Skocz do zawartości

Dro Mader

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wielkie dzięki. I tak, w pełni zgadzam się z tym co przytoczyłeś. Najlepiej to po prostu by było kupić jakiś solidny CD i odbudować kolekcje płyt póki nie wszyscy na to wpadli i ich ceny są rozsądne.
 2. A co to ma do rzeczy? Szukam rozwiązania problemu i odpowiedzi na kilka pytań. Twoje pytanie porusza całkowicie inny problem. Jeśli możesz pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na powyzsze, będę wdzięczny, jeśli nie, z pewnością znajdziesz mnóstwo wątkow ma temat tego co, kto i jak słyszy, tutaj nie wprowadzaj chaosu.
 3. Nigdzie. Nie chodzi o spór a o doprecyzowanie mojego zdania. Heco Aurora 1000 są niestety zbyt ciepłe i jednocześnie mało precyzyjne. To nie muszą być wady bo słuchałem już kolumn duzo droższych i brzmiących mniej przyjemnie. Faktycznie coś ostro na Tidalu się pomerdało. U mnie na Onkyo wygląda to tak. Jeśli odtwarzam cos z USB mam informacje, także na wyświetlaczu o rodzaju i jakości pliku : Jeśli odtwarzam przez aplikacje Onkyo, także. I tu widać że jest tragedia : AAC 96kbps mimo że w samym Tidalu widnieje on jako HiFi Gdy na telefonie wybieram plik Master i odtwarzam do na telefonie, mam informacje, że jest w takiej właśnie jakości. Da się gdzieś sprawdzić jego parametry? Ale po połączeniu z Onkyo bezpośrednio przez aplikacje Tidal a nie apke odtwarzacza jakość automatycznie zmienia się na Hifi. I znów - czy da się sprawdzić jaki relanie plik dociera do odtwarzacza?
 4. Wydaje się mi, że żadne ewolucje w moim systemie nie dadzą efektu który chce osiągnąć. Potrzebuję więc rewolucji. Korzystając z tych ogromnych cen K3 pewnie go sprzedam. Sprzedam też kolumny. Niestety, choć te podlinkowane przez Ciebie są bardzo fajne to i trochę na tą chwilę poza moimi możliwościami finansowymi. Niosą też ryzyko kolejnego nieudanego dla mnie eksperymentu. Najchetniej to skopiowałbym system o którym wczesniej wspomniałem bo po co szukać skoro już coś jest znalezione. I tu też problem bo Polk Audio A9 są już nieosiągalne (i drogie) a Atoll 200 dość drogi. Poczytałem testy, przejrzałem fora. Może tak : da się jeszcze kupić model A7 - podobno gra tak samo jeśli idzie o rodzaj dźwięku tylko trochę mniej donośnie. Wzmacniacz - może Atoll in100? Chyba bardzo podobny do 200. Albo zepnę się jak to tylko możliwe i kupę ta dwusetke. Używanych jakoś nie widzę żeby zaoszczędzić. Poza teraz to używane i tak są w zasadzie w cenie nowych... Napisałem wyżej o swoich cwanych planach Tego się właśnie obawiam. Cholera, niby prosta sprawa a tak je skomplikowali że nic nie wiadomo a jak już człowiek coś zaczyna chwytać to kolejna aktualizacja, zmiana i bezsensowana jazda od nowa.
 5. Znalazłem ta funkcje kilka dni temu. Żadnej zmiany nie wnosi bo korzystam z RCA a nie wyjść cyfrowych. Jeśli u Ciebie w takiej konfiguracji odblokowało to spróbuję jeszcze raz. Jeśli tak to biorę się dziś za szukanie. Fajna "aktualizacja" Odkąd zauważyłem, że tak zdrożały faktycznie myśl o jego sprzedaży mocno za mną chodzi.
 6. Nigdzie. Nie chodzi o spór a o doprecyzowanie mojego zdania. Heco Aurora 1000 są niestety zbyt ciepłe i jednocześnie mało precyzyjne. To nie muszą być wady bo słuchałem już kolumn duzo droższych i brzmiących mniej przyjemnie.
 7. No widzisz, a mi chodzi o to że nie mam jak tego u siebie zrobić I jaki jest Twoj powód unikania MQA? Pamiętać trzeba o wszystkim, ale silnego charakteru kolumn niczym się nie przeskoczy. Dlatego by dźwięk byl wierny oryginałowi ale z lubianymi cechami lepiej mieć neutralne kolumny i dobrze dobrany wzmacniacz.
 8. A widzisz, wcale nie uważam żebym wybrał dobrze. Nie zmienil się ani trochę mój gust odnośnie brzmienia, ale filozofia jego otrzymania już tak. Dziś uważam, że kolumny powinny być maksymalnie rozdzielcze, precyzyjne, dokładne a droga do uzyskania pożądanego brzmienia są pozostałe elementy zestawu. Mam wrażenie, że bardzo dobre recenzje i opinie Roksana K3 to dzieła osób które używały go krótko. Efekt przejścia z czegoś dużo gorszego, ale i często z lepszego za to mniej efekciarskiego. Po podłączeniu i na początku faktycznie wydaje się, że ten wzmacniacz to objawienie. Opamietanie przychodzi z czasem - chcesz posłuchać muzyki a wciąż masz ten efekciarski , coraz bardziej męczący jazgot. Ginie gdzieś w tym relaks, przyjemność. Nie ma delektowania się muzyka, jest coraz bardziej słyszalna ściana dźwięku jakby podkręconego a przez to gubiącego sens. No... Nieźle odeszliśmy od tematu MQA na Onkyo :).
