Skocz do zawartości

Enduro Knurów

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Proszę badania słuchu W sensie, że Twoim zdaniem nie ma różnicy między transportami ? Do czego pijesz ?
 2. No nie grają Nie jest to jakaś przepaść, ale słychać od razu, że CD zagrał lepiej.
 3. Porównałem z transportem Cd i brzmi on lepiej. Jest lepsza dynamika, bas jest krótszy, precyzyjny i bardziej punktowy. Wokale mają większą głębie na scenie, na Node grają trochę między głośnikami. Nie są to kolosalne różnice, ale słyszalne już po kilku sekundach słuchania Sprawdziłem na tej samej płycie, Zripowanej do flac
 4. Dlatego sprawdzałem zawsze ten sam utwór i przełączałem w locie, jeśli różnice są, to marginalne. Chyba Node gra delikatnie jaśniej, ale tak jak wspomniałem - w ślepym teście bym poległ. Sprawdzę jeszcze dzisiaj z Transportem CD i zobaczymy.
 5. Musiałbym mieć Coax w Malinie, żeby to dokładnie sprawdzić na tych dwóch wyjściach. Ale Node gra tak samo z DAC po USB i COAX. Zmianiłem nawet kabel z Melodiki na Wireworld i bez różnicy moim zdaniem.
 6. Ale ja nie słuchałem Maliny Po Coax, bo nie mam nakładki Digione, Malina po USB a Node po Coax. Sprawdzałem na swoich Ripach CD i plikach zakupionych z HD Tracks. Totalnie bez różnicy, na forum AS piszą, żeby zmienić zasilanie w Node, to wtedy zagra lepiej, ale pewnie jakbym zmienił zasilanie w Malinie, to ona też zagra lepiej - takie błędnę koło Tak jak wspomniałem, Node broni się mocno aplikacją i łatwością, szybkością obsługi. Chyba spróbuje jeszcze Primare i porównam wszystkie 3 z transportem CD.
 7. Node porównany z Maliną na Volumio. Jak dla mnie to Node może jest delikatnie jaśniejszy, ale w ślepym teście bym poległ. Mniej więcej ten sam poziom grania. Sprawdzałem na tych samych utworach i przełączałem w locie pomiędzy wejścia wzmacniacza. Malina na USB a Node po Coax.
 8. Bluesound dotarł i kilka godzin się nim pobawiłem. Naprawdę ta aplikacja robi robotę, ona praktycznie działa bez żadnego opóźnienia, niezależnie czy się zmienia utwory między tidal czy Qobuz lub plikami z dysku Nas. W porównaniu do Maliny to jest przepaść w szybkości działania. Dac też gra moim zdaniem nie najgorzej, jak na streamer za 2500 zł. Fajna jest też możliwość programowania przycisków na wyświetlaczu, nie trzeba tlefonu, żeby np. puścić radio albo jakąś swoją playlistę. Mam w domu 3 routery i da się sterować streamerem niezależnie od tego, do którego jestem podłączony. W Volumio mnie to trochę irytowało, że musiałem przed uruchomieniem zmienić sieć WIFI, żeby uruchomić aplikacje. Jedyne co mnie zdziwiło to odtwarzanie plików MQA, a subskrybuje HIFI ? Da się gdzieś zmienić w ustawieniach, żeby tylko jakość CD z Tidala odtwarzał ? Dzisiaj będę go porównywał z Volumio i transportem CD
 9. To ja go będę mógł porównać z Cyrusem CD-T jeszcze
 10. Ale piszesz tutaj o roli jako transportu, czy przez wyjścia analogowe, używając DAC w bluesound ? Będzie nowy, więc chyba taki zabieg odpada, aby nie ruszać gwarancji ? Spróbuje na razie z jego własnym zasileniem, a później przetestuje coś lepszego.
 11. Dzisiaj zamówię nowego Node na próbę i sprawdzę, jak odnajdzie się w roli transportu plików w porównaniu z Maliną. Oglądałem wczoraj parę testów Node i śmiało łączą go z DACami za 5-6 tys zł, więc może u mnie też da radę
 12. Ok, ale używasz przy tym aplikacji Bluesound czy aplikacji Qobuz ?
 13. A jest natywna aplikacja do ? Bo na Volumio przez aplikacje Quobuz puszcza max jakość CD, HI-Res tylko przez Volumio. Gra gorzej niż mój stary Marantz CD 63 podłączony do daca smsl su-9, musiałbym kupić dokładę allo digi one + zasilacz i wyjdzie pewnie z 2000 za wszystko, a w tej cenie są dostępne markowe transporty. Quobuz na malinie działa fatalnie moim zdaniem. Do tego niemiłosiernie się greje, więc jak jej wsadzę Digione, to już całkiem się pewnie ugotuje. A jak z Qobuzem ? Ten Qtest też mnie ciekawi, tylko muszę policzyć, czy mu wyjść starczy bo parę rzeczy chciałbym do niego podłączyć.
×
×
 • Utwórz nowe...