Skocz do zawartości

Polar

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. OK, mam T7x w domu. Jak mogę przetestować czy mody w pokoju nie podbijają pewnych częstotliwości? Nie mam mikrofonu do pomiarów. Próbować jakieś nagrania częstotliwości bass test z youtube? Czy są lepsze metody?
 2. Ale nie napisałeś wprost, że podłączę tym kablem i heja a na zadane przez Ciebie pytanie nikt nie odpowiedział.
 3. Sprawdziłem, że REL-a podłącza się specjalnym kablem, który jest dołączony do subwoofera w zestawie. Nie wiem czemu nikt do tej pory nie napisał, że podłączę tym kablem i żebym już przestał truć dupe... Nic nie zrozumiałem OK, nie ma co gadać, będę musiał go posłuchać.
 4. Logiczne, ale ma to sens przy dwóch subwooferach, a nie przy jednym.
 5. REL nie ma wbudowanej kalibracji tak jak SVS jeśli dobrze rozumiem? Czyli do REL-a potrzebuję kupić MiniDSP za tysiaka lub dwa tysie, a do SVS nie muszę. OK, ale w przypadku REL muszę mieć sumator kanałów, a w przypadku SVS nie muszę?
 6. REL magicznie dostosuje się do modów pomieszczenia? Bardziej przekonuje mnie możliwość kalibracji EQ i wyeliminowanie ewentualnych peaków. Z mojego doświadczenia niskie częstotliwości są najbardziej kłopotliwe. A jak wypada 3000 micro? Jeszcze pytanie techniczne, żebym dobrze zrozumiał - z tego co widzę w przypadku REL jest pojedyncze wejście RCA więc konieczny będzie sumator kanałów (jak ktoś wspomniał wcześniej) do mojego wyjścią Pre-Out L+R we wzmacniaczu...? A w przypadku SVS normalnie podłącze 2RCA-2RCA?
 7. Ciekawe że branża svs nie poleca. Czyżby do muzyki nie bardzo sie nadawal...? Doszedłem do wniosku, że najpierw zakupie umika i pomierzę obecny zestaw w REW-ie. Potem podejmę decyzję co dalej z subem.
 8. Wracając jeszcze do tego sterowania głośnością- faktycznie przy podłączeniu subwoofera do pre-out wzmacniacz nie bedzie regulował głośności subwoofera?
 9. Miałem kiedyś taki łomot przy podłogowkach z jednej kolumny, która stała w rogu pokoju. Wtedy odkryłem co robi akustyka pomieszczenia i ustawienie kolumn. Coś okropnego. Ogólnie podchodzę bardzo ostrożnie do basu bo kwadratura mojego pokoju nie jest idealnym kształtem pod względem akustycznym niestety. Dlatego obawiam się dołożenia suba ALE, jeżeli jest DSP, którym da sie pewne częstotliwości skorygować to może nie ma czego...? Tylko że wtedy zostaje mi do wyboru pewnie tylko SVS?
 10. Też tak słyszałem, w związku z tym skłaniam się do zamkniętej obudowy. Nie chcę mieć tzw "boomy" basu w muzyce.
 11. OK, czyli jednak nie trzeba żadnego "urządzonka do sumowania kanałów" jeśli dobrze zrozumiałem? Zmartwiłeś mnie tą regulacją głośności. Dobrze rozumiem, że jak podłączę RCA np. do takiego SB-1000 Pro to głośność będę musiał regulować osobno w subwooferze?
 12. Nie wiedziałem tego, dzięki za info. W takim razie w przypadku jednego subwoofera w jaki sposób się go podłącza do Pre-Out?
 13. Pomieszczenie kwadratowe, z umiarkowanym wyposażeniem - jest duży dywan, zasłony, dwie sofy, trochę kwiatów. Ściany oprócz tej za kolumnami raczej słabo "zagracone". Starałem się podporządkować pokój do sprzętu więc kolumny stoją na środku ściany i mają sporo powietrza wokół siebie. Wzmacniacz ma podwójne wyjścia przedwzmacniacza więc da radę podpiąć dwa suby. Zależy mi na rozszerzeniu zakresu najniższych częstotliwości. KEF-y mają sporo basu w mojej ocenie, natomiast nie zejdą tak nisko jak sub. Przeznaczenie tak jak pisałem tylko do muzyki.
 14. Cześć, Jaki subwoofer polecacie do stereo? Przeznaczenie w 100% do muzyki. Pokój 25 metrów kw. ale drzwi do pokoju dwuskrzydłowe, więc dość duży otwór. Kolumny KEF R3. Wystarczy jeden sub czy lepiej dwa, a jeśli dwa to dlaczego?
×
×
 • Utwórz nowe...