Skocz do zawartości

prezes434

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Oława

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dziękuję bardzo za informację od razu po powrocie do domu tak zrobię.
 2. Do wzmacniacza Musicala M6si dodałem kompakt M6cd. W chwili obecnej słucham osobno stereo z Musicala, a telewizję z kina domowego Denon, tylko że bez pre out. Dobrze że mam dwa kpl kabil i nie muszę ich przepinać w kolumnach pilnuję tylko aby stereo i kino nie zagrały razem.
 3. Wcześniej szumów nie było, przypuszczam że to od telewizora przez któryś z przewodów HDMI .
 4. Jutro będę sprawdzać może któryś z przewodów HDMI sieje i dla tego te szumy.
 5. Koledzy potrzebuję pomocy w ustawieniu swojego sprzętu. Mam Denona AVR 3100 W jako jednostka do kina domowego. Wcześniejsze połączenie to jednym przewodem HDMI od tunera Canal plus do Denona AVR pod złącze CBL/SAT i drugim przewodem HDMI z wyjścia Monitor ARC do telewizora. Wadą tego połączenia było, że nie miałem na telewizorze obrazu 4K. Obecnie połączyłem tuner canal plus bezpośrednio do telewizora, a z telewizora do Denona. Przewodem optycznym połączyłem tuner cyfry z denonem aby przesłać audio. Dodatkowo chciałem po Preout przesłać dźwięk z denona do wzmacniacza Musical Fidelity aby zasilić z niego kolumny RF7. Niestety przy takim połączeniu Denon przesyła do Musicala szumy tak że nie można nic słuchać. Zjawisko to występuje cały czas nie zależnie czy denon jest włączony czy nie. Przewody RCA sprawdzałem i nie jest to ich wina. Coś mi sieje nie wiem tylko co czy tuner canal plus, czy telewizor. Telewizor mam tak ustawiony aby po włączeniu denona wykorzystywał kino domowe, a nie swoje głośniki. Nie wiem czy wystarczająco opisałem swój problem.
 6. Wzmacniacz Musical Fidelity M6si już zamówiony. Dlatego nie kalibruję z Yamahą gdyż jak przyjdzie M6si to ponowna kalibracja. Odnośnie amplitunera to 10 tyś do dla mnie za wiele jak na chwilę obecną, pod koniec roku coś będę szukał. Na pewno coś nowego.
 7. Niestety nie i tu może być problem zbyt cichego grania.
 8. Przewodami chinch połączyłem Denona po wyjściu pre out front, a Yamahe Main. Moje odczucie to w takim ustawieniu kolumny grają ciszej. Głośnością steruję tylko kinem domowym Denon, w Yamha, potencjometr a nie działa. Oczywiście przekładam przewody zasilające kolumny z Denona i Yamahy
 9. Kolumny Klipsch RF7 III już w domu, fakt małe nie są. W chwili obecnej pracują z Denonem AVR X 3100 oraz mam na odsłuchu od brata wzmacniacz Yamahę AS 2000 i Yamaha CD S2000. Troszkę bawię się w podłączanie tego. Jak poprawnie należy to podłączyć poproszę o pomoc. Najlepszy odsłuch .... gdy żony nie ma w domu. Jak już pisałem wcześniej chcę dołożyć dobre stereo i może Yamaha AS 1200 lub AS 2000?
 10. To poproszę o wycenę kolumn Klipsch RF7 III czarne, Musical Fidelity M6si oraz Musical Fidelity M3scd również czarny kolor.
 11. Tak w okolicach 10-12 tys. Musical Fidelity M6si np?
×
×
 • Utwórz nowe...