-
Zawartość
29 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez BunF
-
drogi kolego @MarcKrawczyk z pewnością nie napisała tego moja żona. Zastanawiam się, a właściwie to mam pewność (mając na uwadze wszystko to co napisałem w pierwszym poście o testach jakie przeprowadzę, odsłuchach w docelowych warunkach, nie powielaniu komunałów i wnoszeniu merytorycznych odpowiedzi na poruszane kwestie i to, że po zebraniu informacji ostatecznie moje osobiste uszy "zdecydują" czy jest ok), czy nie napisał tego mój wiekowy sąsiad, który w kółko się powtarza, powtarza po innych i ogólnie rzecz biorąc przynudza i nie wnosi nic nowego. Ale jak to mówią starość nie radość. Pytanie było krótkie i wydaje się, że nieskomplikowane "Czy słuchał ktoś H190 z Amphionami Argon 3S?". Mogę ewentualnie jeszcze kolor podać 😎
-
Cieszę się, że zaznajomiłeś się w końcu z treścią tematu w którym piszesz. Mając na uwadze Twoje ostatnie zdanie, to niewiele informacji dot. odsłuchów ma sens, a z tym się nie zgadzam. Zadałem krótkie pytanie: "Czy słuchał ktoś H190 z Amphionami Argon 3S?", a Ty zrobiłeś, nie czytając wątku off, który ciągnie się na kilka postów i nic nie wnosi do tematu i powtarzasz znane wszystkim sprawy, że w salce to zagra inaczej niże w domu, że ustawienie mało korzystne, brak powtarzalności i co chwilę, a nawet dwa razy w poście, że drogi. Zaczynam podejrzewać, że to moja żona pisze.... 😎 Drążę temat, bo mnie interesuje i zbieram informacje (za te merytoryczne Wszystkim odpowiadającym w moim temacie dziękuję). a kupię taki sprzęt który będzie mi pasował, na miarę moich możliwość finansowych i nieważne czy będzie duży ("wielkości krowy"), czy mały, w cenie "w miarę przyzwoitego, używanego auta", roweru, czy hulajnogi lub, że ktoś mi powie, że to absolutnie to nie to. Ważne jest to, jak dla moich uszu zagra, w ustawieniu jakie mam i taki a nie inny kupię. O czym już napisałem (wielkimi literami, podkreślając i pogrubiając) w pierwszym poście tego tematu. Testuję i będę testował różne warianty (w tym monitory bliskiego pola, jeżeli uda się je wypożyczyć), bo to ja ostatecznie podejmę decyzję o zakupie. Jeżeli masz wiedzę i chcesz się nią podzielić odpowiadając na pytania które zadaję, to z wielką chęcią się z tą wiedzą zaznajomię i będę za nią wdzięczny. Jeżeli natomiast lubisz flame, to proszę odpuść sobie w tym temacie. Dziękuję. A tak na marginesie, z tego co wyczytałem, kolumnom Amphion Argon 3S "bliskość ścian nie jest straszna". Stąd moje zainteresowanie nimi. Dzięki za info.
-
Rzuć gałką na początek tematu i połowę pierwszej strony. Wszystko co do tej pory robiłem i zamierzam zrobić jest opisane powyżej.
-
Nie, na niby. Nie mam co robić dlatego tak sobie piszę i szkice robię. Okien nie lubisz, czy co? 😎 Dlaczego upchnąć? Będzie przestrzennie. Elektronika zasiądzie na regale obok, natomiast kolumny staną w narożnikach biurka, tworząc wraz z głową słuchającego złoty trójkąt. A zagrać musi... najlepiej jak się da w tych warunkach.
-
Czy jest różnica w sygnaturze dźwięku między modelami Primare I15 Prisma MK2 i Primare I25 Prisma MK2? Brzmienie, scena itp.. Chodzi mi o jakość dźwięku. Czy główna różnica to moc? Na zasadzie I15 do mniejszego pomieszczenia, I25 do większego.
