Skocz do zawartości

Przemyslaw Pacewicz

Uczestnik
  • Zawartość

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Przemyslaw Pacewicz

  1. AVR. Ustawienia HDMI: Auto Lip Sync - Włączone Wyj. HDMI Audio - AVR HDMI PassThrouch - Włączone Sterowanie HDMI - Wyłączone - żr. Pasa Throuch - ostatnio wybrane I pytanie. Może ustawić poziom subwoofera na 0 (obecnie -12db) bo i tak dostrajam głośność ręcznie?
  2. Filmy puszczam z orange Dekoder Sagemcom IWU 200. Podłączony kablem HDMI z amplitunerem - wejście clb/sat. Mogę suba mieć na auto? odcięcie wszystkich głośników dałem na 80.Hz. LPF dla LFE ustawiłem na 120Hz może zmienić na 80Hz? Głos na subie dałem trochę ponad połowę wtedy go słyszę. Czasami może za mocno odzywa się w dziwnych momentach ale w efektach to super. Na połowie głośności obejrzałem film strzelec i efekty nie robiły wrażenia, więć podkręciłem. Znam już chyba najciemniejsze zakamarki amplitunera. Wolał bym ich nie znać ale walczę.
  3. Dynamic EQ włączony, Offset poz.odn. 0dB, Dynamic Volume Medium. 1. Jak mam ustawić LPF dla LFE bo się samo nie kalibruje piszą w instrukcji Denona, że domyślnie na 120Hz. Ale nie wiem, czy mają na siebie częstotliwości z suba nachodzić na te z głośników czy tylko z niego mają się wydobywać. 2. Skoro subwoofer po teście ma poziom - 12dB to mam go ściszyć i spróbować kalibrować jeszcze raz? wydaje mi się, że i tak po tych testach ustawia się dość cicho tak sobie pyka pod nosem... chyba, że trzeba sprawdzić na jakimś filmie z burzą:). Czuję, że go mam jak jest ustawiona głośność na 3/4 ale często przerysowuje. 3. Pozycja na subie włącznika ma 3 pozycje, Of, on i auto. Mam cały czas mieć ustawione na on czy po testach mogę przestawić na auto? Rozumiem, że jak będzie na "on" to będzie sobie pożerał 20WAT nawet bez pracy, a jak na auto to w oczekiwaniu 0,5WAT. 4. Myślałem, że będzie łatwiej...
  4. Po zmianie LPF dla LFE ze 120Hz na 80Hz bas jest potężny (odcięcie w pozostałych 80Hz) a na subie pokrętło na 80Hz
  5. Dzień dobry od wczoraj jestem posiadaczem sobwoofera REL HT 1205 zakupionym do w/w zestawu. Dokonałem automatycznej kalibracji sub na 50%. Denon poustawiał mi odcięcie wszystkich kolumn (centralnej, frontowej i tych małych) na 40Hz, chociaż w specyfikacji centralna zaczyna od 57Hz, frontowa 47Hz, a małe od 51Hz. Przy takim ustawieniu świetnie słychać bas z kolumn frontowej i centralnej, ale suba jakby nie było trochę się odzywa. Jak go rozkręciłem na maxa to się czasem odzywa. Wcześniej (przed zakupem subwoofera miałem odcięcia na 80 i nie wiedziałem że z tych lektorów można tyle basów wycisnąć. Jak to wszystko powinno się poustawiać. Sub jest ok w sklepie na odsłuchu zasuwał, że aż miło. W domu już tak nie jest. Jak to poustawiać. Chyba nie powinienem mieć go na 100% w końcu ma moc aż 500 wat. Teraz ustawiłem ręcznie odcięcie na 80Hz we wszystkich kolumnach ,a pokrętło na subie na 80. Jest na maksa i nie za bardzo czuje efekty. Może te częstotliwości z kolumn mają na siebie zachodzić? Proszę o wskazówki jak to ustawić. Wszyscy zgodnie mówią, że lepszego suba do pomieszczenia 25m2 już na prawdę nie trzeba. Głośniki centralny i frontowe ustawione jako duże. Pomocy. I dziękuję jeżeli ktoś się odezwie.
  6. Witam. Posiadam zestaw kina domowego amplituner Denon AV XR-1000 Kolumny Dali Lektor 1, Dali Lektor 6, Dali Lektor LC R. Pokój 25m2 wysokość zacna 3,3m. Podczas kupowania mówiono, ze do takiego pomieszczenia nie potrzebny subwoofer. Jednak czuję, że go brakuje. Nie wiem na co się zdecydować. DALI SUB E-12 F, czy DALI SUB E-9 F, - z tego co widzę nie wchodzą same w stan uśpienia, YAMAHA NS-SW300 piano, czy SVS SB-1000 czy może coś innego. Budżet do 3,5 tys. zł. Dobrze jak by się samo wyłączało czy usypiało. Wykorzystanie kino domowe filmy. Czasami muzyka. Proszę o pomoc w wyborze. Dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...