Skocz do zawartości

Small John

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Bardzo ciekawa informacja, nie natknąłem się dotąd na to. Poszperam w necie i zobaczę jakie to daje możliwości. Dzięki!
 2. Markcox, eMBe - co do zasady to zgadzam się z Wami w 100% :-). Mogę wszystko zrobić zgodnie ze sztuką i w tych warunkach cieszyć się albo poprawnym KD albo stereo do muzyki albo przestawiać głośniki za każdym razem. "Zdublowanie systemu" to 7 głośników + subwoofer, 2 wzmacniacze, kupa kabli i wszystko najniższej jakości, żeby zmieścić się budżecie. Planowany "radiowęzeł" z "kółkami na dachu" będzie mniejszym "gwałtem na audio" niż oglądanie TV z dźwiękiem z głośnika w TV i słuchanie muzyki z głośniczków w komputerze... 🙂 Ważne jest dla mnie info, że generalnie amlitunery AV nie mają możliwości ustawiania innej pary głośników do stereo. Dlatego rozważam amplituner z Zone 2 - przełączenie kabli głośnikowych przy amplitunerze jest dla mnie akceptowalne. No właśnie do tego zmierzam. Cztery takie same głośniki (#1, #3, #4, #5) nadające się do muzyki, #2 może być takim sam jak pozostałe lub jakiś dedykowany do centralnego, subwoofer. Czy ktoś mi pomoże w tym "gwałcie na audio" i doradzi, co dobrze gra w tym zakresie cenowym? Większość zapewne gra podobnie ale chciałbym uniknąć jakiś oczywistych "czarnych owiec" niewartych swojej ceny. A ja świadomie pójdę na kompromis i zamontuję to pod sufitem, czym na pewno pogorszę brzmienie ale i tak będzie lepiej niż "bzyczki" w TV i komputerze.
 3. Brałem pod uwagę przesunięcie się w prawo i miałoby to sens gdybym chciał skorzystać z głośników podłogowych i słuchać tylko z kanapy. Ale ja wcale nie chcę głośników podłogowych, ponieważ: - tak jak pisałem muzyki będę zwykle słuchał zza biurka (czyli głośniki #3 i #4) a filmy będę oglądał z kanapy (czyli lewy i prawy przód to będą #1 i #3) i podłogówki musiałbym przestawiać za każdym razem, żeby wykorzystać ich walory (oczywiście mogę zastosować 4 takie same podłogówki tylko, że w tym budżecie to pewnie nic sensownego nie kupię), - wiem, że to zabrzmi jak herezja (nie bijcie) ale nie chcę, żeby głośniki mi "zagracały" podłogę 🙂. Stąd celuję w głośniki podstawkowe do zawieszenia pod sufitem i stąd pytania zadane w pierwszym poście - jakie będą najlepiej grały z planowanym amplitunerem w tym budżecie.
 4. Dzień dobry, Widzę, że temat w kółko na forum wałkowany ale mimo wszystko proszę o poradę w doborze kina domowego (amplitunera AV i głośników) w cenie do 6 tys. Zależy mi na 5.1 i kompromisie między kinem domowym (HDMI 2.1 z eARC i 4k 120Hz pod XBOX) i słuchaniem muzyki (różne gatunki). Będzie to spięte z LG OLED C1. Pomieszczenie jak w załączniku. Jeśli chodzi o amplituner to wstępnie celuję w: - Denon AVR-X1700H lub AVR-X2700H - Yamaha RX-V4A Czy ma sens teraz próbować to kupić (wiem o problemach z dostępnością)? Bo z tego co czytam to są problemy z obsługą 4k 120Hz a mi na tym zależy, żeby za kilka lat nie szukać nowego sprzętu. Może warto zaczekać aż się sytuacja unormuje? Głośniki to sprawa chyba nietypowa i bardziej złożona ponieważ: - muzyki będę zwykle słuchał zza biurka (czyli głośniki #3 i #4) - filmy będę oglądał z kanapy (czyli lewy i prawy przód to będą #1 i #3) - w ścianach mam już poprowadzone kable do punktów oznaczonych na planie pod sufitem na wys. 2,6m - głośniki #1 i #5 musze zmieścić w przestrzeni między sufitem i biblioteczką, czyli do dyspozycji mam ok. 25cm. Wydaje mi się, że w mojej sytuacji optymalne będzie zastosowanie czterech jednakowych głośników podstawkowych podwieszonych pod sufitem (#1, #3, #4, #5), jednego centralnego pod telewizorem (#2) i subwoofera (#6). Głośniki podłogowe raczej odpadają bo nie ma na nie za bardzo miejsca i musiałbym je każdorazowo przestawiać do oglądania TV i słuchania muzyki. Druga kwestia to przełączanie głośników między słuchaniem muzyki i oglądaniem TV - amplitunery mają jakąś opcję do zmiany "sceny", czy czeka mnie fizyczne przełączanie kabelków? Co o tym sądzicie? Polecicie jakieś rozsądne głośniki podstawkowe i subwoofer dopasowane do amplitunera, czy może macie pomysł na inne rozwiązanie? Wiem, że to co planuję jest mocno kompromisowe i trudno tu szukać optymalnych warunków akustycznych ale chciałbym przynajmniej "ograniczyć straty". Chętnie zapoznam się z ofertami sklepów na priv. Pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...