Skocz do zawartości

Vaaldus

Uczestnik
  • Zawartość

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Vaaldus

  1. Witajcie, tak dla potomnych podzielę się moimi wrażeniami z wyboru streamera. Otóż bluesound node jest bardzo fajny. Dobrze się to obsługuje, mnogość wejść itp. Tidal connect działa, choć potrafi się rozłączyć i muszę znów wybrać w aplikacji na telefonie node'a, bo po zmianie ścierzki zaczyna lecieć w telefonie. Ale 90% czasu jest okay. Jedną rzecz bardzo lubię, mianowicie mając podłączonego bluesounda z rotelem po cyfrowym coaxialu, bluesound mi włącza/wyłącza wzmacniacz. Jak to się dzieje nie wiem. ale klikam play i wzmak się włącza, klikam pauzę i po 15 minutach bluesound wyłącza mi wzmacniacz jak nic nie gra. Gdy używam innego źródła, np playstation czy BT i włączę pauzę wzmacniacz zostaje włączony cały czas. Drobiazg, ale mi bardzo się to podoba. Co do brzmienia, niestety, żadnych istotnych zmian nie zauważyłem, a właściwe żadnych. Tidal, nawet Masters brzmi dla mnie tak samo. Wyczytałem takie zdanie gdzieś co do jakości muzykii: "MP3 w jakości 320Kbit/s jest nierozróznialne od oryginału dla zdecydowanej większości ludzi" i ja najwyraźniej się do nich zaliczam. Ale o ile pewne detale, czy zniekształcenia mogą być przez kogoś słyszalne i okay, rozumiem, że ktoś ma inny/lepszy słuch, o tyle samo brzmienie jako takie jestem pewien, że nie zmieniło się nic a nic. Porównywałem Tidal HiFi/Masters przez bluesound oraz Spotify przez Bluesound i playstation. Żadnych różnic w brzmieniu jako takim. Ale bluesounda zatzymałem, bo to fajny sprzęt choć drogi. Pozdrawiam
  2. Vaaldus

    Rotel A12

    Rozumiem, dzięki.
  3. Vaaldus

    Rotel A12

    W takim rozwiązaniu trzeba mieć po prostu głośno ustawiony wzmacniacz i sterować aplikacją, tak? Jak to się ma do jakośći dźwięku i żywotności wzmacniacza gdy ustawimy go wysoko a ściszymy dźwięk w źrodle? Greg, żałuj wzmacniacza, gra bardzo ładnie Jest kilka kawałków do których ciągle wracam bo wgniatają mnie w fotel - głównie muzyka orkiestrowa. Aż mnie kusi, żeby jeszcze z pokojem pokombinować, wyciszeniem za kolumnamim i ścian bocznych, ale czasu brak.
  4. Vaaldus

    Rotel A12

    Witaj, W teorii jeżeli masz podłączony rotel analogowo to głośnością sterujesz źródłem dźwięku, czyli podłączasz kompa przewodem cinch do rotela i wtedy głośnością steruje twój komputer. Tak przynajmniej wynikało mi z instrukcji streamera który mam podłączony. Spróbuj takiego połączenia. Jednak niesie to ze sobą konsekwencje audio. Innym rozwiązaniem i lepszym będzie skorzystanie z wejścia EXT REM IN Jack. Podłączasz tam zewnętrzną diodę IR i przeciągasz ten czujnik IR do drugiego pokoju. W ten sposób z drugiego pokoju sterujesz pilotem kierując go na tą zewnętrzną diodę na podczerwień która z kolei podłączona jest kabelkiem do rotela. Pozdrawiam
  5. Vaaldus