-
Kilku słuchałem w salonie, napisałem jakich w pierwszym poście i wytypowałem wstępnie H95/H120. Choć słuchałem go krótko, to pierwsze wrażenie ze słuchanych sprzętów było najlepsze. No ale skoro Heniek, jak napisałeś z własnych doświadczeń, po dłuższym słuchaniu nie sprawdza się przy tej muzie, to miejsce odsłuchu nie będzie miało na to pewnie większego wpływu. Słuchać będę to wiadomo ale musiałbym jakoś zawęzić sprzęt do odsłuchu, a tu wygląda na to, że z Heńkiem to niewypał. Na razie z podstawkowych pasywnych (przy moim ustawieniu kolumn) byłyby do odsłuchu KEF LS50 Meta, Dali Menuet i ewentualnie ATC SCM7. Tylko mając na uwadze Twoje spostrzeżenia dot. Heńka, w kierunku jakiego wzmacniacza pójść?
-
Jak nie idzie, to po całości. Mając to na uwadze, które ze wzmacniaczy lub kolumn aktywnych, warto byłoby wypróbować?
-
Wchodzi, dlaczego nie. Nie wiem jednak jak odnieść konkretne modele kolumn aktywnych i jakie to by były (biorąc pod uwagę moje ustawienie sprzętu), tak żeby odzwierciedlały poziomi/klasę wzmacniaczy typu integra, np. Hegla H95/H120 + KEF LS50 Meta lub ELAC VELA BS403. Brak takich porównań/zestawień. A wrzucenie linka do działu Monitory aktywne w sklepie internetowym jak to ktoś zrobił, to raczej słaba pomoc. Nie zależy mi na analizie, jak przy realizacji dźwięku i np. stwierdzeniu, że muza która na H95/H120 + KEF LS50 Meta lub ELAC VELA BS403 brzmi dobrze, szczególnie starsze realizacje, na monitorach studyjnych zabrzmi słabo, bo realizacja była taka sobie. To ma być granie, które sprawi przyjemność, nawet przy długich odsłuchach, a nie praca w studio. Nie upieram się. W grę wchodzi każda propozycja, dzięki której uzyskam jak najlepszą jakość muzyki, stąd moje poboczne przemyślenia dotyczące innego sprzętu niż Hegel. Co tu rozwijać odnośnie martwienia - po prostu od tego wszystkiego czacha mnie już na... dymi 😎 i co chwil wracam do pkt. wyjścia, a tu jeszcze dyskusja zaczyna się rozwijać odnośnie rozchodzenia pasm i zaraz będzie jeden wielki off... jeżeli można to w tej sprawie nie ciągnijcie dalej, bo raczej nic to do mojego tematu nie wniesie. Z góry dziękuję.
-
Wystarczy, że ja się martwię, Wy już nie musicie 😎 Może jeszcze jakieś sprzętowe propozycje? Bo do Vincentów z dodatkami nikt się nie odniósł.
-
Drugi raz już się o to pytasz. Ja staram się czytać ze zrozumieniem, choć moja wiedza w porównaniu z Twoją jest pewnie żadna, dlatego zadaję pytania i stąd mogą wynikać różne nieścisłości,... a czy Ty uważasz, że zaproponowane Dali Menuet i KEF LS50 Meta są monitorami bliskiego pola?
