Skocz do zawartości

Piotrexed

Uczestnik
 • Zawartość

  49
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Z tego co przeczytałem te Dali Opticon 1 są bardzo małe i to tyły do kina domowego. Nie lepiej sprawdzić Dali Opticon 2?
 2. Mnie najbardziej ciekawią Magnat Signature 503, bo kosztują jedynie 1200zł za parę i to nawet w Euro RTV AGD . Jeżeli nie wykreśliliście ich z listy, to znaczy , że mają rewelacyjny stosunek cena / jakość i można je polecać komuś kto chce zrobić komplet do 3 tys. Jakiś nad za 1600zł i do tego te Magnaty i super komplet za małe pieniądze wyjdzie. Może nawet w ciemno po prostu zamówię , skoro takie tanie i takie dobre.
 3. A Monitor Audio Bronze czemu usunięte z listy? R-N602 jest do nich za słaby? A które to francuzy?
 4. Czy Yamaha R-N602 nie wyświetla RDS? Czy mam wybrakowaną japońską wersję bez RDS.
 5. Czyli na odsłuchy jadę do Łodzi do RTV-MAX, bo mają prawie wszystkie kolumny. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1svaw867gVzLY4hEPegnTVFoOD8-BegSg6eJL5tKjzk0/edit?usp=sharing
 6. ok, dzięki i dzięki reszcie za propozycje
 7. Heco Aurora sprawdzać czy nie? Dopisać do listy? Update. Lista zredukowana. Co jeszcze odjąć? Czy dodać Guru Audio Junior i Heco Aurora? Elac Carina 243.4 B&W 707 Magnat Signature 503 Triangle Esprit Comete Ez Focal Aria 906 Audiovector QR1 JMR Lucia Tannoy XT6 Fyne F 500 Usher S520 Warfedale Evo 4.1 Dali Opticon 1 Dali Menuet KEF LS50 Triangle Esprit Comete EZ Cabasse Jersey MC170 Triangle Titus Triangle Plaisir Lymna Epos M Rega Kyte Rega RS1
 8. Serio Dali wykreślone? Chciałem sprawdzić jak grają kolumny, które mają w nazwie marki słowo Audiophile. Ale okay. Dzięki za redukcję.
 9. Jeszcze polecono mi Guru Audio Junior. Czy one są neutralne/jasne/zimne?
 10. Zrobiłem listę do przetestowania. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. Elac Carina 243.4 B&W 707 Monitor audio Bronze 100 Magnat Signature 503 Triangle Esprit Comete Ez Focal Aria 906 Audiovector QR1 JMR Lucia Tannoy XT6 Fyne F 500 Usher S520 Warfedale Evo 4.1 Taga Harmony TAV 606S V.3 Elac Debut B 5.2 Dali Zensor 1 Dali Oberon 1 Dali Opticon 1 Dali Menuet KEF LS50 Triangle Esprit Comete EZ Opera Grand Mezza Cabasse Jersey MC170 Triangle Titus Triangle Plaisir Lymna Epos M Rega Kyte Rega RS1
 11. Właśnie słuchałem Alicii Keys i tej góry jest dla mnie za mało. Jest za słabo wyeksponowana w stosunku do reszty, Czy można poprosić o jeszcze jakieś propozycje pomiędzy tymi dwiema Magnatów Signature 503 i QR1. Powiedzmy jakieś propozycje między 2 i 3 tys. zł. Chciałbym, aby wokal był mocno na przedzie, a tło im cichsze i bardziej wycofane tym lepiej. Może coś za 3 z kawałkiem się znajdzie.
 12. Słucham Enya i tu też przeszkadza bas.
 13. Brzmienie Pianocrafta mi się w sumie podobało, choć czasami obniżałem tam jeszcze bas. Które kolumny dadzą zbliżony balans, charakterystykę do kompletów Pianocraft? Może być trochę jaśniej. Uważam, że Yamahy zestawy są świetnie dopasowane. Choć wziąłbym coś jeszcze jaśniejszego.
 14. Jest możliwe. Nie skupiałem się tak bardzo i trudno mi ocenić. Możliwe, że się poprawiło. Posłucham może z dzień jeszcze i może zostanę przy nich. Podobno dobrą opcją jest jeszcze zatkanie dziury bass reflex. Zakleiłbym ją taśmą klejącą w 3/4. Jednak perspektywa zmiany na jasne jest kusząca. Tzn. basu jest nadal zbyt wiele, ale może poszło w dobrą stronę. Np. teraz w Robert Miles - Children mam cały czas towarzystwo pomruku, który przeszkadza w cieszeniu się melodią. To jest jak to się nazywa... uplifting trance? W takiej muzyce nie powinno być ciągłego basowego pomruku. Ja mam taki gust, że z tego kawałka bas bym wyciął całkowicie i zostawił samą górę. Poproszę o propozycje kolumn, które tak zagrają, najlepiej do tego z jeszcze większą sceną, chociaż ta i tak jest duża i w sumie wystarczająca. W zasadzie to ciepło jest dla mnie jedynym problem w pozostałych aspektach te kolumny zaspakajają moje potrzeby. Jest jeszcze taka opcja, że przyzwyczaiłem się do jasnych kolumn Yamahy i po czasie się odzwyczaję.
 15. Zrobić 70 cm do tylnej ściany, a 50 cm do bocznej? Podobno oddalanie od tylnej ściany zmniejsza bas. Zrobiłem coś podobnego tylko bardziej. Do bocznej ściany przysunąłem na oko i od tylnej odsunąłem.
×
×
 • Utwórz nowe...