Skocz do zawartości

matten

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez matten

 1. Dzień dobry, Szukam kompletnego, budżetowego zestawu stereo do pokoju 15m2. 1. Cena: 700 zł 2. Sprzęt używany. 3. Brak sprzętu towarzyszącego; szukam kompletnego zestawu. 4. Powierzchnia: 15 m2, pokój nie jest zbytnio zagracony meblami. 5. Raczej nie będę rozbudowywał sprzętu w przyszłości. 6. Funkcje: mile widziany port USB, tak aby dało radę podłączyć pendrive z muzyką w formacie .mp3. Nie jest to jednak priorytet, bo przez 90% czasu będę słuchał płyt cd. 7. Miasto: Częstochowa. 8. Muzyka: Rock. Da radę złożyć jakiś zestaw z używanych części za te pieniądz czy nie ma sensu się w to bawić i lepiej kupić gotową miniwieżę? Jeśli lepszym wyjściem okazałaby się miniwieża, to na co warto zwrócić uwagę oprócz Yamaha Pianocraft? Obecnie posiadam mini wieżę Sony CMT-EH10, może dałoby się ją w jakiś sposób wykorzystać? Dziękuję za przeczytanie i uprzejmie proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 2. matten

  Budżetowy zestaw stereo 700 zł

  Na innym forum polecono mi dokupić lepsze kolumny do posiadanej miniwieży Sony CMT-EH10. Czy to dobre rozwiązanie? Jeśli tak, to jakie kolumny zakupić, aby nie były "ograniczane" przez moją miniwieżę?
 3. matten

  Zestaw stereo ~3000 zł

  Proszę o pomoc w wyborze zestawu stereo za około 3000zł. Zdaję sobie sprawę, że budżet nie jest zbyt wysoki i pewnie ciężko będzie złożyć dobry zestaw z nowych części, dlatego jestem otwarty na używki. Potrzebuję całego zestawu, to jest: kolumn, wzmacniacza i odtwarzacza CD oraz kabli. Poniżej garść informacji o moich preferencjach i mieszkaniu: * Nie jestem audiofilem, aczkolwiek cenię sobie dobre brzmienie, a obecne nagłośnienie (mini-wieża Sony CMT EH10) nie jest w stanie mi go zapewnić. Na szczęście po remoncie mam wreszcie miejsce na jakiś zestaw z prawdziwego zdarzenia . * Słucham przede wszystkim rocka, muzyki klasycznej i popu lat 80'. Procentowo prezentuje się to mniej więcej tak: rock 65%, muzyka klasyczna 20%, pop 10%, inne gatunki 5%. * Za źródło służą tylko i wyłącznie oryginalne płyty CD. Formatu .mp3 słucham tylko na przenośnych odtwarzaczach. * Wymiary pokoju, w którym będzie stał zestaw to 4,7m x 3,5m. Pokój nie jest zbytnio zagracony, stoją w nim dwie wysokie komody, barek, szafa, telewizor, łóżko i panele podłogowe . * Zależy mi na uniwersalnym zestawie, który pokaże rockowy pazur w Hound Dog Elvisa Presleya, ale równie dobrze sprawdzi się w Miserere mei, Deus Gregorio Allegriego. To dwa przykładowe utwory, z którymi moje obecne nagłośnienie zupełnie sobie nie radzi. * Zestaw nie musi być głośny, mieszkam w bloku i nie chcę uprzykrzać życia sąsiadom. * Wygląd nie ma dużego znaczenia, zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku. Nie czuję się na tyle kompetentny, aby samemu stworzyć jakiś przykładowy zestaw z używanych części, dlatego liczę na Waszą pomoc. Dodam, że w kręgu moich zainteresowań znajduje się również Yamaha PianoCraft E-840 i sam już nie wiem czy warto bawić się w składanie zestawu z używanych części czy kupić PianoCrafta? Proszę o pomoc .
 4. matten

  Zestaw stereo ~3000 zł

  Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Skonsultowałem Wasze zestawy na innym forum i powiedziano mi, że Rotel i B&W to kiepskie połączenie. Postanowiłem więc udać się na odsłuch zanim coś zakupię. Wcześniej jednak chcę stworzyć listę sprzętów których warto posłuchać i tu pojawia się moja kolejna prośba. Wypisałem sobie wszystkie klocki, które polecono mi na różnych forach i prosiłbym Was o zaznaczenie tych, które Waszym zdaniem sprawdzą się najlepiej w moich warunkach oraz przekreślenie tych, które Waszym zdaniem nie są odpowiednie. Oto lista: Kolumny: Acoustic Energy Aegis Neo 1 ASW Cantius 1,5 B&W CDM1 B&W DM 602.5 S3 B&W DM 603 S3 Canton Ergo 607 DC Canton GLE 470.2 Chario Syntar T-200 Dali 350 Dali Concept 6 ELAC 105 II JBL L80 MKII KEF IQ7 KEF Q3 Linn Keosa Monitor Audio BR6 Tonsil line excellence ex-1f Triangle Zephyr II Visaton Alto II Wzmacniacze: Audiolab 8000S Cambridge Audio Azur 340 A Denon PMA-510AE Densen Beat B-100 Naim Nait 3 Pioneer A-656 Pioneer A-757 Mark2 Rotel RA-01 Rotel RA-02 Sansui 8080 Sphinks Myth 3 Yamaha A-S 500 Yamaha AX 497 Odtwarzacze CD: Arcam Alpha 7 Arcam Alpha 8 Marantz CD-63 KIS Pioneer PD-S701 Rotel RCD-02 Rotel RCD-950 Rotel RCD-951 Rotel RX-402 Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje proszę dopisać je do listy .
×