-
Jeżeli ktoś nie czytał wstępu, to na wszelki wypadek chciałbym przypomnieć, że: NIE szukam zestawu audio do komputera. Szukam NOWEGO zestawu stereo (integra z DAC + kolumny) w budżecie ok. 16 tys., który w pokazanych na zdjęciach warunkach zapewni mi odsłuch z możliwie najwyższą w tym budżecie jakością. Jeżeli uzasadnione byłoby delikatne zwiększenie tej kwoty, to jest to do rozważenia. Chyba, że lepszy efekt przyniosłoby oddzielenie wzmacniacza od DAC? Z chęcią przyjmę wszelkie sugestie. Wtedy 16 tys. byłoby na wzmacniacz + kolumny, a na DAC dodatkowa kwota, choć wolałbym się zmieścić w 16 tys. z DAC. Z drugiej strony, jeżeli dojdziecie do wniosku, że np. zaproponowany sprzęt (kwota potrzebna na jego zakup) da już znikomy zysk w jakości brzmienia, to proszę także o tego typu uwagi. JESZCZE RAZ PODKREŚLAM - JESTEM CAŁKOWICIE ŚWIADOM TEGO, ŻE OSTATECZNIE BĘDĄ DECYDOWAŁY TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE OSOBISTE USZY NA PODSTAWIE ODSŁUCHU WYBRANEGO SPRZĘTU W DOMU, a Wasze sugestie i porady z wdzięcznością przyjmę jako wskazanie kierunku do poszukiwań, a nie wybór sprzętu za mnie. Bez Was ani rusz!!! i już 😎 Promyk nadziei, który zajrzał nareszcie do czarnej du... dziury, z której dzięki Waszym postom 😎 od piątku wieczora nie mogę się wygrzebać, wniosły uwagi @lpomis i @Kraft który ma bardzo podobne do moich warunki odsłuchu. KEF LS50 Meta, jak już pisałem na początku pasowały mi brzmieniowo, nie pasował mi jednak wyglądem. Teraz mając na uwadze to, że mogłyby zagrać w moim ustawieniu, zaczęły mi się coraz bardziej podobać 😎 i w otoczeniu kompa ich designe powinien się sprawdzić. Proponowane w tym ustawieniu Dali Menuet i KEF LS50 Meta z tego co mi wiadomo grają dość odmiennie, Dali zdaje się dużo cieplej. Mając na uwadze to, że H95/H120 gra dość liniowo, które mogłyby być lepszym wyborem? Pomieszczenie jest małe (9m2), odległość od kolumn 140 cm. Z tego powodu muzyka będzie puszczana zazwyczaj na małych poziomach wzmocnienia. W związku z tym należałoby zapewnić odpowiednią dynamikę sygnału już przy małych wzmocnieniach. Czy zestawienie H95/H120 + KEF LS50 Meta lub Dali Menuet spełni ten warunek? Czy Hegel spełni ten warunek? A może lepszym rozwiązaniem byłby np. zestaw Vincent SV-237MKII lub Vincent SV-228 + ATC SCM7 (te kolumny są chyba trudne do wysterowania ale u mnie z racji budowy może mogłyby się sprawdzić) + NuPrime DAC-9SE lub Topping D90 MQA? Pamiętając oczywiście o warunkach odsłuchu. Ale to już spora rewolucja, także finansowa. Wolałbym pozostać przy integrze z DAC ale bardzo zależy mi na jakości dźwięku. Jeżeli dałoby to odpowiedni efekt, to warto się zastanowić. Czy warto w moich warunkach odsłuchu rozważać taki kierunek, czy będzie to jedynie strata kasy?
-
Czy dobrze zrozumiałem, że nie muszą to być monitory bliskiego pola? Jeżeli tak, to czym w tym przypadku różnią się KEF LS50 Meta od ELAC Vela BS403? Bo wymiary mają zbliżone. Ja pisałem o ewentualnym wyborze ELAC Vela BS403, zbliżonych wymiarami do KEF LS50 Meta. Słuchałem ELAC Vela FS 407 bp nie było BS403.