    Rotel A12

    Dobrze to podsumowaliście. Muszę przyznać, że mam mały rollercoaster na razie z tym sprzętem, ale rollercoaster bardzo pozytywny, bo od początku gra pięknie, czysto, brakowało mi tylko wow. Wow było momentami, szukam dobrych źródeł muzyki i tu upatrywałem problemu a wczoraj trafiłem kilka klasycznych utworów i było obłędnie, mimo, że to tylko 320kbits/s. Zamówiłem streamer i planuję z Tidalem HiFi popróbować. także mój rollercoaster waha się po między 'gra naprawdę pięknie, ale nic ponadto' do 'wow, jest mega'.
  6. Bluesound Node zamówiony. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za podpowiedzi !!!
  7. Marku Mogę, i tak aktualnie robię. Nie jest to jednak dla mnie rozwiązanie docelowe głównie ze względu na fakt, że konsola musi być włączona i jest zauważalnie słyszalna - jakiś wentylator tam cały czas chodzi. Trochę upierdliwe jest też włączanie/wyłączanie, a samo automatyczne logowanie nie pomaga, bo muszę włączyć spotify na konsoli, po jej uruchomieniu (chyba, że da się to zautomatyzować?), żeby była widoczna w spotify connect w telefonie. Ja sobie jeszcze radzę i może bym to przeżył, ale moja żona czy dzieci już słabo, a dorosły trochę i zaczynają puszczać sobie muzyczkę. Chcę by było prosto i łatwo jak aktualnie ze spotify. Uruchamiam spotify, wybieram system grający i gra. I tak będę musiał włączyć rotela i ustawić odpowiednie wejście, ale to już drobiazg. Tidala nie ma na PS3.
  8. T14 nie dość, że drogi to kuleje funkcjonalnie, np. nie ma grania z dysku NAS (czasem korzystam grając stare śmieci) i nie ma Tidal connect na który trochę się nastawiam myśląc o próbach z tidalem HiFi.
  9. No to racja, parę rzeczy mógłbym poprawić na pewno, pierwsze co mi przychodzi na myśl to odbicia od ściany obok jednej z kolumn i więcej wygłuszenia na przeciwległej ścianie bo dość surowa jest.
  10. Obszerny temat, czytając Wasze posty jedyne co wiem to to, że nic nie wiem o systemach muzycznych, a zasoby do poznania ogromne. Dzięki za opis Roona. Tak żartobliwie powiem: Wow, fantastyczny sprzęt. Mogę sobie postawić nowy serwer, żeby odtwarzać pliki z mojego serwera NAS za jedyne 13 usd miesiecznie. I do tego mogę ciągnąć muzę z Tidala przez Roona - wspaniale. A tak na serio, to domyslam się, że dla dużych fanów audio to może być fajne rozwiązanie, jednak, mnie cały ten setup i kolejny serwer na tą chwilę skutecznie odstrasza. Tidala nie znam, do spotify sie przyzwyczaiłem ale nie mogę powiedzieć, że jest oczywisty w obsłudze i intuicyjny. w niektórych kwestiach mnie zadziwia jego toporność. Za to Tidal connect to mistrzostwo. I chyba w tym kierunku pójdę. Poza 3ką dzieci mam tez inne zainteresowania i w sprawach hifi, chyba wybieram: kupuję, płacę, podłączam, klikam 'play' i gra, bez komputerów, programów, instalacji serwerów i tak dalej. Ale jestem dociekliwy, i kiedyś wrócę do tematu roonów, malinek i tym podobnych. Trochę drogi ten Bluesound Node jak dla mnie, ale może jakaś promocja się przytrafi. Dam znać jak się potoczyło... Jeszcze raz wielkie dzięki Wszytkim za podpowiedzi i poświęcony czas !!!! Może jeszcze taki mały off-topic. Czyli jak mam setup wzmacniacz, kolumny + potencjalny streamer, który da mi wyższą jakość niż spotify. Jeżeli lepsza jakośc źrodła mi nie pomoże w efekcie Wow, to jaki następny krok/kroki wybrać by ewentualnie efekt Wow spróbować uzyskać?
  11. Masakra, czegoś takiego nie chcę napewno, więc właśnie został mi tylko Node na liście Mógłby w końcu spotify te HiFi zaproponować, bo się przyzwyczaiłem i do tego mam dwa inne urządzenia i żonę która z niego korzysta. A o co chodzi z tym Roonem? Czytam i nie za bardzo mogę załapać o co z tym chodzi.
  12. Liczyłem, że tidal HiFi trochę pomoże mi w osiągnięciu wow na nowym sprzęcie, ale widzę, że niekoniecznie. Aktualnie nie za bardzo mam jak podłączyć tidala, do Rotela bo na ps3 nie ma apki, a po bluetooth nie widzę sensu. Dobra, nie będę ciągnął wątku w nieskończoność, skłaniam się ku najdroższej opcji w postaci niebieskiego Node'a. Tam wybór opcji spory + niezły przetwornik C/A więc mogę się pokusić o połączenie analogowo streamera z Rotelem dla odmiany/porównania/zabawy hifi. Zaczynając wątek szukałem potwierdzenia, że najtańszy streamer da radę, a kończę z myślą, że jednak nie najtańszy Node będzie.
  13. Właśnie mega ważny temat poruszyliście. Ogólnie lubię łatwość obsługi, więc malinka odpada. Z jednej strony nie jestem audiofilem i ucho mam byle jakie, z drugiej lubię i poznaję ładne granie. Sprzęt właśnie nabyty to Rotel A14 + Aria 906 do pokoju 18m2. Są miejsca gdzie mnie zachwycił ten zestaw, natomiast ogólnie brak mi efektu wow. Chętnie wypróbuję Tidal HiFi dla porównania... obsługiwany jest właściwie przez wszystkie streamery, ale diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo lubię spotify connect - z apki wybieram głośnik w kuchni, lub ampli w salonie, a teraz odkąd mam nowy zestaw stereo w gabinecie to wysłużone ps3 podłączone do Rotela. Spotify, wybór muzyczki, klikam, gdzie ma grać i tyle. Czasem wyjdę z telefonem bateria padnie, niechcący zamknę apkę a muzyczka gra dalej. Czyli w Tidal tak nie jest? I tylko jakiś 'Node czy cxnv2 obsługują Tidal Connect'? Na innych urządzeniach nie obsługujących Tidal connect jak to działa - leci z telefonu po bluetooth tidal 😮?
  14. Vaaldus