 9. Wszystko już sprawdzałem znim zacząłem Wam zawracać głowę. Odtwarzaczem steruję z aplikacji na smartfonie. To tutaj wybieram jakość plików. Niestety, tak jak pisałem wcześniej - mimo wybrania Master, po połączeniu z odtwarzaczem jakość automatycznie zmienia się na Hifi. No właśnie nie wiem bo nie mogę sprawdzić jak słychać MQA!!!! Słaby ze mnie rysownik, ale spróbuję. Te ciemniejsze powierzchnię to dywany. Z tyłu jest kuchnia. Okna zaznaczyłem, grzejników nie ma bo jest ogrzewanie podłogowe. Na podłodze panele, na ścianach tynki wapienne.
 10. I DACa wpiąć między odtwarzacz a wzmacniacz? Salon ma w sumie 45m2. Sufit na 2.75m. Wydaje się mi, że to sporo. I niego gra wzmacniacz Atoll i kolumny PolkAudio A9. Zmieniając kolumny brałem pod uwagę model A7, ale kilka osób odradzilo mówiac, że są suche, analityczne, pozbawione miękkości i ciepłego dźwięku, który ja lubię. Ostatecznie więc wybrałem Heco Aurora 1000. Jeśli idzie o pokieszczenia odsłuchowe, to zdziwisz się, ale są zupełnie inne. Zbliżony tylko metraż. Właśnie to napisałem trochę wcześniej - Onkyo gra bardzo dobrze, więc lepszy plik z gorzej grającego odtwarzacza może dać kiepski efekt. Roksan K3 nie jest żadna inwestycja. Fakt, zdrożał bardzo, ale to i tak daleko mniej niż realna inflacja. Sądzę, że obecnie nie istnieje coś takiego jak dobra inwestycja, chyba że masz informacje co za chwilę ma zdrożeje o kilkaset procent.
 11. Miałem okazję bawić się nim kilka dni. Było to jeszcze za kadencji poprzedniego wzmacniacza czyli Musical Fidelity M2si. W tym samym czasie dojechał Onkyo. Apka lepsza w Bluesound, działanie bardziej bezproblemowe, ale z całym podziwem dla tego pudełka, brzmiało znacznie gorzej. Fajny i analityczny dźwięk, niestety całkowicie bez kolorów i klimatu z Onkyo. Dlatego kombinuje co zmienić a odtwarzacz zostawić. Jeśli już to kuszą odtwarzacze Atolla. Miałem kiedyś wzmacniacz in50Se i jak sobie pomyślę to może być, że wszystkie zmiany od niego byly bez sensu.
 12. Mam to szczęście, że sąsiad i kolega to też audiofil. Właśnie zrobił całkiem (chyba?) ciekawa sale do odsłuchu więc i u niego mogłem swój zestaw sprawdzić. Wrażenia te same co i u mnie. I owszem, problem nie w źródle lecz wzmacniaczu i kolumnach. Tak zrobię. Co byście polecili? Wcześniej wspomnailem o kolędze przez płot. U niego jest inny wzmacniacz, inne kolumny i to samo źródło. Ale muzyki jakby kilka razy więcej. Cholera mnie bierze jak słucham w jego sali bo dużo więcej nie wydał a efekt jakby sprzęt byk z piec razy droższy. Jedyne pocieszenie, że dzielimy sieć co u nas na wsi jest problematyczne. O ile Spotyfi jeszcze ciągnie to Tidal już się zacina, wiec chociaż tak mu utrudniam życie
 13. Czyli jednak powinienem zmienić odtwarzacz... Tylko, że niekoniecznie w innym na plikach MQA uzyskam jakość dźwięku wyższa niż w tym Onkyo na HiFi. Pod względem realnej inflacji śmiało gonimy Wenezuela i całkiem możliwe, że się nam uda. Choć to ogólnoswiatowy trend, trzeba uczciwie przyznać że jesteśmy w tym wybitni. Roksan z Heco Aurora robi się jazgotliwy i męczący a z Heco Aurora 1000 dodatkowo zagłusza to bas. Deezer chyba nie ma odpowiednika plików MQA Tidala a tylko HiFi. Ale może się mylę? Jeśli tak to spróbuję.
 14. O.. To by było fatalnie. Z czego jak czego, ale z tego odtwarzacza jestem zadowolony wolałbym go nie zmieniać. Niestety mój zestaw nie jest tak doskonały jakbym chciał. Za dużo basu, przeciętna średnica i góra. Powinienem zestawić Roksana z Heco 700, ale przedobrzyłem. W ogóle, o ile zachwycał mnie na poacztaku, to teraz bym już nie kupił tego wzmacniacza. Trochę męczy po dłuższym słuchaniu. Co więcej, ja rok temu dałem za niego 5300 zł a teraz widzę, że są po 8000. To już całkowicie nie sprzęt za takie pieniądze.
 15. Cześć. Mam problem z odtwarzaniem plików wysokiej jakości. Mój zestaw to : wzmacniacz Roksan K3, kolumny Heco Aurora 1000 i odtwarzacz Onkyo 6170. Kiedy korzystam z Tidala, po połączeniu z odtwarzaczem automatycznie obniża się jakość plików z Master na HiFi. Wygląda to tak, że uruchamiam aplikacje w smartfonie, wybieram do odtwarzana plik MQA i po połączeniu z Onkyo, jakość natychmiast jest redukowana. Da się to jakość naprawić lub obejść? Onkyo obsługuje MQA dowolnej jakości, oprogramowanie zaktualizowałem do najnowszej wersji, w telefonie także Android 11 i najnowsze apki... Pozdrawiam wszystkich
×
×
 • Utwórz nowe...