-
Dzięki uprzejmości @Kraft temat znaleziony Zaczynam czytać. Niestety parapet, a teraz wychodzi na to, że biurko, to jedyna opcja. Przemeblowanie jest niemożliwe, stąd moje rozważania sprzętowe w tym ustawieniu. Rozrysowałem jak by to wyglądało po ustawieniu wg Twojej propozycji. Nie wiem, czy znacząco wypływa to na poprawę sytuacji w porównaniu z wer. pierwszą - parapetową (w załączeniu bardziej czytelny pdf). W wer. 2, sporo stracę na powierzchni biurka ale w tej sytuacji to sprawa drugorzędna, najważniejsza jest jakość dźwięku i to czy w ogóle da się ją uzyskać w stopniu takim, który pozwoli na wykorzystanie możliwości integry i kolumn, czy niestety będzie trzeba zacząć rozważać opcję zestawu ze słuchawkami. Proszę o opinię. Biorąc pod uwagę załączone ustawienie i zakładając, że kolumny to ELAC Vela BS403, na jakiej wysokości kolumny powinny znajdować się uszy? Pokój2.pdf
-
Trafniej bym tego nie ujął 😎🙁 Cały misterny plan poszedł się... przejść. Jestem lekko załamany od wczorajszego wieczoru (przy okazji dzięki za posty i zepsucie mi weekendu 😎) ogólnie nic mi się nie chce i mam chwilowo wszystko w... Ale prawdziwy meloman się nie poddaje i walczy ze sprzętem i akustyką do końca swojego lub jej... 😎 Zmiany ustawień w pokoju nie są możliwe. To jedyne miejsce i ustawienie. Wychodzi na to, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem będą ponowne poszukiwania zestawu wzmacniacza słuchawkowego z DAC + porządnych słuchawek. Przy budżecie jaki mam, zestaw oparty o słuchawki powinien zaowocować brzmieniem zdecydowanie lepszym niż z kolumnami - mam taką nadzieję. Czy chociaż w tym aspekcie możecie utwierdzić mnie w tym przekonaniu? No chyba, że wypożyczę sprzęt tak jak planowałem i posłucham, pomimo tego, że z teoretycznego punktu słyszenia, nie ma prawa to zadziałać.
-
Proszę o ocenę możliwości akustycznych oraz opinię dot. doboru wzmacniacza i współpracujących z nim kolumn oraz kabli. Trochę historii Do tej pory słuchałem muzyki ze sprzętu, który został zakupiony wiele lat temu na miarę moich możliwości finansowych i niestety pogodzenia odsłuchu stereo z oglądaniem filmów w kinie domowym (Denon AVR-2805, DVD-1930, do tego komplet Rubicon (DALI) RP36F, RP36S, RP36C, RHK-1000SUB). Sprzęt do dzisiaj sprawuje się bardzo dobrze. Denon z Rubiconami przyjemnie współgra ale wiadomo, że jest to określony poziom sprzętu, a przydałoby się lepiej. Poszukiwania Z powodu pracy na wyjazdach postanowiłem odsłuchy zabierać ze sobą i skompletować dobry wzmacniacz słuchawkowy z DAC + słuchawki. Poszukiwania brzmienia zakończyły się na Soul Note SD300 + Audeze LCD-XC. Było prawie idealnie, zacząłem odkrywać nowe dźwięki, których do tej pory w znanych mi bardzo dobrze nagraniach nie słyszałem. Pojawiły się smaczki w solówkach Gilmoura, które przeniosły mnie na wyższy poziom muzycznej konsumpcji. Niestety brzmienie dla mnie było delikatnie za jasne, brakowało trochę cienia. Trochę lepiej było przy podłączeniu Audeze LCD-XC po kablu XLR, scena także się poszerzała ale cena zestawu (walizkowego) z kablem XLR była zbyt wysoka. Z tego powodu stwierdziłem, że jak mam wydać tyle kasy i być niezadowolony, to lepiej nie kupować wcale. Minęły lata… Teraźniejszość – oczekiwania Z racji tego, że obecnie dużo czasu spędzam przy komputerze, postanowiłem pogodzić przyjemne z pożytecznym