    Rotel A12

    Tak, wygląda na to, że dokładnie tak jest.
  15. Coś u mnie nie tak z tym optykiem w TV. To stara plazma panasonica z 2012 roku. Nawet przy netflixie jak idzie prosto z TV do wzmacniacza to czasem po włączeniu TV coś nie łapie i muszę wejść w ustawienia TV, wybrać optyczne PCM (choć już jest wybrane) i wtedy załapie. Na szczęście to TV w moim gabinecie, więc do zniesienia, bo większość czasu będzie tu grało stereo. Trochę mi się nie chce nosić sprzętów, ale jak mnie kiedyś najdzie to spróbuję z drugim TV. Wracając do meritum, ktoś coś podpowie? Funkcjonalnie Bluesound Node wymiata, ale sam nie wiem, czy pójść po taniości, czy po 'potencjalnej' jakości i wielofunkcjonalności bluesounda za solidną kasę....
  16. Ustawiałem PCM 2ch, ale nie wiem czy większego zakresu próbkowania nie wybierałem. Popróbuję jeszcze. dzięki.
  17. Ustawienia konsoli sprawdzałem i przestawiałem na HDMI z optycznego. to zdecydowanie sprawa z TV bo jak mam uruchomionego netflixa to spokojnie wybieram wyjście optyczne PCM, jak przełączam na HDMI to już nie mam tej opcji, jest HDMI jako audio i nie do zmiany. Dekodera nie mam. Żadne przejściówki i przełączniki nie wchodzą w grę. Dziękuję za podpowiedzi, niemniej myślę, że zdecyduję się na któryś z powyższych streamerów.
  18. Faktycznie. Zerknąłem w instrukcji Rotela i przez wejście cyfrowe max 24bit/192 khz. Thx. Już próbowałem tego i nie działa. Nie wiem czy tak by design czy jakiś problem, niestety nie mogę ustawić wyjścia optycznego w TV przy podłączeniu konsoli. Najpierw myślałem, że to wina użycia portu zwrotnego HDMI eARC, ale zmiana konsoli na inne HDMI nie pomogło. Dźwięku brak w takiej konfiguracji. Nie wiem czy to problem mojego TV czy takie przekazanie dźwięku z HDMI do optyka przez TV jest możliwe generalnie. W każdym razie u mnie to nie działa.
  19. Dokładnie tak, planuję ominąć DAC-a w streamerze łącząc go cyfrowo. Po tych krótkich dywagacjach, okazuje się, że muszę połączyć streamer ze wzmacniaczem przez coaxial bo dwa optyki we wzmacniaczu będą zajęte przez TV i konsolę, które mają tylko wyjście cyfrowe optyczne. Więc w zasadzie najtańsze streamery odpadają w większości bo mają jedynie optyczne wyjście. Jak już coś ma coaxial out, to brak złącza Ethernet. I tak dochodzę do przedziału 1300- 2200 i następujących opcji: Yamaha NP-S303 1300pln. Yamaha WXC-50 1700pln NuPrime Omnia WR-1 1900pln Bluesound Node 2200 pln Mama już dwa urządzenia MusicCast w domu, cena yamaha najniższa, więc to prawdopodobny wybór. Pytanie dotyczące połączenia Koaksjalnego cyfrowego. Czy jak wpadną mi w ręce pliki 32 bit/384 kHz i będę na wyżej wymienionych streamerach chciał je odtworzyć z mojego NAS to będą do mojego Rotela A14 dostarczone we właśnie takiej częstotliwości próbkowania przez streamery? To samo tyczy się streamingu z NETu w wysokiej jakości na przyszłość bliższą lub dalszą. Pytam, nawet nie dlatego, że tego potrzebuję - moje ucho zadowoli jakość CD. Natomiast lubię zabawę, próbowanie nowych rzeczy i chętnie kiedyś sprawdzę moje uszy jak mi takie nagrania wpadną w ręce, stąd moja ciekawość. Jakieś inne sugestie do wyżej wymienionych urządzeń?
  20. Vaaldus

