławiu, który mógłby się tym zająć? Lubię ten subwoofer, mimo że nie jest najwyższej klasy, więc chciałbym go do obecnego zestawu dołączyć.
 4. kolumny mam, suba osobno. dzięki za pomoc, coś z tego sobie pewnie wybiorę
 5. Jeszcze takie techniczne noob question, bo za bardzo tego nie widzę, a nie chciałbym wtopić pieniędzy. Gdybym kupił tego Topping MX3, to jak go miałbym podłączyć do karty muzycznej, front z karty rozdzielić na dwa kable i do aux in r, l w tym wzmacniaczu?
 6. Co masz na myśli mówiąc zamysł? Mam dwa głośniki i chciałbym mieć osobny subwoofer, to jest mój zamysł. Pomieszczenie niewielkie, może trochę więcej niż. 12m. Nie zależy mi na jakiś bardzo hi-endowych rozwiązaniach, jestem raczej niedzielnym użytkownikiem. 1.5k to budżet samego wzmacniacza.
 7. Dzień dobry. Chciałem się poradzić, ponieważ przejrzałem już sporą część internetu, ale nie udało mi się znaleźć sprzętu, który by mi odpowiadał. Szukam wzmacniacza z osobnym wyjściem na subwoofer, czyli 2.1 lub ewentualnie 5.1. Ma być on podłączony do komputera, a dokładniej do karty muzycznej Asus Xonar Se (5.1, czyli ma 3 wyjścia - front, side, sub). Nie potrzebuję, a nawet nie chcę zbędnych bajerów jak radio, bluetooth, wi-fi, sterowania pilotem itd. Jeżeli chodzi o subwoofer, to czytałem o podziale aktywny/pasywny, ale nie do końca wiem w czym to miałoby się różnić z perspektywy osobnego wzmacniacza, więc jakby ktoś w kilku słowach to opisał, to byłbym wdzięczny. Plusem byłyby też regulujące pokrętła na wzmacniaczu oddzielnie do każdego kanału, w szczególności basu, bo łatwiej jest przekręcić ręką niż zmieniać ustawienia equalizera w komputerze co chwila. Do wzmacniacza mam dwie niewielkie, stare kolumny, a subwoofer będę musiał kupić nowy, bo obecny już ledwo zipie. Czyli w skrócie potrzebuję wzmacniacza, którego podłączę do karty muzycznej 5.1, do którego podłącze subwoofer i co najmniej 2 głośniki. Budżet to 1.5k, w porywach do 2k. Sprzęt wolałbym nowy.
×
×
 • Utwórz nowe...