i urządzić tam miejsce do częstych odsłuchów. Muzyka której słucham to szerokie spektrum gatunków (dobrze bo w każdym z nich można znaleźć perełki, gorzej z dobraniem sprzętu). Najbardziej pasują mi okolice blues rocka, rocka progresywnego: Pink Floyd, Dire Straits, Eric Clapton, The Moody Blues, Toto, Queen, King Crimson, Steven Wilson, Airbag, Pearl Jam, ELO, Peter Gabriel, SRV, Jimi Hendrix, Rainbow, Styx, Anderson i Vangelis, Budgie, Rush, Bjorn Rise, Porcupine Tree, The Pineapple Thief, Riverside, RPWL, Coldplay, Dave Kerzner, Walter Trout, Led Zeppelin ale także Sade, Diana Krall, Miles Davis – zacząłem dojrzewać do jazzu i muzyki klasycznej (b. dużo i apetycznie się tam dzieje), rzadziej w celu doładowania akumulatora Iron Maiden, Tool, Disturbed, Dream Theater, Metalica, Adrenaline Mob, Opeth, Black Label Society. To tak mniej więcej. Pokój o parametrach i warunkach akustycznych jak na załączonym zdjęciu (w załączeniu pdf dla lepszej czytelności). Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszym dźwięku. Muzyka będzie słuchana w pojedynkę, względnie cicho, tzn. bez udziału sąsiadów Od czasu do czasu trzeba będzie oczywiście rozkręcić gałę, bo inaczej się nie da Poszukiwany sprzęt to integra z DAC + kolumny. Sprzęt ma być NOWY. Kupowany z myślą o bardzo długim użytkowaniu. Kwota na zakup w miarę rozsądna, ok. 16 tys. na ampli + kolumny PODSTAWKOWE (z powodu braku miejsca). Jeżeli uzasadnione byłoby delikatne zwiększenie tej kwoty, to jest to do rozważenia. Teraźniejszość – poszukiwania Jak to trafnie mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a na moje „nieszczęście” jeszcze trochę słyszę. Rozpocząłem, bo miał to być z początku sprzęt przy komputerze jako nagłośnienie dla niego i przy okazji radio internetowe, czy słuchanie w tle muzy z serwisów streamingowych lub z plików, od (w kolejności): 1. Yamaha PianoCraft MCR-N670D – odpuściłem już na etapie Internetu, ponieważ zobaczyłem R-N803D. 2. Yamaha R-N803D + B&W 706 S2 (za ostro, zbyt detalicznie). 3. Yamaha R-N803D + ELAC Solano BS 283 (bardziej melodyjne granie, góra stonowana, bas miększy, głębszy, może trochę słabszy, równiejsze pasmo, ciemniejsze, stonowane brzmienie. 4. Yamaha R-N803D + ELAC Vela FS 407 (nie było BS 403), bardziej melodyjne granie od Solano BS 283. Yamaha R-N803D – pod względem wyposażenia ma wszystko i gra nadzwyczaj dobrze, muzykalnie, może się podobać i pewnie mogłaby wystarczyć ale… Prawdziwa integra powinna umożliwić większe doznania muzyczne. Sprawy radia sieciowego itp. mogą poczekać (bo komputer blisko i jak na razie załatwi te sprawy), a w przyszłości można pomyśleć nad osobnym urządzeniem, więc… 5. Rotel A12 MkII + B&W 707 S2 (za ostro, zbyt detalicznie), KEF LS50 Meta (pozytywne zaskoczenie, bardzo dobry dźwięk, niestety nie ten designe), ELAC Carina BS243.4 (najlepiej z tych trzech). KEF i ELAC brzmiały podobnie. 6. Rotel A14 MkII + B&W 707 S2 (zabrzmiało lepiej niż z RT A12 MkII ale nadal za ostro, zbyt detalicznie), KEF LS50 Meta i ELAC Carina BS243.4, – uwagi jak w Rotel A12 MkII, bardzo podobnie z tym, że scena była szersza, więcej powietrza. 