    Rotel A12

    Witajcie, Zestawiłem Rotela A14 z kolumnami Focal 906, tak jak planowałęm. Dziękuję S4Home za sprawną transakcję z kolumnami i Greg235 za sprawną transakcję z Rotelem. Zestawienie gra bardzo ładnie, choć spodziewałem się większego zachwytu na początku. Natomiast im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba. Nie będę się silił na opis grania, ale na moje potrzeby gra naprawdę pięknie i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Dobrze, że wybrałem mocniejszy Rotel A14 bo przy średnio głóśnym odsłuchu jestem na poziomach 50-60 (skala 1-100) i myślę, żę rotel A12 by się męczył. Zestaw od początku zachwycił mnie w oglądaniu filmów - dobra muzyka w filmach + różne dźwięki/odgłosy dały super efekt na tym stereo. Tu pokuszę się o opis, bo jest zadziwiająco przestrzennie, dynamicznie, klarownie. łupnie jak trzeba, w innych momentach delikatnie i przyjemnie. Naprawdę super efekt. Pomyślałem nawet, że nie bez powodu z Arii można zestaw 5.1 do kina zestawić, bo same podstawki u mnie dają radę. W 5.1 musi być mega sztos na Arii. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  21. Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. ParkOne, masz jakieś artykuły czy info o tym co piszesz do poczytania bo mnie to ciekawi? S4Home, przypomniała mi się taka anegdota o Jasiu, który nauczył się na lekcję biologii wszystkiego o robaczkach. Pani wywołuje go do odpowiedzi i pyta go o Słonika. Na to Jasiu. Słonik ma trąbę podobną do robaczka, a robaczki to ....... Po prostu nie o to mi chodziło i ten filmik nie odpowiada na moje pytanie. I właśnie dlatego napisałem, że pomijam dyskusję o wyższości coaxial nad optykiem, bo wiem, że to dyskusyjny temat, a mi chodziło o konkretną sprawę. Podłączam streamer x za 300zł optykiem do wzmacniacza i streamer y za 10K pln też optykiem. Takie warunki, żadnych innych opcji - o taką sytuację mi chodziło. I czy w tych warunkach będzie różnica na Tidal HiFi dla przykładu. To samo źródło on-line, ten sam przewód optyczny, ten sam wzmacniacz, kolumny i sposób podłączenia. Dokładnie to samo z CD - warunki te same, kable ten sam np coaxial, płyta CD ta sama i wszystko inne. Pozdrawiam
  22. Witajcie, Nurtuje mnie takie oto pytanie: Planuję podłączyć streamer sieciowy do wzmacniacza (Rotel A14) optykiem lub coaxialem, czyli cyfrowo (pomijam dyskusje wyższosci coaxial/optyk). Czy w takim wypadku jakość streamera ma jakiekolwiek znaczenie? pomijam ilości funkcji streamera, wejść, etc. Prosty układ Tidal/Deezer/Spotify streaming cyfrowo do wzmacniacza. Wydaje mi się, że jest to w zasadzie tylko przekazanie cyfrowych pakietów danych otrzymanych z netu (np tidal) do wzmacniacza a tam DAC zajmie się resztą. W takim wypadku streamer za 200zł zrobi dokładnie to samo co streamer za 10K. Dobrze myślę? Jeżeli nie to dajcie znać dlaczego tak nie jest i co w takim układzie może zaoferować lepszy streamer. Dokładnie to samo pytanie tyczy się odtwarzacza CD - jeżeli podłączę go cyfrowym łączem do wzmacniacza, to czy jakość tego CD ma jakiekolwiek znaczenie (odrzucając oczywiście zacinający się złom)? Wydaje mi się, że to tylko odczytanie ramek danych z płyty i przekazanie do DACa we wzmacniaczu i tak jak przy streamerze nie ma to znaczenia, bo odczytanie danych i cała jakość dźwięku powstanie we wzmacniaczu. Jak to jest? Pozdrawiam.
  23. Vaaldus