7. Hegel H95 i tu zaczyna się jak dla mnie prawdziwa przygoda… zabrzmiało to jak z innej bajki. H95 + B&W 706 S2 (odpuściłem z powodu poprzednich doświadczeń, B&W nie są jednak w moim typie). H95 + ELAC Vela FS 407 (nie było BS 403) tego zestawienia na początek słuchałem. Dźwięk był zrównoważony, stonowany, naturalny, bez ubarwień, nie jestem do końca pewien średnicy, zbyt krótko słuchałem. Brzmiało to wszystko z dużą klasą. H95 + ELAC Solano BS 283 (podobnie choć zauważalnie słabiej od Vela, jakby bardziej grały średnicą). Za krótko słuchałem. Wstępnie mój wybór padł na Hegel H95 + ELAC Vela. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to jest to o co mi chodzi. Z powodu braku ELAC Vela BS 403 (jak już wcześnie wspomniałem, muszą to być kolumny podstawkowe), słuchałem na ELAC Vela FS 407. Czy między tymi kolumnami jest duża różnica w brzmieniu? WIEM, że i tak będę musiał posłuchać ale dobrze wcześniej coś wiedzieć. Mając na uwadze moje preferencje muzyczne + uwagi z odsłuchów (uwagi dot. słuchawek i kolumn), odległość tyłów kolumn do szyb okna przed którym będą stały, solidnie zamocowany parapet z kompozytu o grubości 3 cm na którym będą stały oraz możliwości akustyczne pomieszczenia, czy moglibyście polecić mi jeszcze jakąś godną rozważenia opcję? A może mój wybór odnośnie integry oraz kolumn, mając na uwadze powyższe aspekty, jest z jakichś powodów całkowicie błędny, a umieszczenie go w przedstawionym pomieszczeniu nie ma większego sensu i wydanie już jednak sporej kwoty nie przełoży się na jakość muzyki? Będę chciał jeszcze raz lub więcej odsłuchać H95 i H120 + ELAC Solano BS 283 oraz ELAC Vela BS 403. Z chęcią przymierzę się także do ewentualnych Waszych propozycji o ile zaproponowany sprzęt będzie dostępny. Jeżeli się okaże, że nie słyszę różnicy między H95 i H120, to pozostanie decyzja odnośnie dopłacenia za dodatkowe funkcje i oczywiście wypożyczenie sprzętu na odsłuch w domu, żeby mieć pewność jak zagra w docelowych warunkach. WAŻNE!!! Wasze sugestie i porady z wdzięcznością przyjmę jako wskazanie kierunku do poszukiwań, a nie wybór sprzętu za mnie. JESTEM CAŁKOWICIE ŚWIADOM TEGO, ŻE OSTATECZNIE BĘDĄ DECYDOWAŁY TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE OSOBISTE USZY NA PODSTAWIE ODSŁUCHU WYBRANEGO SPRZĘTU W DOMU. Kable Wiadomo, że najważniejsza jest akustyka pomieszczenia ale zakładając, że jest zbliżona do salonu, czy różnica w odsłuchu na gorszym okablowaniu w domu (przewody głośnikowe, zwykła listwa zasilająca, zwykły kabel zasilający, brak kondycjonera), może w dużym stopniu zmienić wrażenia odsłuchowe? Kable sygnałowe H95/H120 będę łączył z komputerem poprzez kabel sieciowy i USB. Jeżeli chodzi o kabel sieciowy LAN RJ45 to pewnie nie ma tu żadnych większych wymagań. Domyślam się, że dobrze gdyby był ekranowany i kategorii kat. 6 lub 7. Chyba, że się mylę, jeżeli tak, to proszę o propozycje? Jeżeli chodzi o kabel USB, to czy potrzeba czegoś więcej niż sprawny z technicznego punktu widzenia kabel, wykonany z dobrej jakości materiałów, powiedzmy za 100-200, niech będzie 300 zł. Czy jego cena powyżej tej granicy może mieć wpływ na jakość dźwięku? Bo zastanawiam się, czy ma to jakieś większe znaczenie przy przesyłaniu danych cyfrowych, które dekodowane są dopiero po przesłaniu do DAC i z wykorzystaniem zegara DAC w integrze. Nie chciałbym bez potrzeby wydawać na to dużych pieniędzy. Proszę o propozycje sprawdzonych kabli. Przewody kolumnowe Spotkałem się z opinią, że do wybranego przeze mnie sprzętu mogłyby się sprawdzić Chord Epic (jeżeli dobrze się domyślam, to chodzi o „Chord Epic X Speaker cable”) – cena trochę zaporowa, bo ok. 2500 przy 2 x 3 m. Ale jeżeli byłby to element, który w sposób zauważalny zdecyduje o jakości dźwięku, to warto się zastanowić i przetestować jeżeli będzie taka możliwość. Czy możecie doradzić, jakie przewody kolumnowe warto byłoby Waszym zdaniem przetestować w wybranym przeze mnie zestawieniu? Zasilanie Jeżeli chodzi o zasilanie (kabel zasilający, listwa lub kondycjoner/DC Blocker), proszę o doradzenie, jakie w moim przypadku, sprawdzone rozwiązanie warto by przetestować? Integra ma fabryczny przewód zasilający, który z założenia powinien być tak dobry, żeby nie pogarszać parametrów urządzenia. Czy warto inwestować w jego wymianę na lepszy (np. IsoTek Evo3 Initium)? Czy ma to sens, bo gdy zastosujemy np. Audiolab DC Block? Wtedy i tak podłączamy integrę do Audiolab DC Block jednym z kabli, który jest na jego wyposażeniu, a drugim do sieci 230V (na zdjęciach wyglądają jak standardowe kable używane np. do zasilanie komputerów PC ale skoro producent takie stosuje, to powinny spełniać swoją rolę, przecież nie degradowałby parametrów swojego produktu). Sygnał będzie przesyłany do H95/H120 po USB lub LAN (czyli przez router/schwitch). Z tego powodu w celu ograniczenia zakłóceń w urządzeniach wchodzących w skład łańcucha sygnałowego, może wskazane byłoby podłączenie oprócz H95/H120 także komputera PC i router/schwitch do urządzenia takiego jak np. AudioQuest PowerQuest 2? Czy tak to się robi, czy w praktyce nie ma to większego znaczenia? Czy ewentualnie w ramach pogodzenia efektów filtrowania z ceną, można by poprzestać na urządzeniu np. Audiolab DC Block z jednym gniazdem, podłączając do niego tylko H95/H120 przy użyciu kabli, które są na wyposażeniu Audiolab DC Block? Podsumowanie Mając na uwadze Waszą praktyczną wiedzę oraz duże doświadczenie w obcowaniu z szerokim spektrum sprzętów audio, będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie merytoryczne oceny i opinie oraz za wskazanie ewentualnych kierunków poszukiwań. Pokój.pdf
-
1. O to nie prosiłem, sam go wstępnie skompletowałem. 2. Podałem jakie kolumny i w odniesieniu konkretnie do nich i H95/H120 spytałem się o przewody. Prosiłem o ewentualne alternatywy do wybranych kolumn w odniesieniu do H95/H120. 3. Kolumny i Hegla wstępnie wybrałem i napisałem, że odsłuch w domu będzie decydujący. Napisałeś 3 posty z których żaden nic nie wnosi do tematu, a jedynie zaśmieca go komunałami. Uprzejmie proszę, nie odpowiadaj już w tym wątku na moje pytania. Dziękuję. Dziękuję za zainteresowanie. Tutaj chciałem uzyskać tylko kilka informacji dot. wybranego wstępnie urządzenia/zestawu od osób które mają z nim już jakieś doświadczenia, są ich użytkownikami. Przygotuję osobny temat w którym postaram się opisać wszystko ze szczegółami.
-
Dzięki za przekazane informacje. Jakiego kabla używasz do połączenia USB? Czy jego jakość ma wpływ na jakość dźwięku? Bo zastanawiam się, czy ma to jakieś większe znaczenie przy przesyłaniu danych cyfrowych, które dekodowane są dopiero po przesłaniu do DAC w H95 . Oczywiście nie biorę pod uwagę jakiegoś chińskiego szajsu. Jakich kabli głośnikowych używasz w swoim zestawie? Jeżeli chodzi o zasilanie H95 stosujesz jakąś specjalną listwę, kabel zasilający, kondycjoner?