    Rotel A12

    Piciu, nie narzekasz, więc domyślam się, że jesteś zadowolony. Na 90% wezmę A14, a12 odrzuciłem. Pozdrawiam
  24. Vaaldus

    Rotel A12

    Witajcie, dziękuję Wszystkim za odpowiedź. Zacznę od S4Home... Nie słyszalem ani a14 ani a12. Nawet Focali 906 nie słyszałem. I tak wiem, że lepiej posłuchać, ale 2 słowa wyjaśnienia dla Was. 1) Wybór jest taki, że głowa boli, 2) wiele lat temu słyszałem Arie 926 i bardzo mi się spodobały, więc obstawiam, że cała seria będzie fajna, 3) Byłem na kilku odsłuchach wiele lat temu i wiem jaki to trudny i zagmatwany temat, 4) Moje doświadczenia z odsłuchami oraz doświadczenia w słuchaniu są takie: Rozpoznaję fajny sprzęt dobrze grający, nie rozpoznaję różnic pomiędzy systemami. Okay w bezpośrednim zestawieniu tak, oczywiście słychać różnice, natomiast jak jednego dnia słyszę fajny sprzęt a, a drugiego fajny b, to oba dla mnie są fajne bez wkręcania się który fajniejszy. Właściwie to jest komfort tak mieć, bo się ma większy zakres wyboru. I w końcu 5) Wolę coś wybrać szybko i sprawnie i cieszyć się tą muzyką, tańczyć z córką i żoną, słuchać muzyki, a nie godzinami odsłuchiwać, wybierać, jeździć, szukać, bo czasu i tak mam mało, a już wiele godzin na to poświęciłem. W Olsztynie nie ma co wybrać, więc dalekie wyjazdy lub wysyłki... naprawdę ostatnie rzeczy na które chcę poświęcić czas. Piciu, przeczytałem cały wątek zanim do Was napisałem i znam doświadczenia Grega. Moje pytanie skierowane było pod kątem mniejszych kolumn, odpowiedź Greaga ma sens Nie widzę Twojej stopki, ale domyślam się, że masz albo Rotela A14 albo Focale 906, albo jedno i drugie? Greg, dzięki za odpowiedź. Tak, rozważam używany sprzęt, jeżeli będzie świeży i z gwarancją, natomiast ze względu na to, że mogę wziąć fakturę na firmę cena jaką gotów jestem zapłacić to max 3300 - 3500 za A14. Mniej więcej w tej cenie mogę mieć nowy A14MKII po odliczeniu VAT i kosztów. Natomiast z pewnych względów wolałbym używkę w cenie 3300-3500 niż wrzucać sprzęt w firmę. Rozmawiałem z jednym sprzedawcą, ale niestety już sprzęt zarezerwowany - A14 stan igła, półroczny za 3300zł. Jeżeli chciałbyś się zbliżyć do tej kwoty to możemy pogadać Stoi ich kilka os 2900 do 3900 na olx i allegro. S24Home, dziękuję za radę. Rozważę też Arcama - w szczególności gdy padło jednak na sprzęt nowy, o który model chodzi i w jakiej jest cenie? Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
  25. Vaaldus

    Rotel A12

    Witajcie, odświerzę temat. Planuję zakup A12 lub A14 do pokoju 18m2 oraz kolumny focal Aria 906. Który z tych modeli wybrać waszym zdaniem? Z jednej strony Gregg zestawił A12 oraz A14 z dużo większymi kolumnami - Aria 926. Natomiast Aria 906 ma mniejszą sprawność, więc będzie potrzebowała trochę więcej mocy do tej samego poziomu głośności. Z drugiej strony nie potrzebuję słuchać głośno, sprzęt będzie stał w gabinecie i w dużej mierze będzie to muzyka podczas pracy oraz czasem filmy, bo sprzęt będzie podłączony optykiem do TV. Waszym zdaniem A12 czy A14 - który będzie lepiej pasował? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...